Як перестати нервувати з будь-якого приводу

610

Існує категорія людей, які постійно перебувають у стані тривоги. Вивести з рівноваги їх може будь-яка дрібниця. Такий стан може тривати роками і сильно виснажувати. Природно, ні нервової системи, ні всьому організму в цілому це не приносить користі. Людина не може нормально жити, радіти. Йому стає погано навіть фізично. Для того щоб уникнути таких проблем, необхідно знати, як перестати нервувати через дрібниці.

Зміст:

  • Наслідки постійного стресу
  • Як перестати нервувати: поради фахівців
  • Способи позбавлення від стресовій ситуації
  • Дихальна гімнастика
  • Наслідки постійного стресу

    Постійна тривога з приводу призводить до того, що людина не здатна продуктивно працювати (з’являється страх перед важливими заходами, зустрічами, а також іноді перед буденними речами – виходом у люди, походом на день народження і ін), спостерігаються проблеми в особистому житті. Часто така людина закривається в собі, впадає в депресію, боїться вийти з дому.

    Також постійна тривога приводить до наступних наслідків:

  • Застосування лікарських препаратів (антидепресантів, заспокійливих, транквілізаторів, снодійних та ін), алкоголю або наркотиків, щоб заспокоїтися. Для того щоб розслабитися, людина може почати курити.
  • Втрата життєвих орієнтирів – людина просто перестає реалізовувати свої плани, оскільки побоюється невдачі.
  • Загальне зниження працездатності, функціональності мозку.
  • Хронічна втома.
  • Серйозні психосоматичні захворювання.
  • Неможливість контролювати емоції.
  • Наявність психологічних і фізіологічних проблем повністю руйнує звичне життя людини.

    Читайте також:Як не злитися на дитину: поради психолога

    Як перестати нервувати: поради фахівців

    Для того щоб знати, як вести себе в стресових ситуаціях, а також позбутися від постійного нервового напруження, слід для початку визначити природу страхів, визнати їх, мати бажання подолати такий стан.

    Також можна скористатися такими рекомендаціями:

    Рада

    Характеристика

    Рішення проблем відразу після їх надходження

    Якщо з’явилося перешкоду, то його треба долати в короткі терміни, незалежно від ступеня складності. Не треба відкладати рішення проблем «на потім». Думки про незавершених справах долають людини і не дають розслабитися. При цьому важливо ретельно продумати варіанти виходу з ситуації і вибрати оптимальний. Ніколи не варто переживати про минулі невдачі, адже змінити нічого не вийде.

    Визначити цілі

    Людини вибиває з колії невідомість, яка слідує за проблемою. Саме тому необхідно вибрати для себе орієнтир і розробити (при необхідності) план для виходу зі складної ситуації. На шляху до мети, можливо, будуть помилки. Треба дозволити собі мати право на помилку і не відчувати провини за це (якщо тільки результат не приносить реальної шкоди).

    Уявити найгірший варіант розвитку ситуації

    Якщо завдання викликає сильний страх, нервове напруження, то слід уявити, що буде в разі отримання негативного результату. Також треба включити в свій план дії, які дозволять скоротити кількість помилок і звести можливість негативного результату до мінімуму.

    Не придумувати проблеми

    Люди, схильні до підвищеної тривожності, часто говорять про можливий негативний результат, навіть якщо він і неможливий. Не треба вигадувати неіснуючі проблеми!

    Менше звертати увагу на думку інших людей

    Особливо не варто захоплюватися тим, що про вас думають неавторитетні для вас люди. Для того щоб зберігати нервову рівновагу, потрібно аналізувати чужі слова і не приймати їх близько до серця, конструктивно сприймати критику й робити висновки.

    Відмовитися від поспіху

    Для цього потрібно правильно розраховувати час для виконання важливих справ. Бажано мати певний часовий запас. Коли на виконання дій і шлях до мети достатньо часу і ви впевнені, що встигнете, то рівень тривоги значно знижується.

    Розставити пріоритети

    Слід вирішити, що важливіше всього в житті, і не розпорошувати себе на дрібні проблеми, які не варті уваги.

    Займатися улюбленою справою

    Щотижнева трудова норма становить 40 годин. Якщо людині не подобається його робота, він знаходиться в постійному стресі. Постарайтеся знайти справу «по душі», що приносить дохід.

    Займатися спортом

    Помірне фізичне навантаження дозволить зміцнити організм, знизити ступінь нервового напруження, поліпшить відновні процеси в організмі, налагоджує обмін речовин.

    Хобі

    Вона не тільки доставляє задоволення, але і дозволяє стати спокійним і щасливим. Вчені довели, що заняття улюбленою справою сприяє виробленню «гормонів щастя».

    Зверніть увагу: можна використовувати лікарські засоби або народні рецепти, які заспокоюють нервову систему, але якщо не навчитися контролювати свою тривожність, такі заходи дають лише тимчасовий ефект.

    Слід також розуміти, що немає в світі ідеальних людей. Ми можемо не відповідати чиїмось очікуванням на 100%, і це цілком нормально. Не намагайтеся бути хорошим для всіх – це неможливо. Потрібно частіше спілкуватися з друзями, перебувати в приємних компаніях. Якщо проблема серйозна і ви не можете впоратися з нею самостійно, не потрібно соромитися звертатися до психологів, а при необхідності і до інших фахівців (адже спровокувати постійну тривожність може і ряд захворювань).

    Способи позбавлення від стресовій ситуації

    Важливо також знати, як заспокоїтися, якщо ви відчуваєте настання стресової ситуації.

    Тут допоможуть такі поради:

  • Для того щоб позбутися нервового напруження, необхідно перемкнути свою увагу на щось приємне.
  • Піти (а краще зовсім уникнути) з тієї ситуації, яка неприємна, викликає негативні емоції, страх.
  • Випити води. Саме ця рідина запускає механізм самовідновлення організму і допомагає розслабитися.
  • Спробувати знайти якісь плюси у ситуації, що склалася, підійти до неї з гумором .
  • Для того щоб відновити рівновагу після конфлікту, можна зайнятися фізичною роботою, прийняти ванну або душ, виплеснути емоції наодинці з собою. Крім того, якою б не була негативна ситуація, могло б бути набагато гірше. Також можна сказати і написати на папері те, що вас турбує, щоб виговоритися.

    Багатьом допомагає подумки позбутися страху перед чимось або кимось, а також від проблем такий прийом: опис негативної ситуації на аркуші можна додатково обговорити вголос), а потім його знищення (порвати, спалити). Таким чином людина дає собі установку, що він контролює стан речей і йому під силу впоратися з будь-яким негативом.

    Дихальна гімнастика

    Для того щоб швидше заспокоїтися, можна зробити легку дихальну гімнастику. Для цього потрібно розслабитися, намагатися викинути всі думки з голови. Спочатку треба зробити вдих на чотири удари пульсу (можна повільно рахувати до чотирьох), на два рахунки затримати повітря всередині, а потім видихнути також на чотири удари. Через дві секунди вправа повторюється.

    Важлива умова виконання такої гімнастики – дихання животом. У цьому випадку заспокоюється серцебиття, а інтенсивність фізіологічних ознак тривожності знижується. Тривалість вправи становить п’ять-сім хвилин. Якщо виконувати їх регулярно, то відбувається тренування нервової системи, її функціональність стабілізується.

    Важливо пам’ятати: для того, щоб заспокоїтися і перестати нервувати, не допоможе куріння, пиття кавових напоїв, вживання алкоголю.

    «Заїдання» проблеми призведе лише до набору ваги, але підвищена нервова збудливість залишиться, а викурювання цигарок та вживання кави зроблять нервову систему ще більш лабільною (нестабільної), що буде тільки погіршувати ситуацію. Краще навчитися жити так, щоб не хвилюватися з незначних приводів, а радіти життю і бути щасливими, знаходити позитив навіть у дрібницях! Від цього залежить як психічне, так і фізичне здоров’я.

    Читайте також:

    • Монолог мами: «Я годувала дитину майже до чотирьох років»
    • Шпаргалка для мами: як не зійти з розуму в перший час після народження дитини
    • Актрисі Юлії Пересільд з-за пустощів дочок знадобився психолог

    Фото: Рixabay, Pexels