Як готується кукурудзяна каша. Кращі рецепти каші кукурзной

566

Кукурудзяна каша смачна і дуже корисна. А ще – її легко готувати! Відомо, що практично немає універсально корисних продуктів. Що буде користю для однієї людини, може виявитися шкодою для іншого. У цьому сенсі у кукурудзяної каші дуже мало обмежень, а ось корисна вона буде і в старості, і в молодості, жінкам і чоловікам, для дієти і лікування і просто для задоволення. У цій статті ми розповімо, як готується кукурудзяна каша і які варіації цього корисного страви можна зробити на своїй кухні.

Кукурудзяна каша – страва інтернаціональне, відоме в безлічі країн: молдавська мамалига, італійська полента, осетинська дзыкка, грузинська гомі, абазинская баста, адигейська натрыфпаст, гуцульські бануш і чир, мексиканська томалито. Її люблять в Африці, Індії, Південній Америці, Азії. У Росії кукурудза поступається в популярності гречаної та інших круп, але теж добре відома. А якщо познайомитися з нею ближче, то можна значно урізноманітнити ваше меню, поправити здоров’я, покращити фігуру, додати краси і радості у ваше життя.

Зміст:

  • Підготовка продуктів для кукурудзяної каші
  • Кукурудзяна каша на молоці
  • Кукурудзяна каша з сухофруктами
  • Кукурудзяна каша з гарбузом
  • Кукурудзяна каша дієтична
  • Кукурудзяна каша – корисні поради та цікаві факти
  • Підготовка продуктів для кукурудзяної каші

    Оскільки каша з кукурудзи може бути на воді або молоці, вершках, сметані, бульйоні; з м’ясом, овочами, фруктами, горіхами; у вигляді пирога, з соусом, з начинкою – розглядати всі безліч можливих до використання в рецептах продуктів ми не станемо. А що стосується базової складової – все просто. Кукурудзяна борошно чи крупа повинні бути однорідного кольору, не вологими і як можна більш свіжими (пролежала більше року в пакеті борошно чи крупа гарантовано буде гірчити). Відповідно, вся підготовка буде полягати в промиванні крупи в холодній проточній воді (але це стосується не всіх рецептів, так що будьте уважні). Борошно промивати, зрозуміло, не треба.

    Кукурудзяна каша на молоці

    Почнемо з самого простого рецепту. Саме він найбільш часто використовується на російських кухнях. Кашу на молоці радять їсти дітям і літнім людям. А що їх об’єднує? Правильно – підвищена потреба у вітамінах і мінералах, якими так багата кукурудза.

    Необхідні інгредієнти:

    • кукурудзяна крупа – 2/3 склянки;
    • молоко – 2 склянки;
    • вода – 2 склянки;
    • вершкове масло – 50 грам;
    • цукор-пісок – 3 столових ложки;
    • сіль кухонна (і ще непогано б йодована) – 1 чайна ложка.

    Спосіб приготування:

    Промиту крупу кладемо в каструлю, заливаємо півлітра води і варимо, не забуваючи помішувати до тих пір, поки не википить майже вся вода. Після цього настає час додавати молоко. Ви перевіряєте дату на пакеті або пляшці при купівлі і тому впевнені в його свіжості? Відмінно, але навіть так не варто ризикувати. Дата ще не гарантує дотримання правил перевезення і зберігання. Особливо це актуально влітку. Якщо у вас зовсім немає бажання зіпсувати страву і починати все з початку, підігрійте молоко в окремій каструльці. Якщо воно все ж згорнеться, це буде меншою, легко вирішуваною складністю. У свіжості молока переконалися, заливаємо його в каструлю до крупі, додаємо сіль і цукор. На мінімальному вогні (але при цьому кипіння не повинно припинятися) тушкуємо кашу ще близько півгодини.

    Шматочком золотистого вершкового масла заправляємо кашу прямо в тарілці.

    Кукурудзяна каша з сухофруктами

    Використання сухофруктів в кашах – характерна особливість східної кухні, повній достатку, яскравих смаків, насичених рішень. Так що всі ці «хтиві» рецепти зі щедрим додаванням родзинок, кураги, горіхів, фініків, інжиру прийшли до нас прямо зі східних казок, галасливих багатобарвних базарів, розігрітого сонцем південного повітря.

    У цьому рецепті у нас дорога з пересадками – починаємо приготування в каструлі на плиті, а закінчуємо в горщику в духовці. Горщик може бути чавунним або глиняним. Для ефектної подачі можна спробувати варіант запікання в порційних горщиках.

    Необхідні інгредієнти:

    • кукурудзяна крупа – 1 склянка;
    • молока – 2 склянки;
    • вода – 2 склянки;
    • курага – 100 грам;
    • родзинки – 100 грам;
    • якщо є можливість, неодмінно спробуйте варіант з інжиром і/або фініками – по 50 грам;
    • масло вершкове – 100 грам;
    • цукор-пісок – 2 столові ложки (але якщо ви не любителька дуже солодких страв, можна зменшити його кількість або повністю виключити. Особливо у випадку додавання інжиру, фініків і цукатів);
    • сіль – ½ чайної ложечки.

    Спосіб приготування:

    Милуємося сухофруктами, перебираємо, позбавляючись від можливих дефектних. Промиваємо і заливаємо невеликою кількістю окропу. Воду зливаємо, нарізаємо всі, крім родзинок, невеликими кубиками.

    Змішуємо воду і молоко. Щоб переконатися, що молоко не згорнеться, не обов’язково нагрівати весь його обсяг, – досить столової ложки. Це буде набагато швидше і значно дешевше. В разі чого, воно не пропаде – його можна буде використовувати для приготування оладків. Але повернемося до нашої каші.

    Доводимо до кипіння суміш молока і води, додаємо цукор і сіль. Тоненькою цівкою, всипаємо суху кукурудзяну крупу, безупинно помішуючи вміст каструлі. Навіщо це робиться – зрозуміло. Принцип той же, що і з манкою. Ретельно перемішуючи, ми виключаємо утворенню грудок і не даємо каші прилипнути до дна і пригоріти. За цим заняттям ми проводимо 15 хвилин, поки каша починає густіти. Після цього нам знадобиться горщик, в який ми починаємо перекладати кашу. Чергуємо шари суміші та каші підготовлених сухофруктів, додаючи щоразу по шматочку вершкового масла. Тушкуємо це солодка спокуса при температурі 90 градусів близько години.

    Кукурудзяна каша з гарбузом

    Говорячи про те, як готується каша кукурудзяна, не можна не згадати про поєднання кукурудзи і гарбуза. Просто концентрований заряд для здоров’я та краси.

    Необхідні інгредієнти:

    • кукурудзяна крупа – 1 склянка;
    • яскрава гарбуз – 300 грам;
    • молоко – 3 склянки;
    • цукор-пісок – 1 столова ложка;
    • масло вершкове топлене;
    • сіль.

    Спосіб приготування:

    На абсолютно сухою і чистою сковороді обсмажуємо кукурудзяну крупу до золотистого кольору. Вимикаємо вогонь і заливаємо крупу гарячим молоком на тридцять хвилин, щоб вона розбухла. В цей час гарбуз очищаємо від шкірки, можливих залишків насіння і зайвої м’якоті. Очищену щільну, соковиту, солодку частину нарізаємо на кубики зі стороною приблизно 2,5 сантиметра. Поміщаємо шматочки в сотейник, пересипаємо цукром і нагріваємо на малому вогні, помішуючи. Дуже швидко гарбузик пустить сік, цукор розтане. У утворився сиропі потрібно тушкувати до готовності.

    Отриману «медову» гарбузика разом з сиропом, що залишився з’єднуємо з нахабною кукурудзяною крупою, солимо. Кашу необхідно довести до кипіння. Якщо рідини для цього недостатньо, можна додати невелику кількість молока або води. Після закипання накриваємо кришкою і затишно закутуємо, зберігаючи максимум тепла зручним для вас способом. Настоявшуюся ніжну кашу заправляємо топленим вершковим маслом, розкладаємо по порційних тарілках і насолоджуємося.

    Кукурудзяна каша дієтична

    Якщо ви хочете зберегти або повернути стрункість – кукурудзяна каша – ваш надійний союзник. Вона ставиться з одним із самих низькокалорійних продуктів. При цьому надзвичайно насичена вітамінами і мікроелементами, які в ній чудово зберігаються навіть після термообробки. Додатковий бонус від кукурудзяної каші – швидке і тривале відчуття ситості. Її можна готувати як солодкою, так і з різноманітними овочевими добавками.

    Привабливість саме цієї страви в надзвичайно простому і швидкому підготовчому етапі, і мінімальній участі людини в процесі приготування.

    Необхідні інгредієнти:

    • кукурудзяна крупа – 1 склянка;
    • гаряча вода – 2,5 склянки;
    • родзинки – 100 грам;
    • цукор-пісок – кілька ложечок. Але якщо ви відмовилися від цукру повністю, замініть його фініками і інжиром;
    • оливкова олія – 1-2 столові ложки;
    • трохи кухонної солі.

    Спосіб приготування:

    Родзинки та інші сухофрукти, якщо ви їх використовуєте, потрібно попередньо обполоснути і залити окропом приблизно на 10 хвилин, щоб вони стали м’якшими. Після цього зливаємо не потрібну більше воду і перемішуємо всі інгредієнти в посуді, що підходить для запікання і відправляємо в духовку! Всі! Найближчі півгодини можна займатися всім, чим хочеться, не вытанцовывая танці з бубном навколо каші. Каша буде готова, коли у неї з’явиться приємна золотава скоринка. Смак і користь цієї страви можна посилити, якщо додати ягоди журавлини. Тоді порції каші ще й дуже естетичні. А надати їй ще більш привабливий вигляд можна виклавши зверху ложечку йогурту.

    Приємного апетиту!

    Кукурудзяна каша – корисні поради та цікаві факти

    Основний рада буде один – кукурудзяна каша схильна прилипати і пригорати. Тому в більшості випадків її необхідно добре вимішувати.

    А ось факти про кукурудзу будуть не просто цікавими, а й захоплюючими. Дивно, що вчені по сьогоднішній день не знають нічого про походження кукурудзи. Вік найдавнішої знахідки, пов’язана з кукурудзою, оцінюється в 55 тисяч років. Що в цьому незвичайного? Кукурудза, на відміну від інших рослин, не відтворюється самосівом. Тобто, якщо качан впаде на землю, насіння не проросте. Він просто згниє. Щоб це рослина існувало, його треба навмисно засівати. У легендах ацтеків, кукурудзу приніс на Землю бог Кетцалькоатль. Склавши цю інформацію разом, найсміливіші дослідники припускають, що це сонячне зерно з’явилося у нас, завдяки інопланетянам. Вірити чи ні – кожен вирішує сам.