Гречана дієта від трьох до чотирнадцяти днів

275

У Росії гречку люблять споконвіку, а сьогодні її популярність зростає серед тих, хто хоче схуднути, не надто обмежуючи себе в споживанні калорій. При дотриманні певних правил гречана дієта дозволяє скинути до 5 кг в тиждень. Існує багато варіантів споживання продукту. Кожен вибирає для себе найбільш зручний шлях здобуття стрункого і красивого тіла. В результаті прийому гречаної крупи можна очистити організм від шлаків і токсинів, повернути собі молодий і свіжий вигляд.

Зміст:

  • Гречана дієта – коротко про головне
  • Правила дотримання дієти
  • Основи дієти
  • Що слід виключити з раціону?
  • Допустимі продукти, напої
  • Можна солити гречку?
  • Овочі в гречаній дієті
  • Допустимі порції гречки: ефективне меню
  • Рецептура каші для схуднення з гречаною крупою
  • Види гречаної дієти
  • Гречана дієта на три дні
  • Меню на сім та чотирнадцять днів на гречаній дієті
  • Лікувальний варіант гречаної дієти
  • Розвантажувальна дієта
  • Дієта на гречці з кефіром
  • З сухофруктами
  • Як заглушити відчуття голоду?
  • Правильний вихід з дієти
  • Гречка – відмінна детокс-система для всього тіла. Єдиний істотний недолік – її прісний смак. Однак це легко врегулювати. Допускається вживання крупи з кефіром, овочами і сухофруктами. Головне правило – каша повинна бути без масла, тоді ефект від її включення в раціон стане помітним уже в перші кілька днів: тіло підтягнеться, силует стане більш витонченим, а особа знайде відпочив вигляд.

    Гречана дієта – коротко про головне

    Гречана дієта відноситься до монодієти. Це ідеальний варіант для швидкого і безпечного схуднення. Дієтологи радять вдаватися до гречці під час розвантажувальних днів. Справа в тому, що гречка володіє рядом переваг перед іншими крупами. Вона багата вітамінами, мікроелементами, мінералами та цінними природними сполуками.

    В Росії продукт вирощується без застосування хімії, так як для нормального росту злаку досить сприятливих кліматичних умов. У зерні міститься:

    • До 15 % легко засвоюваного організмом білка, всього 3 % жиру і 72 % вуглеводів.
    • Необхідні людині амінокислоти: лізин, триптофан і аргінін.
    • Хироинозитол, корисний для діабетиків і осіб з високим вмістом цукру в крові.
    • Клітковина, яка забезпечує швидке насичення і знижує рівень холестерину в організмі.
    • Лимонна та щавлева кислоти, що розганяють метаболічні процеси.

    Калорійність ядриці – 313 кілокалорій. При відносно низькій калорійності продукт володіє високими живильними властивостями.

    Ще кілька переваг гречаної дієти для схуднення: вона не викликає алергічних реакцій, не містить глютен, в ній багато рутина, вітамінів групи В, марганцю, міді, магнію, фосфору, заліза. За рахунок наявності флавоноїдів гречана каша благотворно позначається на здоров’я серцевого м’яза і судинної системи організму.

    Правила дотримання дієти

    Здавалося б, що може бути простіше, ніж взяти гречку і відварити її в киплячій воді, щоб потім з сіллю і маслом насолоджуватися божественним смаком. Однак не все так просто, як здається на перший погляд. Гречана дієта має суворі правила, дотримання яких обов’язково. У зворотному випадку можна не тільки скинути зайву вагу, але і набрати кілька додаткових кілограмів. Погодьтеся, задоволення сумнівне. Особливо, якщо враховувати, що обмеження в їжі все ж доведеться дотримуватися.

    Секрет гречаної дієти простий: вуглеводи від вживання гречки розщеплюються в людському організмі тривалий час, що сприяє повільному вивільненню глюкози. В результаті організм починає прискорено витрачати жирові запаси, щоб підтримувати енергію в тілі і забезпечувати нормальний перебіг обмінних процесів.

    Основи дієти

    Почнемо з приємного: гречана дієта можна вибудовувати самостійно: ви можете використовувати для цього тільки гречку, а можете застосовувати комбінації різних продуктів. Слід уважно ставитися до реакцій організму на включення крупи в раціон.

    Розроблена за рекомендаціями американського дієтолога Пітера д’адамо дієта по групі крові вказує на те, що гречка виключно ефективна для людей з II групою крові. Та, якщо ж включити її в раціон людині із ІІІ групою, очікуваного результату вона не дасть, а можливо, надасть протилежну дію: обмежує себе в харчуванні людина навіть видужає.

    Перед тим як сісти на дієтичне харчування, виміряйте індекс маси тіла (ІМТ). Чим більше ІМТ перевищує норму, тим більше кілограмів вдасться втратити при дотриманні принципів гречаної дієти. Чим менше показник формули розрахунку, тим скромніше буде результат. Не потрібно чекати, що при мінімальних відкладеннях жиру на тілі ви побачите великий схил на табло ваг. Дива не буває, та й чи варто морити себе голодом кілька днів поспіль, коли можна сидіти всього один-два дні в тиждень на монодієти.

    Читайте також:Одноденне голодування – користь і шкода

    Графік прийому їжі на гречці такий же, як і на інших дієтичних продуктах. Слід приймати запарені продукт п’ять разів на день невеликими порціями. В ідеалі одна така порція повинна поміщатися в долоні. Навіть якщо перші дні вам буде складно наїсться такою кількістю їжі, згодом ви звикнете до нововведеним правилами і будете з легкістю переносити випробування. Найкраще в останній раз приймати їжу за чотири години до сну, щоб вночі травний тракт відпочивав, набираючись сил на продуктивну роботу у денний час.

    Що слід виключити з раціону?

    Ефективна гречана дієта має свої обмеження. Вона виключає прийом таких продуктів, як:

    • Хлібобулочні вироби.
    • Ковбаси, сосиски, копченості, м’ясо і риба.
    • Соуси, майонез, сметана, кетчуп.
    • Консерви, соління, компоти.
    • Газована вода, алкоголь в будь-якому вигляді.
    • Солодощі, цукерки, жирна їжа.
    • Кава, какао, чорний чай.

    Це далеко не повний список того, що є неприпустимо під час дотримання гречаної дієти. Простіше вказати дозволені продукти, так як їх не надто багато. Запам’ятати такий перелік праці не складе.

    Допустимі продукти, напої

    Найкращий результат показує гречка при моноупотреблении. Саме таким способом вдається скинути максимальна кількість кілограмів і значно схуднути в проблемних місцях. Особливо добре на гречці йде живіт. Крупу не даремно називають еліксиром краси, адже при її вживанні спостерігається багато додаткових ефектів: очищення ШКТ, виведення токсинів з тканин тіла, поліпшення стану шкіри і волосся.

    Відгуки людей, які спробували гречану дієту, підтверджують, що витримати прийом чистої гречки без додавання інших продуктів можна не більше трьох днів.

    Згодом потрібна велика сила волі, щоб дотримуватися взятого раніше курсу. Для того щоб не зірватися раніше часу, фахівці пропонують доповнити раціон кефіром, овочами або сухофруктами. Можна також є сир, фрукти, біле куряче м’ясо у вареному вигляді. Однак вживається це все не в комплексі. Найчастіше вибирається другий продукт зі списку, яким і доповнюють гречану кашу під час дієти.

    Допустимо пити чай, однак краще брати зелений і трав’яний. До речі, небезпека тривалої монодієти полягає у виснаженні продукують ферменти залоз. Експерти вважають, що такий режим безпечно «включати» максимум на три дні. Якщо ж ви вирішили їсти одну гречку довше, купіть в аптеці комплекс вітамінів для підтримки свого організму здоровим і повним сил.

    Можна солити гречку?

    Гречку на дієті не рекомендується солити, перчити, доповнювати соусами і спеціями. Вважається, що, прибравши сіль зі свого харчування, можна схуднути набагато швидше і сильніше. Це пояснюється декількома факторами:

  • Сіль затримує в тканинах тіла рідину, що призводить до набряклості і заважає скинути вагу.
  • Спеції роблять крупу смачніше, що сприяє більшому споживанню продукту під час дієти. Така практика не сприяє схудненню.
  • Разом з тим існує фізіологічна норма споживання солі – 5 г на добу. А безсольова дієта рекомендована дієтологами тільки в лікувальних цілях і безпечна під контролем фахівця. Це означає, що під час гречаної дієти можна використовувати сіль, але в обмежених кількостях, що не перевищують 5 г в день.

    Овочі в гречаній дієті

    Гречка з овочами – одна з найпоширеніших комбінацій харчування для скидання ваги і зменшення обсягів. Це чудовий спосіб підтягнути тіло, не відчуваючи серйозного дискомфорту від обмежень у харчуванні. Краще всього їсти овочі сирими, не піддаючи їх термічній обробці. Це дозволить наситити організм додатковими вітамінами і мікроелементами. Допустимі такі види готування, як запікання, тушкування, варіння на пару. При цьому дозволяється їсти будь-яку кількість крупи без приправ, але з невеликим додаванням солі.

    У складі овочів міститься багато складних вуглеводів, які дарують людині довготривале відчуття насичення. На переробку овочів в шлунково-кишковому тракті витрачається багато енергії, що дозволяє спалювати більше калорій. В результаті обробки в кишечнику осідають нерозчинні волокна. Саме вони, мов щітка, вимітають з тіла токсини і шлаки, покращуючи процеси перистальтики.

    Читайте також:Як зберегти форму після дієти

    Допустимі порції гречки: ефективне меню

    Єдиних нормативів немає. Можна їсти менше, але частіше (п’ять разів на день по 200 г). Деякі експерти стверджують, що їсти можна стільки гречки, скільки хочеться. Головне – не навантажувати шлунково-кишкову систему перед сном, щоб під час нічного відпочинку вона теж набиралася сил і готувалася до повноцінної роботи в денний час.

    Рецептура каші для схуднення з гречаною крупою

    Класична варіння гречки не підходить для схуднення. У процесі такого приготування крупи втрачається до 50 % цінних речовин. Для того щоб цього не сталося, потрібно залити промиту в проточній воді крупу окропом. Для цього на одну частину гречки береться дві частини рідини. Потім горщик з дієтичною їжею обертається рушником або ковдрочкою і настояти 2-3 години. Можна залити крупу водою перед сном, тоді вранці вас буде чекати готовий до вживання продукт.

    Види гречаної дієти

    Оскільки до крупі для схуднення можна додавати деякі продукти, існує кілька видів гречаної дієти. Який варіант з них вибрати – особиста справа кожної людини, який вирішив скинути вагу. Комусь більше подобається гречано-кефірна дієта, а хтось зупиниться на каші з сухофруктами. Останній варіант особливо хороший для тих, хто не мислить життя без солодкого.

    Гречана дієта на три дні

    Хороша гречана дієта на три дні, коли необхідно вивести з тіла зайву рідину перед важливою подією і трохи підтягнути тіло. В результаті нетривалих обмежень може піти до 3 кг ваги. Зазвичай таку дієту затівають, щоб влізти в тісні джинси або позбавитися від невеликого животика, що заважає надіти облягає фігуру плаття. Переваги дієти на три дні в тому, що немає жорстких обмежень для організму. Відповідно, немає сильного стресу і передумов до прискореного набору ваги після повернення до звичайної їжі. Наведемо приблизне меню:

    Перший день

    • Розганяти метаболізм найкраще склянкою чистої води на голодний шлунок.
    • Ранковий підхід до столу: каша + зелений чай.
    • Обід: 200 г крупи + салат з огірків і помідорів з невеликою кількістю масла.
    • Вечірній підхід до столу: аналогічний сніданку.

    Якщо мучить відчуття голоду протягом дня можна випити склянку кефіру з нульовою або 1%-ний жирністю

    Другий день

    • Вода натщесерце.
    • Сніданок: каша + кефір.
    • Обід: каша + три чорносливу + три кураги.
    • Вечеря: 200 г крупи + кабачок на пару або тушкований в сковороді без масла.

    Третій день

    • Вода на голодний шлунок.
    • Сніданок: каша + кефір + помідор.
    • Обід: каша + некрахмалистый фрукт (ягоди).
    • Вечеря: крупа + чай.

    Для того щоб активно вимивати з організму шлаки, токсини і сліди отрути від розкладання малокорисних продуктів, що вживаються в додиетический період, слід щодня випивати півтора-два літри води.

    Читайте також:Без лактози: 10 рецептів для тих, у кого алергія на білок коров’ячого молока

    Меню на сім та чотирнадцять днів на гречаній дієті

    Оскільки триває така дієта довше, ніж традиційна триденка, рекомендується до меню на сім днів додати комплекс вітамінів, щоб організм добирал необхідні йому речовини. Крім того, допускається більше свободи у виборі продуктів. Дні можна змінювати між собою, намагаючись дотримуватися загальних дозувань.

    Залишається незмінним правило прийому склянки води натщесерце щоранку. Рідина допомагає змити накопичилися за ніч на стінках ШЛУНКОВО-кишкового тракту токсини і запустити процеси травлення. Дієту з меню на кожен день можна витримати тиждень. Якщо самопочуття нормальне, можна продовжити ще на сім днів.

    День тижня

    Ранковий прийом їжі

    Обід

    Вечірній прийом їжі

    Між прийомами їжі

    Понеділок

    Запарена окропом крупа з чашкою зеленого чаю. Ласунам можна додати у ранішню воду або чай чайну ложечку натурального меду.

    Овочевий суп

    Запарена крупа з тушкованими грибами і половиною головки середньої цибулини

    Фрукт, але не банан і не виноград

    Вівторок

    Каша з овочевим салатом (огірок, помідор, перець болгарський). Для смаку можна збризнути салат оливковою олією з лимоном

    Курячий бульйон з кропом і петрушкою. Можна додати іншу зелень за смаком

    Крупа + варене яйце + огірок

    Стакан знежиреного кефіру

    Середа

    Монодієта – вживається тільки крупа без солі з чистою водою

    Четвер

    Крупа + чорний кава + шматочок бородінського хліба

    Овочевий суп

    Тушкована капуста з кашею

    За три кураги і чорносливу між прийомами їжі

    П’ятниця

    Каша + огірок + помідор + зелений чай

    Грибний бульйон з кашею і зеленню

    Морська капуста + каша

    Кефір знежирений

    Субота

    Знежирений сир + каша

    Біле куряче м’ясо + гречка

    Каша + тушковані овочі (крім картоплі)

    Сухофрукти

    Неділя

    Монодієта – каша і вода

    В овочевий суп, який включається в меню на чотирнадцять днів, не можна додавати картоплю. Не рекомендований він і протягом семиденної дієти. Порції повинні бути невеликими (300 г).

    Лікувальний варіант гречаної дієти

    Коли мова заходить про лікувальну дієту, не варто лякатися. Це полегшений режим харчування для розвантаження організму. Принципи не такі суворі. Можна їсти варену і запарені крупу з пісним м’ясом, сиром з нульовою жирністю, свіжими і тушкованими овочами, сиром, знежиреним кефіром і навіть молоком. Екстремального скидання ваги тут чекати не варто. Але з 2-3 кг за тиждень ви неодмінно розлучитеся.

    Розвантажувальна дієта

    Під розвантажувальної дієти для схуднення розуміється монопитание. Це вживання приготовленої крупи з водою, чаєм. Нічого іншого додавати не можна. Кількість гречки необмежено. Можна використовувати розвантажувальні дні: харчуватися нормально, але один-два рази на тиждень використовувати гречану монодієту.

    Читайте також:Овочева дієта: переваги та недоліки

    Дієта на гречці з кефіром

    Дієтологи люблять це поєднання, адже вуглеводно-білковий комплекс тут оптимальний. Можна організовувати це харчування по-різному. Перший варіант: крупа і літр кисломолочного продукту з знежиреної основою на день. Другий варіант припускає додавання чаю і тушкованих овочів. Третій спосіб: залити гречку не водою, а кефіром з додаванням чайної ложечки меду на порцію.

    З сухофруктами

    Тривала монодієта стає причиною апатії і поганого настрою. З почуттям втоми можна боротися, додавши до харчування корисні цукру у вигляді сухофруктів. Ці продукти додадуть бадьорості і сил, позбавлять від почуття голоду. В якості добавки в меню на кожен день можна використовувати курагу, родзинки, чорнослив. Норма денного вживання сушених фруктів – сім ягід. Жувати сухофрукти слід ретельно, щоб полегшити подальше перетравлення.

    Як заглушити відчуття голоду?

    Крім сухофруктів притупити почуття голоду допомагають запахи. Дієтологи відносять до розряду таких ароматів натуральну ваніль. Ноти спеції запускають в мозку важливий механізм утворення нейропептидів, які беруть безпосередню участь в обмінних процесах. Коли виробляється певна кількість цих активаторів метаболізму, мозок вирішує, що тіло наситилося солодким. Це гальмує апетит, позбавляє від відчуття голоду.

    Правильний вихід з дієти

    Багато хто забуває про те, що важливо грамотно вийти з режиму дієтичного харчування, інакше велика небезпека подвоєного набору кілограмів. Дотримуйтеся правила:

  • У перші дні виключіть з раціону жирну їжу, солодкі десерти. Не збільшуйте порції, розтягуючи шлунок. Не їжте на ніч.
  • Додавайте більше корисних комбінацій до гречці: овочі, сухофрукти, фрукти, гриби, сир, пісне м’ясо, варені яйця.
  • Не нехтуйте спортивними практиками, походами в фітнес-зал.
  • Не пийте алкоголь відразу після дієти.
  • Почніть контролювати загальну калорійність їжі. Тепер зробити це буде простіше.
  • Нехай досягнутий результат залишиться з вами надовго. Будьте красивими і стрункими, щоб відображення в дзеркалі завжди радувало вас.

    Читайте також:

    • Дієта номер 5 – продукти, рецепти та принципи столу номер 5
    • Ганна Цуканова-Котт поділилася дієтою годуючої мами
    • Не вправу і не дієта: Ляйсан Утяшева розповіла про найбільш ефективний спосіб схуднення

    Фото: Pixabay, Depositphotos