Каша для дітей: від приготування до годування

182

Каші асоціюються у нас з дитинством, садком або рано вранці. Наші батьки постійно твердили нам про те, наскільки корисна і смачна каша на сніданок, і з’їдати її треба було до останньої ложечки, хоча не у всіх тарілка перед носом викликала захват. Зараз ті ж самі слова ми говоримо своїм дітям і намагаємося вмовити з’їсти хоч трохи кашки. Змусити дитину з’їсти кашу – іноді непосильне завдання для мам і тат. І хоча пісні і танці навколо тарілки не вітаються, деякі батьки все ж вдаються до цих методів. Якщо дитина не їсть кашу, то можна діяти вмовляннями, намагатися змусити його або відвернути і нагодувати.

Зміст:

  • Як навчити дитину їсти кашу?
  • Які каші корисні для дітей?
  • Каша в якості першого прикорму
  • Молочні каші для дітей
  • Сідайте поруч з дитиною, їжте перед ним – можливо у нього з’явиться інтерес до каші. Каша – невід’ємна частина дитячого раціону, цінний продукт, що містить в собі амінокислоти, білки і практично повний мінеральний склад. Для приготування каш використовуються такі крупи, як манна, вівсяна, рисова і гречана, а також борошно з них. Кожна з круп має свій індивідуальний склад вітамінів, мінералів та інших поживних речовин, необхідних для росту і розвитку дитини.

    Як навчити дитину їсти кашу?

    Вчити дитину їсти кашу, як і будь-яку іншу їжу схожою консистенції, потрібно з моменту, коли він сам навчиться тримати ложку в горизонтальному положенні. Восьмимісячний малюк навряд чи впорається з цим, а от однорічному дитині таке завдання цілком під силу. Встаньте позаду дитини і візьміть його руку, якою він тримає ложку, в свою. Разом зачерпніть з тарілки ложку каші і повільно піднесіть до ротику. Після кількох таких повторень дитина цілком зможе їсти сам.

    Які каші корисні для дітей?

    Всі каші по-своєму корисними. Кращими кашами в дитячому раціоні є вівсяна і гречана.

    Вівсяна каша багата вітамінами А і Е, а також групами вітамінів В, С і РР, ферменти, які сприяють розщепленню жиру в кишечнику.

    Гречана каша багата кальцієм, необхідним для росту і зміцнення кісток, і залізом для нормальної роботи органів кровотворення.

    Помилкова думка наших мам і бабусь у тому, що найкориснішою є манна каша. Вона виготовляється із зерен пшениці, не містять зародка і оболонки, що робить її практично порожній, позбавленої необхідних поживних речовин, але багатої білком і крохмалем.

    Манну кашу не слід давати дітям з надлишковою масою тіла. Рідка манна каша для дитини у віці від 6 місяців готується за таким рецептом: у каструлю влити півсклянки води, довести до кипіння, покласти 2 столові ложки просіяної манної крупи і постійно помішувати протягом 10-15 хвилин. Потім додати півсклянки молока і довести до кипіння. Іноді в манну кашу додають сіль і цукор, але до одного року можна обійтися і без них при приготуванні.

    Читайте також:Вчимо дитину їсти самостійно

    Каша в якості першого прикорму

    Нарівні з овочевими пюре каші можуть використовуватися в якості першого прикорму. Особливо каші рекомендують давати дітям зі зниженою масою тіла або ослабленим імунітетом. Згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, дітям, які перебувають на грудному вигодовуванні, каші починають давати не раніше 6 місяців. Що стосується дітей, що харчуються дитячою сумішшю, то з 4-5 місяців каша відмінно підійде в якості першого прикорму і додаткового джерела необхідних для росту і розвитку елементів.

    У перший день треба дати пів-ложки каші, бажано в першій половині дня. На ніч кашу давати не варто, тому що вона довго перетравлюється і є важкою калорійною їжею для ще не остаточно сформованої системи травлення. Через 10-15 днів обсяг спожитої за день каші доводять до 100-150 м, і вже можна замінити одне молочне годування повністю.

    Читайте також:Чому дитина погано їсть – що з цим робити?

    Каші для дітей 4 місяці повинні бути без грудочок і по консистенції нагадувати грудне молоко або суміш. На перший раз досить дати половину чайної ложки каші і подивитися на реакцію дитини. Введення в раціон нового продукту по-різному може позначитися на травленні.

    Таке явище, як алергія у дитини на кашу може проявитися через кілька годин після прийому. У цьому випадку кашу давати не треба, навіть якщо симптоми алергії пройшли досить швидко.

    Для зручності і простоти готові каші роблять виробники дитячого харчування. Можна бути впевненими, що вони зроблені в стерильних умовах, а для їх приготування досить кашу змішати з упаковки з водою або молоком згідно інструкції. В них зберігається більше вітамінів, які зазвичай губляться в процесі варіння.

    Молочні каші для дітей

    Перед батьками найчастіше стоїть питання, як приготувати кашу однорічному дитині – на воді або на молоці? Однозначно, каші, приготовані на молоці, є більш корисними, ніж ті, які були зварені на воді. Вони смачніші і більш калорійні. Але молочні каші протипоказані дітям з непереносимістю білка коров’ячого молока або схильністю до алергії. Рецепти молочних каш передаються з покоління в покоління і практично не змінюються.

    Молочні каші для однорічних дітей вже можна варити не з перемеленої крупи, а з цілісною. Адже у дітей до року з’являється необхідність у жувальних рухах.

    Молочна вівсяна каша для дітей. Рецепт цієї каші дуже простий: до 120 мл молока (майже півсклянки) додається 40 мл питної або кип’яченої охолодженої води, чверть чайної ложки цукру, все це вливається в каструлю і доводиться до кипіння на повільному вогні. Як тільки рідина починає підніматися, потрібно всипати 2 столові ложки вівсяних пластівців і постійно помішувати -7 хвилин. У готову кашу можна покласти маленький шматочок вершкового масла. Якщо дитина відмовляється їсти, то кашу можна прикрасити ложкою варення і покласти кілька свіжих ягід.

    Для приготування молочної гречаної каші треба в 1,5 склянки киплячої води додати 3 столові ложки гречки (заздалегідь перебрати і промити), варити 40 хвилин. За 5 хвилин до готовності додати склянку молока, перемішати. Коли каша буде готова, дати їй настоятися ще на столі 20 хвилин під кришкою, періодично помішуючи. У готову кашу додати шматочок масла.

    Читайте також:

    • Смачно чи дивно? Котики і їжа в одній тарілці!
    • Красиво і смачно: які торти їдять діти зірок
    • Все про дитяче харчування

    Фото: Depositphotos, Рixabay