Болить живіт при вагітності: коли потрібно бути на сполох

228

Стан жінки під час вагітності змінюється непередбачуваним чином. Дівчата в положенні можуть відчувати чимало незвичних відчуттів, і досить часто у вагітних болить низ живота. Не варто лякатися і піддаватися паніці, це тільки погіршить стан майбутньої мами і малюка.

Варто пам’ятати, що в більшості випадків цей стан має фізіологічну природу і не представляє небезпеки. Але іноді така біль може попереджати про розвиток патологій при вагітності, тому молодій мамі варто знати всі тонкощі цього неприємного відчуття. І дуже важливо не приховувати цей стан від спеціаліста, який веде вагітність, оскільки воно може говорити про дуже серйозні порушення і навіть свідчити про можливість втратити дитину.

По-перше, існують різні види болю, по-друге, важлива тиждень вагітності, на якій дівчина зіткнулася з цим відчуттям. Саме це оцінює лікар при консультації у випадках подібних скарг.

Зміст:

  • Коли болі внизу живота є безпечним симптомом
  • Біль у животі при вагітності як сигнал розвитку патологій
  • Загострення хронічних захворювань
  • Поради для полегшення стану
  • Коли болі внизу живота є безпечним симптомом

    Оскільки з самого початку зачаття малюка в організмі жінки відбувається безліч непомітних на перший погляд змін, можуть спостерігатися болючі відчуття, які зовсім не варто вважати патологією.

    Таким чином організм просто сигналізує про незвичному стані.

    Нешкідливі причини болю можуть бути наступними:

  • На ранніх термінах це відчуття може бути ознакою того, що запліднена яйцеклітина впроваджується у тканини матки. Цей процес називається імплантацією плодового яйця, і вже через кілька днів больові відчуття проходять.
  • Нестабільне функціонування травної системи, що виникає внаслідок вагітності. У такому разі дівчина часто відчуває відчуття здуття у животі та утруднення дефекації (запор). Також змінюються консистенція і колір стільця. Дані симптоми теж проходять без лікування після того, як організм звикне до наявності ембріона.
  • Після закінчення першого триместру матка стає більше і змінює своє розташування. Це і провокує больові відчуття. Розтягнення м’язової тканини може стати причиною даного стану.
  • Підвищене вироблення гормону прогестерону, який допомагає при формуванні родових шляхів під час вагітності, також може спровокувати появу болів в животі, тому що він робить більш еластичними зв’язки і суглоби. Дія гормону поширюється і на матку, що і викликає характерні болі.
  • На більш пізньому терміні вагітності, десь в третьому триместрі, причиною цього явища можуть бути удари малюка ніжками або ручками. Коли малюк підріс, його руху можуть викликати біль, якщо він різко натиснув на якийсь внутрішній орган. Особливо часто це відбувається, коли у мами переповнений сечовий міхур.
  • Тільки фахівець після огляду та обстежень може ствердно сказати, що причина проста. Жінці не варто чекати і сподіватися на те, що все пройде само собою. Промовчавши при перших ознаках порушень, ви можете спровокувати масу ускладнень, небезпечних для здоров’я мами і дитини. Тому краще відразу розповісти лікарю про неприємних відчуттях, ніж проігнорувати проблеми і довести ситуацію до критичної.

    Біль у животі при вагітності як сигнал розвитку патологій

    Виношування малюка – процес досить довгий і непростий для організму будь-якої жінки. І, на жаль, не всі проходять через нього без болю і різних відхилень. Якщо у вагітної жінки болить низ живота, то відразу потрібно оцінити можливість наявності таких порушень, як:

  • Гіпертонус матки – це найпоширеніша причина. Цей стан досить небезпечне, воно вимагає контролю з боку лікарів і лікування. Матка стає нееластичною, що ускладнює нормальне розміщення малюка в утробі і може призвести до викидня. Болі в животі у цьому випадку супроводжуються ще й тягне біль в області попереку.
  • Завмерла вагітність, коли малюк втрачає життєздатність ще в утробі. Найчастіше в цьому випадку спостерігається підвищення температури тіла, нудота і блювота, а симптоми, які супроводжують вагітність, зникають.
  • Позаматкова вагітність теж супроводжується болями в нижній частині живота. Це означає, що ембріон розвивається не в межах матки і в трубах. Якщо вчасно не звернутися до лікаря, це може призвести до розриву труб, що має досить серйозні наслідки для організму жінки і може сильно ускладнити подальші спроби завагітніти.
  • Такі стани часто супроводжуються мажущимися виділеннями різного кольору і консистенції, це є вірною ознакою того, що потрібно негайно звернутися до фахівців. Подібні стани можуть призвести до незворотних наслідків, тому не можна зволікати, необхідно відразу усувати проблему під чуйним контролем лікарів.

    Читайте також:Ціна щастя: як змінюється жіноче тіло після вагітності

    Загострення хронічних захворювань

    У жінки на перших строках вагітності знижується імунітет, для того щоб організм не відторгав ембріон. Це може стати причиною загострення хронічних захворювань. Також дане явище може виникнути в результаті підвищеного навантаження на всі органи і системи, оскільки в цей період жінці потрібно справлятися з забезпеченням життєдіяльності двох організмів.

    При цьому інтенсивність та вид болі можуть бути дуже різноманітними. Незважаючи на те, що безпосередньо на здатність дівчата виносити дитину дані стан не впливають, вони опосередковано можуть стати причиною порушення розвитку малюка або різкого погіршення стану мами і її нездатність повноцінно провести в період вагітності і пологи.

    До захворювань, які можуть викликати болі в животі при вагітності, відносяться:

  • Холецистит – захворювання жовчного міхура, яке супроводжується різкими болями в правій частині живота. Також у дівчини різко піднімається температура тіла, з’являються блювотні позиви. Крім цього може виникнути гіркота у роті.
  • Гастрит може загостритися саме під час вагітності, оскільки здавлювання шлунка при зародженні в матці нового життя, може ускладнювати виведення шлункового соку, що і провокує рецидив хвороби. В такому разі у більшості ситуацій біль поширюється в верхній частині живота, і тільки іноді вона переноситься в його нижню частину.
  • Пієлонефрит, запалення в нирках, часто виникає внаслідок того, що може виведення продуктів обміну з органів. Стан характеризується ниючими болями, як при менструації, які віддають на поперек. Запалення може перебігати без підвищення температури, але проведення простих аналізів відразу покаже наявність даної патології.
  • Цистит –хвороба сечового міхура, небезпечна поширенням інфекції з дітородним шляхів, які можуть призвести шкідливі мікроорганізми прямо до дитини. Ця недуга супроводжується болісними і частими сечовипусканнями. Також можуть спостерігатися кров’яні домішки в сечі.
  • Гострий апендицит. Ситуація виникає, коли орган запалений, при цьому потрібна невідкладна допомога лікарів, найчастіше хірургічне втручання. У жінки така недуга супроводжується тривалим приступом болю, яка змінює інтенсивність, при цьому підвищується температура і починається блювота.
  • Всі ці хвороби вважаються важкими й небезпечними як для самої мами, так і для малюка. Вони потребують серйозної уважною терапії, яка в основному проводиться в стаціонарі. Часто лікарям доводиться використовувати досить сильнодіючі препарати, щоб зберегти можливість жінки виносити малюка. Але сподіватися на те, що вилікуватися від цих хвороб вийде самостійно, не варто.

    Без уваги лікаря недуги будуть розвиватися і провокувати нові відхилення.

    У момент виношування малюка важлива якісна робота кожного органу, тому необхідно стежити за загальним станом здоров’я. При підготовці до вагітності жінці треба якісно обстежитись і по можливості вирішити проблеми зі здоров’ям.

    Поради для полегшення стану

    Дані поради можна використовувати тільки після консультації з лікарем і чіткого розуміння того, що немає патологій і хронічних захворювань, оскільки при наявності таких лікар прописує певне лікування і дає специфічні рекомендації з харчування і способу життя. В деяких випадках, наприклад, необхідно всю вагітність мінімізувати руху та дотримуватися жорсткої дієти для того, щоб не спровокувати загострення захворювань.

    Але якщо біль у животі з’явилася внаслідок безпечних фізіологічних причин, то слід пам’ятати кілька важливих рекомендацій:

  • Не варто переїдати.
  • Потрібно проводити як мінімум 4 години в день на вулиці.
  • Важливо не забувати про розмірені піші прогулянки вранці і ввечері.
  • Потрібно вживати в їжу легкі продукти, які знижують навантаження на органи травлення, нирки і печінку.
  • Не треба приймати ніякі препарати, навіть вітамінні комплекси, без призначення лікаря.
  • Все це допоможе зміцнити організм і дасть йому ресурси для того, щоб впоратися з таким непростим завданням, як виношування дитини. Якщо в основі болю немає патологічних факторів, то вона пройде протягом декількох тижнів.

    Після пологів жінка і зовсім зможе забути про цих неприємних відчуттях. Головне-уважно стежити за своїм здоров’ям і за змінами в організмі. Варто слухати свій організм, і він сам підкаже, які порушення в ньому є. Сучасна гінекологія і акушерство, в свою чергу, мають великий арсенал інструментів для того, щоб зробити вагітність максимально комфортною і безболісною.

    Читайте також:

    • Ані Лорак: прості вправи, які допоможуть прибрати живіт
    • 5 лайфхаков для майбутніх мам: третій триместр
    • Гіпертонус матки: причини, виявлення і способи зняття

    Фото: Depositphotos, Рexels