10 фактів про штучному вигодовуванні, про яких мало хто знав

252

Дебати навколо питання, пов’язаного з годуванням малюка, – тема вічна. Деякі мами вважають неприпустимим годувати сумішшю новонародженого в той час, як у інших, найчастіше, просто не залишається вибору. Ускладнення після кесарева розтину, передчасні пологи, непереносимість лактози у малюка – лише мала частина випадків, коли мамі не вдається годувати своє чадо природним чином.

Штучне вигодовування: причини, особливості, правила

Журналісти поспілкувалися з експертами і жінками, які годували своїх дітей сумішшю. І отримали 10 фактів про штучному вигодовуванні, про яких мало хто знає. Якщо ви плануєте перевести малюка на суміші, будьте готові до того, про що ми розповімо далі.

Алергія

У дитини може бути алергія на більшість сумішей, представлених на ринку. Та знайти відповідне харчування буває нелегко. Переважаючим типом сумішей є ті, що на основі коров’ячого молока або соєвих бобах. Але дітям, схильним до алергічних реакцій, лікарі рекомендують харчування, в основі яких спеціальна сироватка, схожа за своїми властивостями на грудне молоко. А ось суміші на основі сої краще дітям не давати, так як в них містяться фітоестрогени – особлива група гормонів, які викликають безпліддя у тварин.

© Instagram @vpomoshchm

Захворювання

Згідно з останніми медичними дослідженнями, діти на штучному вигодовуванні, хворіють лише трохи частіше, ніж діти на ГВ. Портал KidsHealth.org повідомляє, що в грудному молоці немає жодного з антитіл, які б захищали дітей від хвороб. Проте материнське молоко знижує ризик шлунково-кишкової інфекції на 40%.

© Instagram @mama_nika1

Повноцінний сон

Існує думка, що мами, які годують сумішшю, сплять більше і краще. Це міф. Штучне вигодовування допомагає мамі виспатися, тільки якщо до неї на допомогу приходитимуть інші члени сім’ї. Але ви можете заготовити і грудне молоко на той випадок, коли вам необхідно залишити малюка з кимось із рідних.

© Instagram @julia_hzhehzhulko

Незручність

Мами, які годують дітей з пляшечки, можуть зіткнутися з критикою на свою адресу. Вся справа в тому, що в суспільстві ІВ асоціюють з чимось поганим, забуваючи, що часто це необхідний захід. Одна з опитаних журналістами матерів сказала:

Безумовно, настане момент, коли ви будете з усіх сил намагатися збити пляшечку з сумішшю в той час, як ваша дитина буде плакати. Ви будете відчувати себе виснаженою і винуватою.

Але в такі моменти психологи рекомендують жінкам не звертати увагу на думку оточуючих. Тим більше, що відчувають незручність і мами, чиї діти на ГВ. Цим жінкам завжди доводиться шукати затишне місце, щоб не бентежити оточуючих.

© Instagram @polechka.volk

Зв’язок між матір’ю і дитиною

Всі пишуть про те, як грудне вигодовування допомагає мамі налагодити особливий контакт з малюком, забуваючи розповісти про емоційних скачках, пов’язаних з цим процесом. При грудному вигодовуванні виділяються два основних гормону: пролактин і окситоцин, які дійсно можуть впливати на настрій і емоції мами. Жінки на ІВ створюють зв’язок з дитиною, не вдаючись до гормональних стрибків.

© Instagram @gvconsult64

Обідній час

Тут, мабуть, суміш дійсно виручає батьків, так як вони можуть відстежувати режим харчування малюка. Якщо при ГВ малюка необхідно годувати кожні 2-3 години, то при ІВ проміжки між прийомами їжі збільшуються.

© Instagram @maminy.zametki

Молоко йде поступово

Якщо ви вирішили перестати годувати дитину грудьми, не розраховуйте, що лактація пропаде на наступний день. Це цілий процес. Жінки, які завершують ГВ, змушені ходити в спортивних бюстгальтерах, прикладати до грудей лід, щоб зняти дискомфорт, пити спеціальні трави або медикаменти.

© Instagram @berliner.rosa

Доза вітамінів

Звичайно, в суміші не містяться ті антитіла і мінерали, які є в грудному молоці. Молоко мами – це унікальний продукт саме для її дитини. Однак, щоб ГВ було корисним, мамі необхідно стежити за харчуванням і пити вітаміни. Крім того, склад молока може змінюватися з плином часу.

© Instagram @kesarevo_rojdenie

Різний запах

Діти, яких годували грудним молоком, пахнуть зовсім не так, як «ті, хто на штучному». Деякі мами зізнаються, що їх нудить від запаху суміші.

Я ніколи не забуду, як сиділа на лікарняному ліжку зі сльозами на очах, коли тримала голову моєї маленької дівчинки і дивилася, як та п’є <назва суміші>. Один тільки запах нагадав мені про те, як це все протиприродно.

© Instagram @dgonya

Мікроби

Ще одна річ, про яку мами можуть не знати: суміші часто бувають нестерильними. Дитяче харчування не проходить такий контроль, як медикаменти. Деякі з цих продуктів проходять перевірку на вміст токсинів, пальмової олії та інших шкідливих для малюка інгредієнтів. Тому вибирати суміш варто вдумливо.

© Instagram @mal_kuz.ru

А ви як ставитеся до штучного вигодовування?

Читайте також:

  • Важливі аспекти змішаного вигодовування
  • Моя «молочна історія»
  • Як перевести дитину з грудного на штучне вигодовування – відлучення від грудей