Тести на вагітність Evitest

285

«Тест на вагітність» — бачиш це словосполучення, і серце тьохкає. Хтось згадує свою вагітність, а хтось тільки сподівається побачити там дві заповітні смужки (або одну, але теж заповітну).

Зміст:

  • Тести на вагітність Эвитест
  • Види тестів
  • Як працює тест на вагітність
  • Як влаштований тест на вагітність
  • Коли робити тест на вагітність
  • Як робити тест на вагітність
  • Коли тест на вагітність може показати неправильний результат
  • Міфи про тести на вагітність
  • Суперчувствительные тести
  • Визначення вагітності тестом на визначення овуляції
  • Тест на вагітність не покаже позаматкову вагітність
  • Підсумки тестів на вагітність Evitest
  • Так чи інакше, але з тестами на вагітність протягом життя хоч раз стикається практично кожна з нас. І один з найпопулярніших брендів, якому довіряють жінки — тести на вагітність Evitest. Чому жінки вибирають саме ці тести на вагітність і як взагалі ці міні-лабораторії працюють – читайте далі.

    Тести на вагітність Эвитест

    Серед величезної кількості тестів на вагітність є свої фаворити і, звичайно, ж таким представником є Evitest. Тест на вагітність Эвитест виробляє німецька компанія HELM Pharmaceuticals Gmbh, він має чутливість 20mME/ml, підходить для визначення вагітності в перший день затримки і має багату лінійку продуктів — від простих тестів-смужок до витончених пристроїв, які можна подати у вигляді приємного «подарунка» дружину.

    Види тестів

    • Evitest One — тест-смужка для точного і швидкого результату. Необхідний попередній збір сечі (ємність в набір не входить).
    • Evitest Plus — набір з двох тест-смужок, що дає можливість підтвердити результат через пару днів. Ця упаковка вигідніше за ціною одинарного тесту. Необхідний збір сечі для проведення тестування.
    • Evitest Proof — касетний тест: справжня міні-лабораторія у вас вдома. Забезпечений піпеткою, яку ви виробляєте закопування сечі в віконце для матеріалу. Забезпечує максимально точний результат.
    • Evitest Perfect — струменевий тест, красивий і зручний, при цьому не потрібно збирати сечу: потрібно просто підставити пристрій під струмінь.
    • Evitest є одним з лідерів по продажах серед тестів на вагітність, і це зрозуміло: він продається практично в кожній аптеці і на касах в супермаркетах, що підвищує його доступність для покупців.

    Як працює тест на вагітність

    Принцип роботи всіх тестів однаковий: вони визначають наявність в сечі особливої речовини —гормону вагітності або хоріонічного гонадотропіну (скорочено — ХГЛ). Рівень його вимірюється в міжнародних одиницях на мілілітр (ммо/мл). Тканина зародка (хоріон) починає вироблення цього гормону вже на шостий-восьмий день після запліднення яйцеклітини. До кінця першого триместру його концентрація збільшується в декілька тисяч разів, а далі починає йти на спад. Ця інформація потрібна для того, щоб розуміти, коли краще робити тест.

    Рівень ХГЛ виростає кожен день в два рази. Тобто на 7 день після овуляції (вона, як правило, відбувається в середині менструального циклу, на 14 день), коли вже сталося прикріплення заплідненої яйцеклітини до стінки матки, концентрація ХГЛ становить 2 ммо/мл (міжнародних одиниць на мл), на 8 день вона складе 4 ммо/мл, а післязавтра, на 9 день — 8 ммо/мл А так як більшість аптечних тестів мають чутливість 20-25 ммо/мл, то природно тест виявиться порожньою. Щоб тест показав хоча б бліде, але таку важливу другу смужку, необхідно дочекатися 7-10 дня після овуляції: в цьому проміжку і перебуватиме перший день затримки чергової менструації.

    Відзначимо, що часто овуляція іноді «гуляє» в ту або іншу сторону. Тому домашні тести можу не показати достовірний результат з-за малої концентрації гормону в сечі або, навпаки, показати його дещо раніше затримки.

    Як влаштований тест на вагітність

    Всі тести на вагітність, включаючи тести на вагітність Эвитест, незалежно від типу, влаштовані однаково: вони визначають наявність або відсутність вагітності методом іммунохроматографії. Тобто при взаємодії сечі, що містить ХГЛ, з реагентом, що містить антитіла до ХГЛ з барвником, відбувається реакція антитіл та фарбування у вигляді червоної смужки.

    А в зоні контролю на тесті з’являється смуга, викликана вивільненням барвника при досягненні його крапель сечі. Швидкість реакції дорівнює в середньому 5 хвилин. Якщо після 5 хвилин смужка не з’явилася, то і вагітності, відповідно, немає. Чекати результату коштує не більше 10 хвилин: по закінчення цього часу тест стає неінформативним через випаровування рідини з тіста. Чули історії про те, що вранці хтось зробив тест, результат був негативний, а потім, увечері, помітивши його в сміттєвому відрі, виявив бліду другу смужку? Так ось: результат тесту оцінюється тут і зараз, не пізніше 10 хвилин після його проведення.

    Коли робити тест на вагітність

    Щоб тест на вагітність показав бажаний результат, необхідно, щоб рівень ХГЛ у сечі був достатнім для того, щоб тест його зафіксував, а саме — 20-25 ммо/мл Такий рівень — при стандартному циклі в 28 днів, з овуляцією на 14 день від початку місячних — досягається в перший день затримки менструації.

    При цьому слід знати, що концентрація ХГЛ в крові дещо вища, ніж у сечі, тому аналіз крові завжди точніше, ніж стандартний тест на вагітність, раніше може вказати на наявність чи відсутність вагітності.

    Як робити тест на вагітність

    На ранніх термінах найкращий час для визначення вагітності за допомогою тесту — ранок, відразу після підйому, так як саме після ночі максимально велика концентрація гормону ХГЛ у сечі (напередодні краще не пити багато рідини, щоб вночі не вставати в туалет). В залежності від виду тесту вам може знадобитися ємність для збору сечі (придбайте баночку для аналізів в аптеці), куди ви опустіть тест до вказаної відмітки на кілька секунд, або вам буде необхідно помочитися на забірник тіста, підставивши його під струмінь сечі. Далі тест потрібно покласти на рівну поверхню і по закінченню часу, зазначеного в інструкції, оцінити результат:

    • Дві смужки — позитивний
    • Одна смужка — негативний
    • Наявність тестової смужки в непризначеному місці або відсутність контрольної смужки — помилка

    У разі позитивного результату (вітаємо!) вам слід якомога швидше відвідати гінеколога і керуватися його подальшими вказівками.

    При негативному результаті та тривалій затримці чергової менструації рекомендується повторити тест через пару днів, і також відвідати гінеколога для визначення причин затримки.

    При помилковому результаті слід ще раз зробити тест.

    При затримці місячних більше тижня тест можна проводити в будь-який час доби. Обов’язкова умова: не мочитися за дві години до тесту і не пити великий об’єм рідини.

    Коли тест на вагітність може показати неправильний результат

    • Тест зроблений занадто рано, і рівень ХГЛ ще малий.

    Рішення: Почекати затримки і переробити тест через пару днів.

    • Тест зроблений неправильно: ви перетримали його в ємності з сечею або занадто швидко дістали, і для реакції не вистачило.

    Рішення: Чітко дотримуйтесь інструкції і не займайтеся самодіяльністю.

    • Ви приймаєте гормональні препарати для стимуляції овуляції (колете уколи ХГЛ та інше). Тест може бути хибнопозитивним.

    Рішення: не поспішайте робити тест: як правило, до затримки ХГЛ, що надійшов ззовні, вже піде з організму і на його місці буде ваш, «вагітний» ХГЛ.

    • Наявність певних захворювань(пухлин) може давати хибнопозитивний результат при відсутності вагітності.

    Рішення: Проконсультуйтеся з лікарем при позитивному тесті.

    • Помилковий тест.

    Рішення: перевірте термін придатності тесту і переконайтеся, що зробили його точно, як описано в інструкції. Переробіть тест на наступний день.

    Наприклад, відгуки про тести в інтернеті в цілому Evitest досить хороші, але періодично трапляються і негативні повідомлення про неточності результату. Зустрівши такі, постарайтеся об’єктивно ставитися до подібних постів, адже люди не вказують всі обставини проведення тесту і, цілком можливо, допускають помилки і похибки, що в свою чергу веде до неправильного результату.

    Міфи про тести на вагітність

    Суперчувствительные тести

    Тут мова йде про суперчувствітельних тестах 10 ммо/мл з можливістю визначення вагітності за тиждень до місячних.

    Такі тести — це більшою мірою маркетинговий хід для залучення уваги. Чутливість тестів для домашнього використання дорівнює 20-25 ммо/мл

    Визначення вагітності тестом на визначення овуляції

    Існує міф, що тест на овуляцію, який реагує на рівень лютеїнізуючого гормону, покаже, чи вагітні ви. Так, іноді тест на овуляцію може бути позитивним і при вагітності: це пов’язано з тим, що формули гормонів схожі. Але друга смужка практично завжди є на такому вигляді тестів, а наявність овуляції оцінюється по інтенсивності її забарвлення. Таким чином, тест на овуляцію не є достовірним джерелом інформації для визначення вагітності.

    Тест на вагітність не покаже позаматкову вагітність

    Насправді тест покаже будь-яку вагітність, незалежно від її локалізації. Тому після отримання позитивного результату необхідно відвідати лікаря гінеколога і на терміні вагітності 5-6 тижнів зробити УЗД для підтвердження маткової вагітності.

    Наприклад, вже вагітна жінка пише: мовляв, зробила тест, а він негативний. Типу, не працює хвалений Evitest! Слід знати, що зі збільшенням терміну рівень ХГЛ знижується і остаточно сходить нанівець до третього триместру — тому в даному конкретному випадку можна говорити про помилкових судженнях людини, а не про помилку тесту.

    Підсумки тестів на вагітність Evitest

    Підводячи підсумок, хочеться сказати, що вибираючи Evitest, ви отримуєте якісний товар, який відповідає всім нормам, з підтвердженою чутливістю 20mME/ml, з можливістю визначення вагітності з першого дня затримки менструації за досить розумною ціною.