Список речей для новонародженого: що потрібно на перший час

341

Які речі знадобляться новонародженого в перші місяці? Як не заплутатися в достатку товарів на прилавках магазинів? Цими питаннями задаються багато майбутні мами.

Коли жінка перебуває на останніх місяцях вагітності, в магазинах їй хочеться скупити все навколо. Природно, після народження малюка виявиться, що більша частина посагу не знадобилася. Гроші були випущені в трубу. Хочемо застерегти майбутніх мам, які перебувають під впливом гормонів, від нерозумних покупок. Для цього ми склали свій список речей для новонародженого з предметів, які дійсно знадобляться.

Зміст:

  • Речі для дитячої кімнати
  • Що потрібно для немовляти з одягу
  • Ванна кімната і гігієна
  • Список необхідного для годування
  • Аптечка
  • Засоби пересування
  • Речі для дитячої кімнати

    1. Ліжечко. Трохи пізніше можна придбати ліжко-манеж. Її стінки зроблені з м’якого матеріалу, і, як тільки дитина навчиться вставати і тут же падати, ви неодмінно оціните її переваги.

    2. Матрац. Матрац для новонародженого повинен бути твердим. Бажано вибирати товсті моделі з натуральними наповнювачами.

    3. Наматрацник. Обов’язково придбайте його, якщо не хочете, щоб матрац швидко прийшов в непридатність. Можна скористатися звичайною клейонкою, але вона постійно буде збиватися. Сучасні ж наматрацники мають гумки для кріплення і приємну поверхню, зберігає тепло.

    3. Постільна білизна. Можна не купувати цілі комплекти, так як подушка новонародженим не потрібна, тому й наволочки не знадобляться. Запасіться трьома-чотирма простирадлами, так як ви будете міняти частіше всього.

    4. Ковдру. Взимку знадобиться теплий варіант. У літній час можна обійтися без нього, або скористатися в якості ковдри байковій пелюшкою.

    5. Мобіль. Дитина почне звертати на нього увагу вже до кінця першого місяця. Мобіль подарує вам кілька дорогоцінних хвилин вільного часу і буде сприяти розвитку малюка. Вибирайте модель на батарейках з приємною музикою і предметами, повернутими яскравою стороною до дитини.

    6. Комод. Відтепер у вашому будинку з’явиться багато одягу, пелюшок, постільних речей та інших речей, кількість яких постійно додаватися. Тому окремий комод стане потрібним придбанням.

    Читайте також:Як вибрати плед для новонародженого?

    7. Пеленальний столик. Сповивати малюка після пологового будинку, схилившись над диваном або ліжком, складно, особливо якщо у мами було кесарів розтин. Тому пеленальний столик може стати справжнім порятунком. Він існує в декількох варіаціях: може йти в комплекті з комодом, ліжком або являти собою окрему конструкцію. Хороший варіант – пеленальная дошка. Вона коштує недорого і не займає багато місця.

    8. Нічник. Хороший варіант каганця являє собою неяскравий світлодіодний світильник, який вставляється в розетку. Він енергоекономічен і не заважає сну. Якщо поряд немає розетки, можна розглянути моделі на батарейках.

    9. Подушки для мами. Вони знадобляться для організації зручного грудного вигодовування. Найбільш оптимальний варіант – одна або дві подушки для вагітних.

    10. Радіоняня. Не є предметом першої необхідності, але при бажанні і наявності можливостей може бути придбана. Радіоняня допоможе почути, що дитина прокинулася, навіть якщо ви перебуваєте в іншому кінці будинку. Завдяки цьому приладу вам не доведеться постійно бігати і перевіряти малюка. Більш удосконалений варіант – видеоняня, яка показує зображення з дитячої в режимі реального часу.

    Що потрібно для немовляти з одягу

    1. Пелюшки. Дуже потрібні речі, навіть якщо ви не плануєте сповивати дитину. Наприклад, їх можна використовувати в якості рушників, простирадл, викладати на них дитини для прийняття сонячних ванн. На перший час можете взяти 5 тонких і 3 байкових пелюшки.

    2. Сліпи, боді, повзунки. Їх кількість також залежить від того, будете ви сповивати малюка чи ні. Не купуйте багато перших речей самого маленького розміру, діти швидко ростуть. Краще потім за необхідності докупити одяг.

    3. Чепчики. Після пологового будинку я одягала дитині чепчик лише після купання, тому обійшлася трьома штуками.

    4. Шкарпетки, пінетки. Згодяться в холодну пору року, багато купувати не варто.

    5. Підгузки. Не купуйте підгузки у великих пачках. У дитини цілком може бути роздратування від підгузників певної марки, або йому може просто не підійти розмір. Візьміть на пробу маленьку упаковку.

    6. Теплий одяг по сезону. Якщо малюк народився в холодну пору року, йому знадобиться комбінезон. Раджу теплі дитячі речі купувати вже після народження, щоб не помилитися з розміром.

    Читайте також:Чек-лист: речі, які знадобляться дитині в дитячому садку

    Ванна кімната і гігієна

    1. Ванночка. Деякі батьки відразу купають дітей у великій ванні. Однак з міркувань гігієни я придбала дитині окрему ванну, де він із задоволенням плавав до 6 місяців. Краще купити білу модель, так як на ній буде добре видно будь-який бруд.

    2. Мочалка. Мочалка повинна бути м’якою, зробленого з натуральних матеріалів.

    3. Рушники. Для дитини зручні варіанти з капюшоном, який накидається на голову.

    4. Термометр для води. Допоможе в перший час не помилитися з комфортною температурою для купання малюка.

    Читайте також:10 гаджетів, які зроблять життя мами простіше

    5. Мило. Дитину з милом потрібно мити не частіше двох разів на тиждень. Вибирайте гіпоалергенну продукцію.

    6. Вологі серветки. Деякі серветки можуть викликати роздратування, тому тут треба діяти методом проб і помилок. Ну і не забувайте, що вологі серветки – це свого роду похідний варіант, зловживати ними в перші місяці не варто.

    7. Ромашка, череда. Ці трави сприятливо впливають на стан дитячої шкіри, особливо якщо у малюка почнеться пітниця.

    8. Ножиці. Для немовлят підійде варіант із закругленими краями , щоб не подряпати малюка під час підстригання нігтів.

    9. Надувний круг. Він надівається на шию малюка і допомагає йому самостійно плавати у ванні – природно, під суворим контролем батьків. Накупавшись, дитина, як правило, добре спить.

    Список необхідного для годування

    1.Соски, пляшечки, суміші, стерилізатори та інші аксесуари для штучного вигодовування. Якщо ви правильно організовуєте грудне годування, нічого з цього переліку вам не знадобиться. Пам’ятайте, що молоко – в голові, тому годувати може практично кожна жінка. Головне – запастися терпінням, непросто буде тільки перші місяці, а потім ви будете насолоджуватися цим природним процесом. З питань грудного вигодовування довіряйте лише авторитетним джерелам – професійним консультантам, книг. При необхідності потрібну інформацію можна отримати в інтернеті у фахівців асоціації консультантів по природному вигодовуванню (АКЕВ).

    2. Бюстгальтер для годування. Краще придбати після пологів, так як при лактації груди збільшується в розмірах. Вибирайте зручні моделі без кісточок.

    3. Прокладки для грудей. Знадобляться, якщо молоко буде підтікати. На перший час купіть одну невелику пачку з клейовий смужкою.

    Читайте також:10 незвичайних речей, які знадобляться у подорожі з дітьми

    Аптечка

  • Засоби для обробки пупка. Як правило, для цієї мети застосовується зеленку та перекис водню, але може щось додатково призначити лікар.
  • Ліки. Всі ліки слід застосовувати тільки за призначенням лікаря. Крім того, дитячі препарати мають обмежений термін придатності, та й не факт, що вони вам знадобляться. Тому купувати їх заздалегідь не варто, особливо якщо у вашому місті поблизу є цілодобова аптека.
  • Вата, диски, палички з обмежувачем. Ці пристосування знадобляться для здійснення процедур по догляду за новонародженим. Можете придбати аспіратор на випадок появи нежиті або якщо не виходить чистити носик ватними джгутиками . Це пристосування допомагає видалити слиз з носа малюка.
  • Термометр. Краще придбати електронний варіант, так як він безпечніше, ніж ртутний. Єдиний нюанс: слід перевірити на собі точність показань, вимірявши температуру двома видами градусників по черзі.
  • Засоби пересування

  • Коляска. На перші шість місяців, поки дитина не сидить, слід придбати коляску-люльку. Також в якості альтернативи можна розглянути моделі 2-в-1, 3-в-1 і трансформери. Варіант 2-в-1 має одне шасі, люльку і прогулянковий блок, який знадобиться трохи пізніше, 3-в-1 додатково включає автокрісло. В трансформері люлька може перетворюватися в прогулянковий блок. Як показує практика, краще придбати окремо коляску для новонародженого, а модель для дитини, що сидить придбати пізніше.
  • Автокрісло. Для новонародженого слід розглядати моделі категорії 0+. Вони передбачають фізіологічне положення дитини і встановлюються особою проти ходу руху.
  • Слінг. Таке пристосування підійде для активних матусь, особливо якщо дитина любить довгий час перебувати на грудях. Він також звільняє руки, хороший для походів в поліклініку і поїздок на громадському транспорті. Використання слінгу є один нюанс: його потрібно вміти правильно намотувати. Але навчитися – це справа часу, багато матусь вміють одягати слінг за лічені секунди.
  • Предметів, що входять в цей список необхідних речей, вистачить на перший час. Всі інші речі для новонароджених можна докуповувати у міру потреби. З часом мама починає розбиратися, що і в яких кількостях потрібно буде малюкові, і придбання стануть більш раціональними.

    Читайте також:

    • Дмитро Шепелєв показав, скільки речей бере в подорож з сином
    • Річ тижня: кокон-пелюшка
    • Чому віртуальний шопінг – це зручно?

    Фото: Depositphotos, Рexels