Скандінавська дієта – секрети схуднення на кожен день

158

Люди, які зіткнулися з проблемою зайвої ваги, постійно знаходяться в пошуку методів боротьби з ним. Всі вже зрозуміли, що немає чарівного засобу, що дозволяє досягти бажаного ваги, тому триває пошук дієти, яка не вимагає занадто великих витрат часу, сил і грошей і дозволяє відчувати себе повноцінно. Такий варіант є – це скандинавська (норвезька) дієта.

Даний принцип харчування дозволяє, не знижуючи надходження в організм усіх важливих мікроелементів, помітно втрачати вагу. Основний принцип цієї схеми схуднення спрямований на повноцінне, але раціональне постачання організму всіма корисними речовинами, тому людина не просто худне, а ще і забезпечує нормальне функціонування всіх органів і систем.

Зміст:

  • Як з’явилася скандінавська дієта
  • Основні принципи норвезької дієти
  • Важливі умови схуднення
  • Практичні дослідження впливу скандинавської дієти на людину
  • Відгуки та результати
  • Складаємо раціон на тиждень по скандинавської дієті
  • Приклад меню на тиждень:
  • Як з’явилася скандінавська дієта

    Автором цієї дієти стала Сьюзі Венгель – дієтолог з Данії. При тому що вона талановито допомагала дітям складання правильного раціону, їй постійно доводилося боротися з власним зайвою вагою. У процесі спостереження за своїми досягненнями дівчина зрозуміла, що схуднути можна практично на будь-якій дієті, але якщо вона не підходить людині, то він часто відчуває слабкість, головні болі і нервозність. Саме неприємне в таких випадках те, що втрачений вагу потім повертається.

    Сьюзі протягом багатьох років втрачала по 20-25 кг, які потім знову осідали на її тілі. І дівчина почала підбирати для себе ідеальний режим харчування. Так і з’явилася та сама скандінавська дієта, яку зараз вважають найбільш простою і доступною. Завдяки новим принципом харчування дієтолог змогла втратити 45 кг і вже 6 років її вага стабільний. Саме тому вона і почала активно рекомендувати таку систему харчування людям.

    Основні принципи норвезької дієти

    Дієта передбачає поступове планомірне схуднення, а не різке зниження маси. Ця система схуднення дійсно дуже проста. Принцип підбору продуктів заснований на сезонних овочах і фруктах, при цьому залишається три кити, на яких все тримається:

  • М’ясо.
  • Риба.
  • Овочі.
  • Абсолютно не забороняється вживання рослинних жирів. І нехай ця дієта не повністю розв’язує руки, однак при її дотриманні можна дозволити собі досить багато. Значущість вживання сезонних овочів принципова, оскільки тільки в момент природної стиглості будь овоч має справжню цінність з точки зору змісту корисних речовин.

    Важливим правилом складання раціону є те, що на тарілці повинні бути чітко дотримані такі пропорції страв:

    • Порція білка розміром з кулак.
    • Дві порції овочів розміром з кулак.
    • Продукти також розміром з кулак.
    • 1 ст. л. рослинного жиру.

    Це дозволяє ситно поїсти, але не перевищувати допустиму норму калорій на день. Здається, що неможливість є такі порції і худнути, але люди на практиці пересвідчилися в тому, що це більш ніж реально. При цьому допускається вживання смажених страв.

    Важливі умови схуднення

    Незважаючи на демократичність цієї системи схуднення, вона не чудодійна, і якщо людина не дотримується основних правил здорового харчування і способу життя, то і скандінавська дієта не принесе неймовірних результатів.

    Вибираючи цю схему зниження ваги, потрібно обов’язково дотримуватися кількох правил:

  • Відмовитися від рясного вживання алкоголю.
  • Не є у фаст-фудах.
  • Намагатися готувати вдома, щоб розуміти вміст своєї тарілки і його відповідність необхідного раціону.
  • Не забувати їсти горіхи, вони приносять багато користі і дозволяють швидко наситити організм.
  • Злакові обов’язково повинні бути в раціоні – це безпечний джерело вуглеводів.
  • Молочні продукти завжди повинні бути в раціоні. Вони складають третину меню. Молоко, йогурти і сир – важливі учасники раціону.
  • Потрібно вести активний спосіб життя.
  • Все це дозволяє досягти швидких результатів, не нашкодивши організму, адже скандинавську дієту призначають не тільки людям, які намагаються вирішити естетичну проблему, але і тим, у кого зайва вага є наслідком захворювань або супроводжується хронічними недугами.

    Читайте також:Гречана дієта від трьох до чотирнадцяти днів

    Практичні дослідження впливу скандинавської дієти на людину

    Самим яскравим і наочним прикладом впровадження на практиці цього методу схуднення стала сама авторка, яка починала худнути з вагою 100 кг, а зараз вже багато років її нормальний вага становить 60 кг. Оскільки ця дієта з’явилася порівняно недавно, детальних досліджень її ефективності та принципу роботи поки що немає, але є приклади успішного зниження ваги у людей, які дотримуються такого принципу харчування.

    У вже наявних дослідженнях міститься інформація про те, що даний вид харчування прекрасно підходить жінкам після пологів, а також людям з гормональним збоєм. В цілому ця дієта підходить всім, хто хоче схуднути і не завдати шкоди організму. Проте людям з важкими хронічними захворюваннями нирок, печінки і серцево-судинної системи перед тим, як почати худнути за даною схемою, краще проконсультуватися з лікарем, оскільки в таких випадках є специфічні показання і протипоказання в раціоні. Для інших обмежень немає.

    Відгуки та результати

    Про цю дієту ведуть багато суперечок, але, на думку більшості людей, вона працює. Головне правило – повністю дотримуватися принципів харчування. Негативні відгуки найчастіше залишають люди, які дещо розмито розуміють просту дієту без обмежень і починають значно збільшувати порцію. Природно, у такому випадку спостерігається не просто відсутність результату, а, навпаки, набір ваги.

    Саме тому дуже важливо людям, які не вміють себе контролювати під час прийому їжі, завжди пам’ятати про розмір порції, а при необхідності навіть розділити на тарілку сектора, щоб не перестаратися.

    Також важливо пам’ятати, що в щоденному раціоні є три головних прийому їжі, які не можна пропускати, і допускаються легкі перекуски. За задумом творця організм не повинен відчувати голоду, тоді він не накопичує жир про запас, а легко розлучається з ним.

    Складаємо раціон на тиждень по скандинавської дієті

    Харчування під час такого схуднення дуже різноманітне і багатокомпонентне, бо дозволяє створювати різне меню на кожен день, головне попомнить про пропорціях, не перевищувати їх і не замінювати одне іншим.

    Приклад меню на тиждень:

    Понеділок.

    Починати тиждень можна з сніданку з декількох невеликих помідорів і гороху в поєднанні з двома вареними або смаженими яйцями. Запити це можна однією чашкою кави або чаю з молоком і з’їсти тонкий скибочку хліба з вершковим маслом. Обідати можна ще більше ситно. Фахівці рекомендують приготувати рагу з овочів з м’ясним паштетом і шматочком бекону. Також варто з’їсти скибочку хліба з сиром.

    Вечеря може складатися з котлети паровий або смаженої, моркви, пастернаку і цибулі в будь-якому вигляді, а також беарнского соусу. За вечерею дозволено випити келих вина.

    Вівторок

    Другий день дієти можна почати з вівсянки, звареної на молоці, овочевого або фруктового салату і чашки зеленого чаю з медом. Через деякий час можна випити склянку свіжовичавленого соку. Обідати пропонується супом з курки або риби, який потрібно доповнити скибочкою хліба і салатом з помідорів і двох огірків. На вечерю пропонується з’їсти лосося, запеченого з овочами у фользі. Перед сном можна випити тепле молоко.

    Середа

    Екватор тижня можна зустріти з чашкою кави або чаю з хлібцем і сиром, а також з’їсти мюслі з молоком. До обіду варто підготувати собі сезонні овочі, запечені в рукаві, і фреш із сезонного фрукта. Повечеряти можна гарбузовим пюре, доповненим невеликим шматочком вареної індички. Для того щоб вночі не мучив голод, варто випити склянку несолодкого йогурту.

    Читайте також:Овочева дієта: переваги та недоліки

    Четвер

    Ближче до кінця робочого тижня з ранку варто підтримати сили організму. Для цього на сніданок чудово підійде рисова каша або булгур з яблуками чи ягодами, а також салат з моркви або яблука з родзинками. На обід бажано підготувати стейк з м’яса або риби, а також салат із зелені, огірка, помідора і яйця. Гуляш з телятини або тушкований кролик в поєднанні з декількома суцвіттями брокколі стане прекрасним вечерею. Запити вечерю можна чаєм з медом або лимоном.

    П’ятниця

    В цей день на сніданок можна приготувати гренку з сиром у поєднанні з омлетом з грибами. В якості напою можна використовувати сік або чай. На обід рекомендується з’їсти куряче філе з чорносливом, а також салат з капусти або листя салату. До вечері можна випити кисіль із сезонних фруктів або ягід. Вечеряти в кінці робочого тижня можна рибою, запеченою з овочами. Це може бути скумбрія або лосось з будь-якими сезонними овочами. Перед сном можна підкріпитися склянкою кефіру.

    Субота

    У суботу снідати варто мюслі з молоком або йогуртом і тостом з медом або сиром. В обід можна приготувати суп з томатами і салат з буряка і огірка і помідора. До вечора дозволяється підкріплюватися сиром або йогуртом з бананом або ягодами. В цей день вечеряти можна просто овочами, запеченими з сиром – це і смачно, і легко.

    Читайте також:Ефективна дієта для схуднення. Топ 5 кращих дієт

    Неділя

    Завершувати тиждень на дієті можна сніданком, що складається з запеченого яблука або груші з додаванням кориці, а також запіканки із сиру. На обід варто приготувати пасту з грибами або овочами. Смачно повечеряти можна запеченою куркою або індичкою з додаванням різних овочів. Також можна з’їсти салат з сезонних овочів. Перед сном краще випити склянку кефіру або кислого молока.

    Це орієнтовне меню, яке можна легко трансформувати. Допускається приготування різних супів з яловичиною або бараниною. Також можна приготувати тефтелі з курки і овочів або запечені кульки. Овочеві та м’ясні голубці теж підійдуть для обіднього прийому їжі. Є ще безліч страв, які дозволяють без праці забезпечувати повноцінне дієтичне харчування.

    Завдяки тому, що організм постійно відчуває насичення, немає спокус з’їсти або випити зайве, а тому при такому багатому раціоні жінки отримують не більше 1500 ккал, а чоловіки – не більше 2000 ккал, що навіть менше добової норми, але при цьому цілком достатньо для повноцінного функціонування організму.

    Як і при будь-якій іншій дієті, слід пам’ятати, що у випадках, коли людина відчуває будь-які порушення в самопочутті в гіршу сторону, краще відмовитися від такого раціону. Ну а якщо все виходить, то такого харчування легко дотримуватися протягом усього життя, почувати себе бадьоро і завжди залишатися у формі.

    Читайте також:

    • Овочева дієта: переваги та недоліки
    • Юлія Савічева поділилася ефективною дієтою для схуднення
    • Як працює детокс-дієта принцеси Євгенії

    Фото: © Depositphotos, Istagram @rejsenmedsense