Порада дня: щоб переселити малюка в окрему ліжко, справьтесь з своїми почуттями

375

Причин для переведення дитини в окрему ліжко кілька: підріс, завершено грудне годування, стало тісно разом спати… І щоб це сталося комфортно для дитини, мамі потрібно бути впевненою у своєму прагненні дати дитині більше самостійності.

Спірний метод: як навчити малюка засинати самостійно

Якщо мама нервує і хвилюється, дитина це відчуває і реагує схожим чином. Тому в даній ситуації дуже важливий внутрішній настрій матері. Відомо, що діти помічають емоційний стан і настрій дорослих. І якщо мама сумнівається, малюк може це відчути і стане відчувати зміну обстановки як щось небезпечне.

© Depositphotos

Тому перше, що вам необхідно зробити — впоратися зі своїми емоціями. І як тільки перестанете сумніватися у вирішенні переселити дитини в окрему ліжко, пора готувати до цього і малюка.

Читайте також:Цікаво: де і як сплять діти в різних країнах світу

Не думайте, що він цього зрадіє і відразу погодиться спати один. Тому ваше завдання — створити такі умови, щоб дитина сам захотів туди перейти. Розповідайте і показуйте, яка у нього затишна ліжечко, в якому зручному місці стоїть, про те, що можна брати з собою улюблену іграшку, яке чудове ковдру, гарне постільна білизна… Важливо це робити заздалегідь, а не перед переведенням у нове ліжко. І обов’язково моделюйте потрібні ситуації в іграх.

© Depositphotos

Поясніть дитині, що тепер у нього починається цікава, самостійне життя. Розкажіть про те, що місце для сну має бути у кожного своє. Важливо пояснити, що мама і тато повинні спати окремо від дитини, а дитина повинна спати в своєму ліжечку. В іншому випадку у малюка буде складатися невірне уявлення про те, як і з ким в нормі повинні спати діти та батьки, — каже психолог Катерина Сафонова.

© Depositphotos

Експерт звертає увагу на те, що починати переклад в окрему ліжечко потрібно в той час, коли у дитини немає і не передбачається стресів: народження другої дитини в сім’ї, період адаптації в дитячому саду, переїзд, привчання до горщика, завершення грудного вигодовування. Тому вибирайте комфортний період, а перед цим переконайте себе в думці про завершення спільного сну з малюком.

© Depositphotos

Фото на анонс: Depositphotos