Порада дня: щоб дитина росла успішним, застосовуйте «принцип зеленої ручки»

150

Блогер Тетяна Іванко придумала спосіб, який допоміг її маленькій доньці концентруватися не на помилках, а на відмінному результаті. Все почалося з прописи, в якій дівчинка виводила гачки-палички.

Читайте також:Розвиток дітей за методикою Монтессорі – тонкощі і переваги

Сенс цього прийому — на що спрямовано увагу, то і збільшується. І якщо дитині підкреслювати помилки, він буде на них зосереджуватися. А правильний результат залишиться непоміченим.

© Depositphotos

Тетяна Іванко так пояснила свій метод:

Я не підкреслювала їй червоною пастою помилки. Я виділяла зеленою пастою ті букви і гачечки, які виходили у неї добре. Вона дуже любила і завжди після кожного рядка просила: «Мамо, яка вийшла краще за всіх?» І так раділа, коли я обводила кращу букву зі словами: «Чудово!».

У першому випадку концентруємося на помилках. Що відклалося у вашій фотопамяти? Правильно, ті літери які написані кострубато, те, що неправильно. Чи побачили ви за цими червоними підкресленнями ідеально написані літери? Ні! Хочемо ми чи ні, але підсвідомо ми запам’ятовуємо те, що виділено.

© Depositphotos

Читайте також:Порада дня: правильно вказуйте дітям на помилки

У другому випадку ми концентруємося на тому, що зроблено правильно! Ми отримуємо зовсім інші емоції, інше сприйняття. Хочемо ми чи ні, але підсвідомо ми прагнемо повторити те, що було ідеальним! Це зовсім інша внутрішня мотивація — не прагнення уникнути помилки, а прагнення зробити добре!

А тепер питання: як виділені помилки в зошиті впливають на подальшу доросле життя? Відповідь очевидна. Ми з дитинства звикаємо концентруватися на недоліки, на те, що неправильно, на те, що нам здається поганим. Нас привчали до цього в школі з допомогою червоної пасти, нас привчали до цього дому, коли частіше робили зауваження за те, що зроблено неправильно, ніж хвалили за те, що ми зробили добре.

З 20 написаних в ряд гачків підкреслять був тільки один. Тобто 19 були написані добре, а 1 — неідеально. Чому ж ми сконцентровані на цьому одному?

© Depositphotos

Ось ця звичка (виділяти червоним погане), яку ми відточуємо з самого дитинства і яку ніяк не витравити з нашої свідомості у дорослому віці, і стає найбільш частою причиною незадоволеності в житті.

Впроваджуючи принцип «зеленої пасти», ви побачите, що навіть якщо ви не вказуєте дитині на помилки, вони поступово йдуть самі собою, тому що дитина прагне зробити відмінно сам, по своїй добрій волі.

© Depositphotos

А які ефективні психологічні прийоми у вихованні дитини застосовуєте ви?

Фото на анонс: Depositphotos