Порада дня: якщо дитина кусається, навчіть його цим словам і фразам

142

У маленьких дітей дуже гострі зубки, тому вони так боляче кусаються. Часом до синців…Кусають рідних, малюків у дитячому садку. Мам ця ситуація турбує. На думку сімейного і дитячого психолога Олени Кречко, при відсутності серйозних психологічних проблем відучити дитину кусатися можна і самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців.

Ще по темі:Дитина кусається: причини і способи розв’язання проблеми

© Depositphotos

І ось що для цього треба робити:

  • пояснити малюкові, що кусатися – недобре, і чому це так, а не інакше;
  • не відповідати на укуси агресією: не сваритися, не бити і не кусатися у відповідь.

Діалог – насамперед. Тому батькам важливо пояснювати кусающему дитині, що він робить їм боляче таким вчинком. Тут потрібно знаходити правильні слова і приводити доступні порівняння. Наприклад: «Пам’ятаєш, ти впав, і плакав, і тобі було боляче? Мені зараз теж боляче».

© Depositphotos

Читайте також:Дитина кусається: причини і способи розв’язання проблеми

Психолог Олени Кречко переконана, що «укуси – це заміна мови». Тому радить батькам:

Навчіть дитину тим словам і фразам, які він замінює такою дією. Це може бути: «Ні», «Мені це не подобається», «Ти мене образив», «Не хочу» і т. п. Поясніть, що словами простіше домогтися результату. Програйте іграшками сцени можливих варіантів розвитку подій.

© Depositphotos

Читайте також:Прорізування зубів у дітей до року і старше

Експерт звертає увагу і на іншу грань проблеми:

Іноді діти кусаються, перевіряючи рідних або однолітків. В такому випадку, малюк досліджує реакції, йому цікаво поведінку інших. Крім того, він шукає межі дозволеного, перевіряє, що йому зійде з рук. У такому разі дорослим треба дуже точно дати зрозуміти своїй дитині, що можна робити, а що не можна, і що укуси неприпустимі. Батьки повинні відразу, але спокійно пояснювати, що їм не подобається, коли їх кусають, що їм боляче і неприємно. Одночасно важливо висловити дії, які хочеться бачити: «Мені дуже подобається, коли ти гладиш моє волосся» або «Коли ми обнімаємося, мені тепло і затишно».

Не дивуйтеся, але іноді укус – це і прояв уваги, позитивних почуттів з боку дитини. Згадайте, можливо, раніше ви грали з дитиною в ігри, де злегка його покусували? Психолог радить припинити всі ігри з покусыванием, так як у дітей почуття міри ще не розвинене.

© Depositphotos

Експерт закликає батьків не хвилюватися:

Пам’ятайте, що звичка кусатися зовсім не показник якихось психологічних проблем. Найчастіше, це просто шкідлива звичка.

А ваша дитина кусається? Розкажіть, як справляєтеся з цією ситуацією?

Фото на анонс: Depositphotos