Порада дня: як пояснити дитині, що мама зайнята

181

Багато мам під час декретної відпустки займаються не тільки вихованням дитини. Хтось продовжує працювати віддалено, інші відкривають в собі творчі здібності та перетворюють хобі на джерело доходу. Але навіть якщо мама не займається роботою, що приносить прибуток, їй треба приділяти увагу справах по будинку, не відволікаючись на дитину. Або, зрештою, спокійно з’їсти свій сніданок або прийняти душ.

© Instagram @_deva_adya_

Але мама нерідко стає потрібна дитині в самий невідповідний час! Як же бути? Якщо є помічники, треба їх залучати. Без допомоги тата, бабусь чи дідусів не обійтися. А якщо допомагати в даний момент нікому, поясніть дитині, з якої причини ви не можете приділити йому час. Нехай у вашій родині буде фраза, яку малюк запам’ятає. Наприклад: «мама зайнята», «мама працює» – і дитина буде розуміти, що потрібно підійти пізніше.

© Instagram @vv_mixed_twins

Читайте також:Порада дня: чому дитині не треба говорити слово «не можна»

Пояснюйте дитині про свою зайнятості спокійно і зрозумілими йому словами. Займіть дитини на цей час чим-небудь: іграшками, малюванням, конструктором… Якщо ж ви перебуваєте в декретній відпустці і працюєте, можна взяти на озброєння досвід психолога і багатодітної мами Лариси Суркової.

Багато працюючі мами, і я, в тому числі, виставляють для себе робочі години. Якщо, наприклад, я працюю вдома, і це не тренінг, а робота над книгою, я чітко визначаю робочий час дітям вголос. Звертаю увагу на те, що в найближчі дві години я недоступна, прошу уявити, що зараз мене не існує. Діти вбудовуються в цей режим, і робота проходить плідно.

© Instagram @antonova.ya

Читайте також:25 спеціальностей, які можна отримати під час декрету безкоштовно

Однак психолог звертає увагу на важливий момент, який впливає на готовність дітей приймати прохання мами не відволікати її під час роботи.

Важливий момент – мама повинна отримувати задоволення від того, що вона робить? — розповідає Лариса Суркова. — Якщо будь-яку справу робити через «не хочу», воно перетворюється на каторгу. Жінка буде нещасною, а будь-яка дитина, навіть найменша, це відчує. Він вже за висловом маминого обличчя бачить, що для неї заняття в тягар, тому почне «допомагати» – всіляко привертати до себе увагу. Діти вважають, що маму потрібно терміново переключити з цієї нещасної роботи, тому потрібно кричати, істерити, висіти у неї на нозі. Включаються підсвідомі механізми дитячої психіки в ім’я захисту матері.

© Instagram @elya.che

А як ви домовляєтеся з дитиною, щоб не відволікав вас від домашніх справ або роботи?