Порада дня: дозволяйте дітям грати з їжею

146

Психолог Олександра Слаутіна впевнена в тому, що маленьким дітям потрібно давати можливість грати з їжею. «Нелегко для нервової системи мами, — визнає експерт, — але важливо для розвитку дитини, тому що це один з пластів розвитку моторики».

© Instagram @liliya_mama_3_detok

View this post on Instagram

A post shared by Прасова Катерина (@kate_prasova) on Jun 11, 2017 о 5:01am PDT

Читайте також:Порада дня: не обговорюйте з дитиною-малоїжкою його апетит

На думку психолога, їжа, з якої дитина не пограв, залишається для нього незрозумілою. Звідси і ризик відмови відмова від твердої їжі. Олександра Слаутіна впевнена:

У дитини один з важливих каналів сприйняття — тактильний. Щоб зрозуміти, що це за їжа, дитині потрібно торкати руками, ротом і навіть виплюнути. Не тому що ця їжа не смачна. Для нього це цілий процес — контакт з їжею — взяв її в рот, відчув у роті, потім від неї позбувся.

Чим більше дитина пробує їжу, тим більше ймовірність того, що вона йому сподобається. Якщо ми даємо йому можливість доторкнутися новий продукт, м’яти в руках, роздивлятися, випльовувати — він буде його їсти. Якщо ми намагаємося запхати в дитини щось нове в обхід всіх природних механізмів сприйняття, висока ймовірність того, що він не буде ніколи (може бути, до підліткового або дорослого віку).

© Instagram @good.for.kids

Читайте також:Мишачий король: незвичайні рецепти для дітей

Тому, якщо ви зараз стоїте на порозі введення прикорму або знайомства малюка з твердою їжею, наберіться терпіння. Дозвольте дитині вивчати те, що включаєте в його раціон. І, можливо, кабачки, кольорова капуста, інші овочі, фрукти, м’ясні і рибні продукти стануть для нього зрозумілими і знайомими. А це означає, що апетит буде хорошим.

© Instagram @babyplaza.ru

View this post on Instagram

A post shared by ๑ ЛОБОДА ๑ Здорова їжа (@lebedaeda) on Sep 24, 2018 at 3:36am PDT

Розкажіть, а як у вашої дитини відбувається процес знайомства з новою їжею?

Фото на анонс: Instagram @mama_detki2018