Поєднання кольорів в одязі

363

Колір – перше, що ми бачимо в образі. Саме тому негармоничная комбінація відтінків псує враження сильніше, ніж невдалий або старомодний фасон речей. З телеекранів жінок регулярно закликають бути яскравими, створювати смелыеобразы, однак без знання правил поєднання кольорів в одязі отримати хороший результат неможливо. Саме тому, перш ніж експериментувати і самовиражатися, дізнаємося закони створення гармонійної колористичної композиції в образі.

Зміст:

  • Класифікація кольорів
  • Особливості нейтральних відтінків
  • Поєднання кольорів в одязі з використанням кола Иттена
  • Поєднання відтінків одного кольору
  • Комбінації з відтінками двох кольорів
  • Відтінки трьох кольорів в образі
  • Поєднання відтінків чотирьох кольорів
  • Поєднання кольорів і стиль одягу
  • Класифікація кольорів

    Існує кілька ознак, за якими можна класифікувати кольори (таблиця 1). Від цих характеристик залежить здатність відтінків гармонійно співіснувати всередині комплекту.

    Таблиця 1. Класифікація кольорів

    № п / п

    Ознака

    Види

    Приклади

    1

    По светлоте

    світлі

    блакитний, пудрово-рожевий, світло-сірий

    середні

    синій, червоний, середньо-сірий

    темні

    північний синій, винний, графітовий сірий

    2

    По колірній температурі

    теплі

    бірюзовий, полуничний, оранжевий, жовтий, айворі

    холодні

    синій, фуксія, всі сірі тони, чорний

    3

    За наявності пігменту колірного спектру

    хроматичні (відтінки, в яких хоча б в мінімальному ступені присутня пігмент)

    сіро-блакитний, червоний, хвойний

    ахроматичні

    чорний, білий і всі сірі тони

    4

    Хроматичні кольори також поділяються за насиченості

    насичені (яскраві)

    волошковий, томатний, морквяний

    ненасичені (висвітлені, затемнені тони, відтінки з домішкою сірого)

    пудрово-блакитний, бежевий, сіро-синій, коричневий

    Особливості нейтральних відтінків

    У стилістиці існує поняття нейтральних відтінків. Воно дещо умовне, так як ці тони не є нейтральними по колірній температурі, проте всі вони відрізняються здатністю добре поєднуватися з будь-якими іншими відтінками, а також один з одним. Саме тому нейтральні тони широко використовуються при формуванні функціонального базового гардероба.

    До даної групи кольорів відносяться:

  • всі ахроматичні тони;
  • теплі і холодні відтінки синього і коричневого з низькою насиченістю (блакитний, сіро-синій, північний синій, бежевий, шоколадний тощо).
  • Відтінки, які не належать до групи нейтральних, набагато більш вимогливі до колірним партнерам в образі. Чим ярчецвет, тим складніше скласти з них гармонійного сет. При цьому, дивлячись на подіумні і журнальні образи, жінки часто дивуються тому, як красиво сусідять в комплекті найнесподіваніші тони. Звичайно, у модниць виникає бажання так само ефектно і сміливо створювати колористичні комбінації. Для цього достатньо знати правила колірної гармонії, сформульовані відомим викладачем образотворчого мистецтва Иоханнесом Иттеном.

    Поєднання кольорів в одязі з використанням кола Иттена

    Для наочної демонстрації правил поєднання Іттен використовував колірний круг, в який включив всі хроматичні тони.

    Малюнок 1. Колірний круг Иттена 1

    Варто зауважити, що принципи підбору кольорів сформульовані в першу чергу для живопису. Перенесення їх у сферу стилю можливий з урахуванням невеликих корективів, про які буде згадано далі.

    Поєднання відтінків одного кольору

    Схема, що використовує різні по светлоте відтінки якого-небудь одного кольору з кола, називається монохромного.

    Малюнок 2. Монохромна схема поєднання кольорів 2

    Складність її використання полягає в тому, що не можна взяти одяг абсолютно будь тонів. Всередині лука переважні неяскраві відтінки різної светлоти. Наприклад, колір чайної троянди можна поєднувати з темним винно-червоним, світло-оранжевий – з відтінком верблюжої вовни або шоколадним, лавандовий – з чорнильним і т. д.

    Порада: чорно-білі поєднання кольорів дозволяє візуально витягнути силует, тому жінкам маленького росту воно допоможе виглядати візуально вище, а власницям пишних форм – трохи стрункішою. Для того щоб досягти такого ефекту, потрібно у верхній частині комплекту використовувати світлий, а в нижній – більш темний відтінки одного кольору. Класичний приклад: блакитна блузка з темно-синіми брюками або спідницею.

    У чистому вигляді монохромна схема зустрічається у повсякденних сетах нечасто. Набагато популярніше варіант, коли основою образу служить одяг у відтінках одного кольору, а аксесуари підбираються в нейтральних тонах. Наприклад, м’ятна блузка з брюками відтінку пляшкового скла і бежевими човниками або босоніжками складуть відмінний річний комплект.

    Комбінації з відтінками двох кольорів

    Наступні дві схеми дарують більший простір для фантазії при створенні луків, так як використовують вже відтінки двох кольорів.

    Комплементарне поєднання є одним з найбільш помітних і сміливих. Воно пропонує брати відтінки двох кольорів, розміщених у колі Иттена навпроти один одного.

    Малюнок 3. Комплементарна схема поєднання кольорів 3

    У випадку з цією схемою можна брати один яскравий відтінок, але тоді інші повинні бути непомітними. Приміром, комплементарний червоний додає абсолютно нове звучання рахунках в стилі мілітарі і сафарі на основі оливкової, болотного, камуфляжно-зеленого тонів.

    Єдиним винятком з правила – не більше одного яскравого відтінку в сеті – є пляжна мода. Тут можна все: бірюзовий з червоно-помаранчевим, лаймовий з брусничним і т. п. Навіть якщо два соковитих відтінку присутні в дизайні вашого купальника, виглядати він буде ефектно і стильно. Найсміливіші можуть також приміряти комплементарне поєднання яскравих відтінків для неформальних літніх образів. Але важливо пам’ятати, що доречно таке буйство фарб тільки в сонячну погоду, а прикраси і аксесуари для подібних сетів повинні бути гранично простими по дизайну і колористичним рішенням.

    Аналогічне поєднання, згідно теорії Иттена, передбачає використання трьох відтінків кольорів, розташованих в колі поруч. Але при створенні стильних комплектів одягу краще обмежитися відтінками двох кольорів.

    Малюнок 4. Аналогічна схема поєднання кольорів 4

    Сусідні кольори кола Иттена схожі, тому при складанні комплекту корисно враховувати особливості, вже згадані для монохромного схеми:

    • використовувати неяскраві відтінки різної светлоти;
    • розбавляти сет речами і аксесуарами в нейтральних тонах.

    Порада: Крім нейтральних відтінків, аналогічне поєднання добре розбавляють принти, які можуть містити яскраві фарби. Уявіть, як цікаво будуть виглядати блідо-рожева кофтинка і жовто-біла спідниця з квітковим орнаментом. У холодну пору можна поєднувати темно-сині штани з блакитним блузкою з геометричним біло – або бежево-синім малюнком.

    Відтінки трьох кольорів в образі

    Безумовно, найбільш цікавими і варіативними є поєднання, які використовують відтінки трьох кольорів з кола.

    Принцип вибору тонів для расщепленно-комплементарної схеми представлений на малюнку 5.

    Малюнок 5. Расщепленно-комплементарна схема поєднання кольорів 5

    Можна підбирати відтінки двох або трьох кольорів з схеми. Наприклад, тільки з гами помаранчевих і синьо-зелених або з них же плюс синьо-фіолетові тони.

    Оскільки схема не використовує протилежні кольори кола, а сусідні, комбінація виглядає м’якше, ніж природна, тому поєднання дозволяє брати один-два соковитих відтінків для образу.

    Можна додати нейтральні тони, це зробить образ лаконічніше. Але набагато цікавіше замість них будуть виглядати сильно висвітлені або затемнені кольору з палітри расщепленно-компліментарною схеми. Наприклад, до вечірньої сукні темно-бірюзового кольору добре підібрати прикрасу у світлій жовтувато-зеленій гамі, а в якості акцентів додати червоні туфлі і помаду.

    Потрібно відзначити, що складати расщепленно-комплементарні поєднання дещо складніше, ніж аналогічні або монохромні. Необхідний певний досвід і бажання експериментувати. Але можливі труднощі окупаються швидко, тому що саме расщепленно-комплементарна схема дарує жінкам простір для творчості. До того ж вона актуальна для красунь усіх віків, досить лише регулювати яскравість обираних відтінків.

    Триадическая схема пропонує брати для образів відтінки рівновіддалених квітів з кола (рис. 6).

    Малюнок 6. Триадическая схема поєднання кольорів 6

    Як і у випадку з расщепленно-комплементарної комбінацією, можна брати відтінки двох кольорів з трьох, але такі варіанти виглядають значно простіше, ніж з використанням всієї тріади. Порівняйте: сині джинси і светр гірчичного відтінку – звичне, повсякденне поєднання, але якщо додати темно-червону шкіряну куртку, то вийде цікавий і контрастний комплект в дусі вуличних блогерів.

    Ось кілька правил, про які корисно пам’ятати, використовуючи триадическую схему:

    • такі поєднання кольорів підходять тільки молодим жінкам і майже ніколи не використовуються при складанні образів для роботи;
    • потрібно використовувати не більше одного-двох яскравих відтінків в комплекті, інакше сет буде виглядати перегруженно;
    • не брати багато темних речей для образу;
    • краще повністю відмовитися від чорного і сірого;
    • якщо хочеться додати білий, то брати не кипенный, а більш м’які відтінки: айворі, блакитно-, рожево-білий тощо;
    • речі з принтами краще не використовувати, оскільки саме по собі кольорове поєднання дуже помітне;
    • не використовувати активні по дизайну аксесуари.

    Комбінування трьох відтінків кольорів – захоплююче заняття вже й складне, але, говорячи про сполучення в одязі, не можна не торкнутися і варіанти на основі чотирьох кольорів. На вулицях міста їх, звичайно, зустріти майже неможливо. І все ж у певних ситуаціях навіть ультрасложные стилістичні рішення мають право на існування. Подивимося на них!

    Поєднання відтінків чотирьох кольорів

    Щоб обрати з кола Иттена чотири кольори, відтінки яких здатні гармонійно поєднуватися в образі, досить побудувати квадрат або прямокутник, як показано на малюнку нижче.

    Малюнок 7. Схема квадрата в колірному колі 7

    Малюнок 8. Схема прямокутника 8

    Поєднання чотирьох кольорів в одязі має неширокий спектр застосування. Найчастіше це один з наступних випадків:

    • подіумні образи;
    • фотосесія;
    • святкові та карнавальні костюми;
    • авангардні луки;
    • літні неформальні сети.

    Найбільш гостро питання поєднання чотирьох кольорів постає перед модницями, коли в число трендів повертається Color blocking. Ця техніка пропонує використання в комплекті від трьох до п’яти відтінків різних кольорів. Причому традиційно беруться яскраві і чисті фарби. Іноді для балансу в цибуля також включають нейтральні тони.

    Читайте також:10 фітнес-мам з Инстаграма, на яких варто підписатися

    Color block раптово виривається в топ трендів, то віддається забуттю. Але в часи його правління можна побачити безліч яскравих і цікавих образів, а також дозволити собі незвичні рішення.

    Порада: Коли техніка Color block не в пошані у модній індустрії, а приводу в вигляді відпустки біля моря або фотосесії не передбачається, все одно можна знайти застосування схем з чотирьох кольорів у своїх сетах. Влітку актуально і свіжо виглядають комплекти з речей у світлих тонах з додаванням соковитих акцентів, а також білого або бежевого. Наприклад, світлий жовто-зелену футболку з блакитними брюками і жилетом без рукавів можна доповнити брусничної або мандаринового кольору сумочкою і бежевій взуттям.

    При складанні комбінацій з чотирьох відтінків кольорів важливіше всього не обтяжувати спосіб візуально. Саме тому в таких сетах дуже дозовано використовуються темні тони і зазвичай не беруться речі з принтами.

    Поєднання кольорів і стиль одягу

    Існує взаємозв’язок між колористичним вирішенням образу, выбираемым стилем одягу і ситуацією, для якої складається комплект (таблиця 2). Наприклад, строгий цибулю на основі нейтральних барв з мінімумом яскравих акцентів хороший для офісу, але буде виглядати нудно і дивно на вечірці. Так само як і авангардні сети в сміливому колірному виконанні викличуть захоплення у гостей модного показу і критиків, але абсолютно не доречні в повсякденному житті.

    Таблиця 2. Популярні стилі в одязі і поєднання кольорів для них

    Стиль

    Ситуації

    Використовувані кольори

    Доречні колірні поєднання

    Класичний, діловий

    офісна робота

    основа – нейтральні, світлі і затемнені відтінки, яскраві акценти (в аксесуарах)

    нейтральні тони з яскравими акцентами і без них;

    монохромна схема;

    аналогічна схема

    Smart casual

    офісна робота

    основа – світлі і затемнені відтінки; нейтральних тонів менше, ніж в класиці; використання одного-двох яскравих кольорів в одязі або аксесуари

    нейтральна гама або монохромна схема (обов’язково з яскравими акцентами);

    аналогічна схема;

    расщепленно-комплементарна схема (в спокійній гамі)

    Casual

    повсякденні сети;

    активний відпочинок

    нейтральні, світлі і затемнені відтінки

    нейтральні тони;

    монохромна схема;

    аналогічна схема

    Lady Like

    офісна робота;

    побачення;

    вечірній образ;

    повсякденні сети

    яскраві і чисті кольори (не більше двох в образі, обов’язкові соковиті тони в одязі, а не тільки в аксесуарах), нейтральні відтінки

    монохромна схема;

    аналогічна схема;

    расщепленно-комплементарна схема;

    можна взяти два соковитих відтінку з схем поєднань чотирьох кольорів

    Спортивний,

    спорт-шик

    повсякденні сети;

    заняття спортом;

    активний відпочинок

    яскраві і чисті відтінки (до чотирьох в сеті), нейтральні кольори

    всі колірні схеми, а також поєднання нейтральних відтінків з яскравими акцентами і без них

    Європейські (французька, італійська)

    офісна робота;

    повсякденні сети;

    побачення;

    вечірній образ

    в основі світлі, затемнені і нейтральні відтінки, додаються яскраві акценти (один рідше два кольори) в речах і аксесуарах

    комбінації нейтральних відтінків з яскравими акцентами;

    монохромна схема;

    аналогічна схема;

    расщепленно-комплементарна схема

    Вуличний

    повсякденні сети;

    вечірка (дружня, клуб, концерт тощо)

    всі кольори в різних комбінаціях

    будь-які схеми; поєднання в нейтральних тонах з яскравими акцентами і без них

    Романтичний

    повсякденні сети;

    побачення;

    вечірній образ

    основа – світлі і соковиті відтінки, трохи затемнених квітів, мінімум ахроматичних тонів, особливо чорного

    можливі будь-які колірні схеми, для яких беруться м’які світлі тони, не більше одного-двох яскравих кольорів; комбінації не дуже темних нейтральних барв з яскравими акцентами

    Бохо, хіпі, етніка

    літні повсякденні сети

    будь-які кольори, але в основі природна і соковита гамма

    всі колірні схеми, допустимо навіть взяти чотири-п’ять яскравих відтінків, особливість – безліч этнопринтов

    Сафарі

    літні повсякденні сети

    нейтральні відтінки, крім чорного; ненасичені природні фарби (відтінки синього, зеленого, жовтого, оранжевого)

    монохромна та аналогічна схеми; поєднання неяскравих хроматичних і нейтральних тонів

    Мілітарі

    у чистому вигляді не рекомендований для образів використовуються окремі предмети в даному стилі

    основа – природна зелена гама і відтінки коричневого, сірого

    Еклектика, авангард

    фотосесія;

    модний показ;

    специфічний вечірній образ (похід на виставку сучасного мистецтва);

    періодично еклектичні поєднання доречні в повсякденних комплектах

    будь-які відтінки

    будь-які схеми; комплекти з нейтральних відтінків з яскравими акцентами і без них

    Поєднання кольорів в одязі – справжнє мистецтво, у якого є велика кількість нюансів. Сам процес складання красивих комбінацій і експериментування захоплює, викликає азарт і приносить жінкам радість. Не дивно, адже на гармонійні поєднання так приємно дивитися, не кажучи вже про те, як здорово їх носити і отримувати компліменти!

    Читайте також:

    • Розміри одягу для вагітних
    • Таблиці розмірів жіночого одягу
    • Family look: образи для мами і доньки

    Фото: Рexels