Куди піти з дитиною в Москві

412

Літо – пора канікул, безтурботного проведення часу, яку з нетерпінням чекають діти будь-якого віку і з тривогою очікують мами, тата, бабусі і дідусі. Не секрет, що багатьох малюків і тим більше школярів цікавлять головним чином комп’ютерні ігри і мобільні додатки. Відволікати їх можна і потрібно привабливими пропозиціями, які покажуть реальну, а не віртуальну життя у всій красі. Спробуємо розібратися, куди можна сходити в Москві з дітьми так, щоб подорож відбулося не тільки для галочки, а було по-справжньому корисним, цікавим, захоплюючим для всіх членів сім’ї.

Зміст:

  • Підемо до тварин?
  • Цирки, театри: традиція поколінь
  • Музеї для найдопитливіших
  • Без атракціонів нікуди
  • Місця, які не можна не відвідати
  • Рекомендації батькам
  • Підемо до тварин?

    Любов до тварин передається з молоком матері, невипадково всі діти без винятку обожнюють собак і котів, пташок і рибок. Найбільше представників фауни знаходиться, звичайно, в Московському зоопарку. Щоб обійти обидві площадки та на власні очі побачити звірів, потрібен цілий день. Тут представлено більше 5000 видів тварин з усіх куточків Земної кулі. Вхід для дітей до 17 років безкоштовний. На території функціонують атракціони, численні кафе, є дельфінарій. Маса позитивних емоцій гарантована! Є в столиці й інші місця, пов’язані з тваринами, куди можна піти з дітьми на вихідних.

    • Куточок дідуся Дурова. Прекрасне місце для відвідування всією сім’єю. У театралізованих виставах беруть участь різні тварини – від слонів і мавп до змій і корів. Величезною популярністю користується єдина в світі мишача залізниця – виявляється, навіть ці звірятка піддаються дресируванню!
    • Океанаріум, дельфінарій. У столиці більше 10 місць, де можна помилуватися красотами підводного світу, подивитися театралізована вистава за участю дельфінів, білух, косаток, моржів, тюленів та інших морських ссавців. Їх можна погладити, а фотографування з дельфіном надовго запам’ятається вашому маляті!
    • Аквапарк. У столиці 6 аквапарків, захоплююче проведення часу поєднується з користю: катання з гірок сприяє розвитку координації, покращує роботу легенів, серця, судин. Такий вид відпочинку ідеально підійде для всіх: в солідних закладах є гірки для будь-якого віку, співробітники ретельно стежать за безпекою.
    • Контактні зоопарки. Невеликі приміщення, в яких містяться головним чином з тваринами, є в багатьох торгових центрах. Деякі компанії запрошують подивитися оленів, песців, страусів, лемурів, черепах та інших рідкісних для нашої смуги тварин. Головна радість для дитини – звірів можна годувати і гладити.

    Читайте також:Як одягнути дитину на прогулянку: основні принципи вибору одягу в залежності від віку і погодних умов

    Цирки, театри: традиція поколінь

    У часи дитинства наших батьків не було такої кількості розваг. Мабуть, єдиними місцями, створеними для дітей, були цирк та дитячі театри. Ходити в них було престижно. Після смуги відносного затишшя інтересу до цього виду відпочинку наплив глядачів сьогодні знову радує організаторів вистав. В цирк можна піти в Москві з дитиною від 3 років, в театр – залежно від вистави. У період новорічних канікул практично всі культурні заклади запрошують москвичів і гостей столиці на ялинки, де неодмінно лунають солодкі призи, так що питання про дозвілля взимку зазвичай не варто.

    • Цирк Нікуліна на Кольоровому бульварі, Цирк на проспекті Вернадського – два найбільших закладу в Європі. Був час, коли вони конкурували між собою, зараз мирно співіснують, пропонуючи глядачам захоплюючі програми за участю клоунів, жонглерів, акробатів, повітряних гімнастів, ілюзіоністів, дресирувальників, артистів оригінального жанру. Магія циркового мистецтва нікого не може залишити байдужим, недарма подання люблять глядачі різного віку.
    • Театр ляльок імені Сергія Образцова багато років радує дорослих і дітей розумними, тонкими, іронічними виставами, при перегляді яких відчуваєш самі різні почуття: радість і смуток, радість і відчай – мріяння і ностальгія сусідами по ходу дії. Звичайно, добро завжди перемагає зло. Після відвідин цього закладу залишаються тільки позитивні емоції. А годинник з висувними фігурками, розташовані на фасаді будинку на Садовій-Самопливній, – центр тяжіння туристів зі всього світу.
    • Театр Наталії Сац, розташований поряд з цирком на проспекті Вернадського, – єдиний театр оперети для дітей. Малюкам буде цікаво познайомитися з відомими казками, покладеними на музику. Барвисті вистави, в яких артисти не тільки говорять, але також співають і танцюють, стануть, можливо, початком любові до класичної музики. Неймовірно красиве фойє театру, в якому живі рослини сусідять з екзотичними птахами і рибами, – один з найрозкішніших театральних вестибюлів світу.
    • ТЮГ, ЦДТ – найстаріші театри Москви, основний репертуар яких складають вистави для школярів. Часто на основній сцені трупи гастролюють з-за кордону, що дає можливість познайомитися з традиціями театральних шкіл різних країн. У ранкові години йдуть вистави для самих маленьких. Новий рік – час ялинок і солодких подарунків. Недорогі квитки, доступні кожній родині, можна придбати в театральних касах або забронювати на офіційних сайтах в інтернеті.

    Читайте також:Ходьба пішки: види, користь, рекомендації

    Музеї для найдопитливіших

    Поширена думка про те, що сучасні діти не читають, мало чим цікавляться, в корені неправильно. Переповнені музейні зали столиці, в яких можна побачити відвідувачів усіх вікових категорій, тому підтвердження. Краще вибрати для сімейного відвідування час зимових канікул – у багато музеї можна сходити в Москві з дітьми безкоштовно. Важливо знати, що саме подобається синові або дочці, до чого лежить душа – тоді прогулянка виявиться не тільки цікавою, але і дійсно корисною.

    • Палеонтологічний музей – найбільше зібрання реальних останків динозаврів і інших стародавніх ящерів. Багато хлопчаки обожнюють мультики, ігри, комікси з динозаврами – тут вони отримають унікальну можливість побачити на власні очі гігантські розміри викопних тварин, придбати сувенір на пам’ять.
    • Музей Дарвіна – дивовижне заклад, в якому зібрана унікальна колекція експонатів. Тут є міні-зоопарк, зал інтерактивного кіно, історичні матеріали; регулярно проводяться зустрічі з цікавими людьми і розміщуються тематичні експозиції . У будь-який час року в музеї, що знаходиться біля станції метро «Академічна», багато народу.
    • Музей «Живі системи» – дивовижне заклад, де експонати розташовані не за склом. Всього тут знаходяться 133 об’єкти, кожен з яких дає уявлення про будову світу простою і доступною мовою. Речі можна помацати руками. Багато нового дізнаються не тільки діти, але і дорослі.
    • Музей «Експериментаріум» – чудовий заклад для душі і тіла. Тут не тільки можна познайомитися з основами фізики, хімії, біології, що напевно стане в нагоді в школі, але і активно провести час. Є де побігати, пострибати, перекусити. Відмінний варіант для сімейного відпочинку на цілий день.

    Без атракціонів нікуди

    Круті гірки та азартні машинки, романтичні ланцюгові каруселі і традиційні кімнати сміху – всі ці улюблені ще з часів наших мам розваги представлені сьогодні в парках і скверах Москви. Частина з них має постійно діючі атракціони, на деяких майданчиках розгортаються конструкції з інших міст і країн. Діти люблять круті і «страшні» віражі, а дорослі зобов’язані стежити за віковим цензом на те чи інше розвага. В кожному парку є можливість перекусити, поласувати морозивом, попити води.

    • Центральний парк культури імені Горького – улюблене місце відпочинку багатьох поколінь москвичів. Тут є не тільки захоплюючі атракціони, але і можливість покататися на човні, пограти в настільний теніс або волейбол, здійснити захоплюючу подорож по Москві-річці на «Ракеті» або трамваї.
    • «Сокольники» – найстаріший парк столиці, оповитий таємницями та загадками. Тут приємно посидіти на лавці в тіні вікових дерев. Для дітей є чимало розваг – естрада, де проводяться конкурси і вікторини, спортивні майданчики, велосипедні та роликові доріжки. Взимку тут добре кататися на ковзанах.
    • Садиба «Коломенське» – найбільший парк під відкритим небом у Європі. Тут збереглися середньовічні будівлі, можна пограти в пейнтбол, постріляти в тирі, провести пізнавальну екскурсію, на якій розкажуть про минулому і сьогоденні. Прекрасний варіант для приємного проведення часу в колі сім’ї.
    • Парк «Лукомор’я» радгоспу їм. Леніна – унікальне місто-казка, де можна подивитися спектакль, нагулятися на теренах стародавнього міні-замку, пострибати на батуті, знайти вихід з лабіринту. Вхід безкоштовний. При бажанні можна зробити аквагрим або фотографію на пам’ять. Сонячний настрій дітям і дорослим гарантовано!

    Місця, які не можна не відвідати

    Червону площу і Арбат знають у всьому світі – непростимо буде, якщо ваша дитина не походить з історичної бруківці, не помилується дивовижними ліхтарями на першій пішохідній вулиці столиці. Зараз таких зон багато, і це теж варіант для відмінного відпочинку у вихідні. Одна з них знаходиться біля Третьяковської галереї, поруч є фонтан «Три картини», звідти можна дістатися на острів Балчуг, повісивши замочки на дерева щастя. Але є й інші пам’ятки, які обов’язково треба показати дитині в Москві.

    • ВДНГ – найбільший музей під відкритим небом, на території якого розташовані 49 тематичних павільйонів, 14 фонтанів, парк атракціонів. Дітям напевно сподобається Московський будинок метеликів, кінотеатр «Кругова панорама», музей оптичних ілюзій – тут можна познайомитися з улюбленими персонажами і навіть стрибнути з парашутом!
    • Криті ковзанки – ковзани у нас люблять незалежно від пори року. Дійсно, як приємно в жаркий літній день змінити обстановку і на годину переміститися в зиму! Зараз у столиці функціонує близько 100 закритих манежів, де надаються послуги прокату і заточування дорослих і дитячих ковзанів.
    • Іподром – улюблена розвага наших дідусів і бабусь працює і сьогодні! Організація на північно-заході столиці з радістю чекає на відвідувачів будь-якого віку. Тут можна не тільки подивитися на стрибки, але і познайомитися з конячкою, погладити її, а при бажанні – записатися в секцію кінного спорту.
    • Планетарій – один з найбільших закладів Європи недавно відкрився після реставрації. Інформації дуже багато, тому для відвідування потрібен цілий день. Крім зоряного неба тут є музеї «Лунариум», «Уранія», де дітям у популярній формі розкажуть про будову Всесвіту, дадуть уявлення про склад та розмір планет. Експонати можна чіпати.

    Подорож з дитиною: корисні поради для батьків

    Рекомендації батькам

    Піші прогулянки, відвідування музеїв, знайомство з тваринами вимагають ретельної підготовки. Будь-яка дрібниця, яку ви випустите з уваги, може затьмарити радість спільного відпочинку. Тому підготуватися до подорожі, нехай навіть у межах рідного міста, варто ретельно. Головне – не слідувати за модними тенденціями, а вибрати захід, який буде цікаво саме вашому малюкові. Тоді найкращою нагородою батькам стане сяюча посмішка і дзвінкий сміх сина чи доньки. Про що важливо пам’ятати перед виходом з дому?

    • Перевірте ще раз, чи не забули ви квитки і гроші. Готівку краще брати дрібними купюрами – вони стануть в нагоді при покупці морозива, води, солодкої вати.
    • Проведіть з малюком інструктаж про правила переходу вулиці і поведінки в громадському транспорті. Не зводьте очей з дитини, на ескалаторі метро тримайте його за руку.
    • Заздалегідь поцікавтеся прогнозом погоди. Якщо обіцяють дощ – це не привід переносити довгоочікувану екскурсію, просто візьміть великий парасольку або дощовик.
    • Захопіть в собою пляшку негазованої води кімнатної температури. З великою ймовірністю малюкові захочеться пити в автобусі або метро. А ось їду брати не варто.
    • Зарядіть з ранку мобільний телефон. Напевно доведеться робити фотографії, знімати відео – це витрачає чимало енергії акумулятора. Важливо при цьому залишатися на зв’язку.
    • Якщо дитині три роки і менше, то при вирішенні питання, куди піти на вихідних, майте на увазі складну коляску. Переповнений емоціями дитина може заснути на зворотному шляху.

    Дотримання цих нехитрих правил дозволить отримати справжню насолоду від цікавої прогулянки. Місць, куди можна піти в Москві з дітьми, безліч, і багато хто з перерахованих об’єктів напевно знаходяться недалеко від вашого будинку. Якщо малюк погано переносить дорогу – почніть з них або сходіть в кіно: там неодмінно йдуть фільми або мультики, які будуть цікаві вашій дитині. Не настільки важливо, куди податися: в театр, на виставку або в Макдональдс. Головне – запастися позитивом, і тоді ніщо не зможе перешкодити набратися нових вражень та зарядитися бадьорістю на тривалий час!

    Читайте також:

    • Сенсорний розвиток дитини
    • Порада дня: не поспішайте з раннім розвитком
    • Привчити малюка до горщика – просто!

    Фото: Pixabay