Допомога по вагітності та пологах непрацюючим – виплати у 2017 році

362

Щоб піти у відпустку по вагітності і пологах і отримати відповідну допомогу, жінка повинна працювати офіційно. Роботодавець відраховує обов’язкові внески в Соцстрах. Працююча жінка в цьому випадку йде у декрет, підставою для якого буде служити стандартний лікарняний листок. Інша назва цього документа – листок непрацездатності. Яким чином можна болучить допомога по вагітності та пологах непрацюючим матерям ми розповімо в цій статті.

Незважаючи на момент з офіційним працевлаштуванням, все ж деякі вагітні жінки можуть претендувати на виплату допомоги по вагітності та пологах, навіть якщо вони зовсім не працюють і не можуть розраховувати на страхові відрахування. На відміну від трудящих майбутніх мам, непрацюючим майбутнім мамам виплати будуть проводитися не поступово, а в один момент. Щоправда, гроші переводяться абсолютно з інших джерел.

Зміст:

  • Яким категоріям непрацюючих жінок покладені виплати по вагітності
  • Допомога по Бір для безробітних жінок, які були звільнені після ліквідації організації
  • Як безробітним оплачується лікарняний по БиР
  • Як безробітні вагітні жінки отримують допомоги по вагітності та пологах через Соцзахист
  • Як отримують допомоги по Бір службовці за контрактом та держслужбовці, а також студентки очних відділень
  • Жінки-військові і службовці в державних органах
  • Студентки очних відділень навчальних закладів
  • Яким категоріям непрацюючих жінок покладені виплати по вагітності

    Допомога по вагітності та пологах непрацюючої матері можуть отримати:

    • жінки, непрацевлаштовані в офіційному порядку;
    • жінки, які перебувають на державній службі;
    • студентки очних відділень ссузів і вузів.

    Офіційно безробітними вважаються жінки, визнані такими після скорочення або звільнення, коли останнє пов’язане з ліквідацією організації роботодавця. Що стосується тих, хто перебуває на держслужбі, то під цю категорію підпадають військові, митники та інші контрактники. Про студенток – все зрозуміло і без пояснень, єдине, що слід згадати, що допомоги будуть виплачуватися і аспіранткам.

    Кожна категорія жінок має право розраховувати на оплату декретної відпустки повністю – від його початку і до його закінчення. За законом тривалість може становити 70 днів до пологів і 70 після них, якщо при пологах не було ніяких ускладнень. На жаль, ускладнення все ж іноді мають місце. У цьому випадку після пологів декретні виплати проводяться не за 70 днів, а за 86 (всього 156 днів). Коли жінка вагітна відразу кількома дітьми, вона буде отримувати допомогу за 194 дні. Цей строк поділяється на 84 дні до пологів та 110 днів після пологів.

    Окремо варто сказати про тих майбутніх мам, які проживають у зонах, забруднених після аварії на Чорнобильській АЕС, «Маяку». Таких жінок направляють в декрет на 20 днів раніше покладеного. Тобто допологовий період оплачується за 90 днів.

    Якщо жінка ніколи не працювала і не була на держслужбі, тобто займалася домашнім господарством, на жаль, на виплату вона розраховувати не може. Те ж саме стосується і тих, хто до вагітності працював неофіційно. Майбутні мами, які пішли з роботи за власним бажанням, і студентки заочних відділень аналогічно не можуть претендувати на допомогу Бір,

    Допомога по Бір для безробітних жінок, які були звільнені після ліквідації організації

    Виплата допомоги по вагітності та пологах непрацюючим жінкам з причини, озвученої у заголовку, покладається обов’язково. Держава бере на себе відповідальність за людей, на яких до недавнього часу проводилися відрахування в Фонд Соціального страхування. Майбутні мами, які залишилися без роботи не зі своєї вини, мають право на отримання листка непрацездатності. І, відповідно, виплат по ньому.

    Дуже важливо стати на облік в один з місцевих центрів зайнятості населення, якщо за рік до вагітності сталася або ліквідація в чистому вигляді, або реорганізація підприємства, в результаті чого ви позбулися постійної роботи.

    Окремо слід сказати про жінок, які перебувають у статус індивідуального підприємця, але припинили свою підприємницьку діяльність. Це ж стосується майбутніх мам, які втратили адвокатський статус або статус нотаріуса. Ці жінки отримують право офіційно оформити одержання декретної допомоги по вагітності та пологах непрацюючої матері. Аналогічно оформляється декретну відпустку на підставі лікарняного листа.

    Як безробітним оплачується лікарняний по БиР

    Громадяни Росії, а в нашому випадку – громадянки, отримують можливість зареєструватися на біржі праці. Після реєстрації спеціальне допомога по безробіттю буде виплачуватися протягом року. Сума становить відсоток від одержуваної заробітної плати. Існуючі норми Трудового кодексу свідчать, що при наявності лікарняного листа річний строк продовжується на кількість днів, установлених у листі. За півтора року після звільнення число днів за лікарняним не може перевищувати 365.

    Вагітні жінки, які залишилися без роботи, знаходяться в особливому статусі. Оформлення листка непрацездатності знаходиться безпосередньо в області їх інтересів. Причин для цього декілька. Вагітні отримують оплату за весь відпустку по вагітності та пологах на терміни, про які ми згадували у першому розділі статті, коли описували саму процедуру виплат. Але суми не будуть скільки-небудь значними – 613,14 рублів в місяць.

    Протягом усієї відпустки по вагітності і пологах жінку не можуть зняти з обліку на біржі праці, за нею зберігається статус офіційно безробітної.

    На період відпустки по Бір жінці продовжують виплачувати допомогу по безробіттю, але є деякі нюанси:

    • тобто саме допомога під час відпустки не нараховується, але воно буде виплачуватися після закінчення декрету (якщо не пройшло 18 міс. з моменту реєстрації в службі зайнятості);
    • якщо після закінчення відпустки по вагітності та пологах, молода мама оформляє допомога по догляду за дитиною, то виплата допомоги по безробіттю буде призупинено.

    Але все це актуально, якщо після отримання жінкою статусу безробітної та до виходу у відпустку по вагітності пройшло не більше року. І, навпаки, неактуально, якщо жінка стала на облік у службу зайнятості, але до цього не працювала або працювала неофіційно. Звільнення за власним бажанням буде приводом для держави не виплачувати ніяких допомог.

    Як безробітні вагітні жінки отримують допомоги по вагітності та пологах через Соцзахист

    Оформити допомогу по вагітності та пологах непрацюючим також можливо через органи Соцзахисту: в такому разі виплата допомоги по Бір майбутнім матерям, які втратили роботу через скорочення або ліквідації організації, провадиться місцевими органами соціального захисту населення. Сюди потрібно буде подати заяву за вказаною формою. Плюс до всього необхідно докласти ще й документи. Ось їх список:

    • декретний лікарняний лист, який оформлений після тридцятого тижня вагітності;
    • виписка з трудової книжки з записом про останньому місці роботи;
    • виписка про звільнення у зв’язку з ліквідацією підприємства;
    • довідку про оформлення статусу безробітної (цей документ надає служба зайнятості);
    • рішення, прийняте податковим органом про те, що жінка припинила діяльність адвоката або нотаріуса, якщо таке рішення мало місце бути.

    Федеральний бюджет надає належні кошти для соціальної виплати, яка призначається протягом десяти днів після того, як подану заяву було зареєстровано. До 26 числа місяця, що йде після місяця подання звернення, грошові кошти допомоги по Бір перераховуються на банківський рахунок заявниці. Інший варіант отримання – це поштовий переказ.

    Як отримують допомоги по Бір службовці за контрактом та держслужбовці, а також студентки очних відділень

    Як ми вже говорили раніше, до непрацюючим ставляться держслужбовці, контрактні військові і студентки-очницы. Тут умови отримання будуть відрізнятися від тих, які покладаються працюючим вагітним жінкам.

    У будь-якому випадку контрактники і студентки зобов’язані отримати листок непрацездатності. На його підставі можна подавати заяви на виплату.

    Жінки-військові і службовці в державних органах

    Вагітні жінки, які проходять держслужбу, можуть претендувати на декретні виплати. Щоб вони могли оформити допомогу, їм потрібно надати:

    • заяву на відпустку по вагітності та пологах;
    • довідку від лікаря;
    • якщо місце служби не збігається з місцем проживання, то потрібно ще надати довідку про неотримання допомоги за місцем проживання. Таку довідку можна отримати у місцевих органах соцзахисту.

    Згідно російським законам, допомога має бути нараховано протягом десяти днів. Днем відліку вважається число, коли служба припинилася. Якщо ж служба продовжилася після отримання лікарняного листа, то такий майбутній мамі покладається тільки одне лише грошове забезпечення. Але на повну суму разом з декретними виплатами розраховувати не доведеться.

    Кошти перераховуються безпосередньо з федерального бюджету. Бюджет визначається федеральними органами виконавчої влади, що регулюють службу за контрактом.

    Студентки очних відділень навчальних закладів

    Ця категорія майбутніх мам має повне право на одержання декретної допомоги. Бюджетна або комерційна схема навчання ніяк буде впливати на прийняття рішення з цього питання. Претендувати на допомогу по вагітності та пологах можуть учні середніх спеціальних та вищих навчальних закладів.

    Оформити виплати нескладно. Достатньо подати заяву та відповідні документи в бухгалтерію свого навчального закладу. Після затвердження допомога виплачується за стипендіальної схемою. Отримати кошти можна прямо в касі, де зазвичай видається стипендія.

    У випадку зі студентками-очницами джерелом фінансування буде федеральний або регіональний бюджет, з якого навчальний заклад отримує дотації. Термін виплат, як і для держслужбовців, дорівнює десяти днів після реєстрації поданої заяви. До заяви потрібно додати довідку або лікарняний лист, який видається на строк у тридцять тижнів.

    У статті ми розповіли про те, які категорії непрацюючих вагітних жінок можуть претендувати на виплату допомоги по Бір, і що потрібно, щоб отримати цю допомогу без проблем. Але нам хотілося б дати одну пораду: подавати заяву на декретні виплати слід вже після того, як почав діяти лікарняний листок. Якщо зробити це не вийшло, то турбуватися не варто – можна подати і протягом шести місяців після того, як лікарняний лист закінчив свою дію.