Як відучити дитину від грудей?

530

Грудне вигодовування – це прекрасний процес, встановлений природою, який дозволяє дитині отримувати всі необхідні мікроелементи, вітаміни, імуноглобуліни, що сприяють нормальному росту і розвитку. Грудне вигодовування в даний час за рекомендаціями ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров’я) вважається фізіологічним до півтора-двох років. Однак зараз не рідкістю є ситуація, коли три-чотирирічні діти підбігають в громадських місцях до своїх матерів і просять дати груди.

Деякі фахівці вважають таку несприятливу тенденцію, так як в такому віці грудне вигодовування може вплинути на психіку дитини не кращим чином. У житті кожної мами і дитини настає момент, незалежно від вікового показника, який в силу певних причин характеризується припиненням лактаційного періоду – відлученням дитини від грудей. Ця задача може бути як досить простий, так і неймовірно складною зважаючи стану жінки, а вірніше її молочних залоз, а також психологічного стану дитини.

Зміст:

  • Показаннями до припинення грудного вигодовування можуть бути:
  • Психологічний настрой жінки
  • Як перестати годувати грудьми: поступово або миттєво?
  • Як відучити дитину засинати з грудьми?
  • Прийдешні зміни
  • Відлучення від грудей з боку матері
  • Питний режим
  • Приплив молока
  • Показаннями до припинення грудного вигодовування можуть бути:

    • наявність гнійного маститу;
    • туберкульоз в активній фазі;
    • ідентифікація такого інфекційного захворювання у жінки, як сифіліс;
    • онкологічна патологія будь-якої локалізації;
    • ендокринопатія у вигляді цукрового діабету;
    • патологічні стани органів жіночого організму, що знаходяться на стадії декомпенсації.

    Або ж лактація припиняється у відповідності з віковими нормами або нюансами кожної сім’ї, наприклад виходом матері на роботу. Для того щоб максимально м’яко і ефективно відлучити дитину від грудей, необхідно виконувати декілька рекомендацій.

    Психологічний настрой жінки

    Настрій жінки на майбутнє відлучення дитини від грудей і припинення лактації – це один з основних факторів, від яких залежить успіх усієї справи та його ефективність. Адже відлучення від грудного вигодовування – це стрес не тільки для дитини, за якого переживає матір, але і для самої жінки. Грудним вигодовуванням мама і малюк тісно пов’язані. В умовах постійного фізичного контакту між мамою і малюком встановлюється досить потужна зв’язок, розірвати яку деколи буває не так вже й легко.

    Якщо жінка має сумніви, шкодуючи і себе, і дитину, то відлучення від грудей перетвориться на тортури для обох. Тому необхідно чітко розуміти причину, по якій потрібно припиняти лактацію, а також негативні нюанси для дитини при її подовження.

    Як перестати годувати грудьми: поступово або миттєво?

    Як же правильніше вчинити: відучувати дитини поступово або відразу?

    Чіткої інструкції щодо даного питання не дасть вам ні один лікар. У цьому питанні все суто індивідуально. Все залежить від складу характеру дитини, адже основним об’єктом, заради якого необхідно діяти виважено і м’яко, є саме він.

    Читайте також:Як правильно вводити прикорм немовляті?

    Для деяких дітей грудне вигодовування є не більш ніж отриманням вітамінів і поживних речовин. Тобто, відлучившись од грудей, він не отримає ніякого психологічного стресу. Він не вимагає у мами прикластися до грудей, не влаштовує істерик і задовольняється або молочною сумішшю, або дитячим столом, пропонованим за віковими критеріями. У таких випадках повільне відлучення не є абсолютною необхідністю.

    Є ж діти, для яких грудне вигодовування більше ніж просто процес отримання їжі. Це тісний психологічна і фізична зв’язок з мамою, різко розірвавши яку, можна нанести велику душевну рану малюкові. У таких випадках важлива поступовість.

    Дитина повинна розуміти, що ніхто одномоментно не відніме у нього цією дорогою зв’язку з мамою. Для початку необхідно прибрати одне годування в середині дня в залежності від того, на скількох прикладаннях перебуває дитина в даний момент і який його вік. Можна відмовитися від ранкової годівлі, так як основним моментом психологічної зв’язку матері та дитини є взаємозв’язок годування грудьми і засипання.

    Як відучити дитину засинати з грудьми?

    Найбільш важкий момент – це відучити дитину від сну під грудьми. Адже спати з грудьми ще й небезпечно. У історії є безліч випадків, коли діти гинули в такому положенні із-за того, що мати засинала і припиняла носове дихання малюка, не бажаючи цього. Смоктати груди дитині краще в положенні сидячи, що виключає такі плачевні наслідки грудного вигодовування.

    Однак поступово при великому бажанні і мама, і малюк перенесуть ці зміни абсолютно безболісно. Для цього необхідно дати більше уваги дитині перед сном. Для нього важливий емоційний контакт у вигляді спілкування, так і тактильний, який допоможе компенсувати йому нестача грудного вигодовування. Більше обіймайте дитину, цілуйте.

    Змініть тактику засипання. Замість грудей заманіть маленького непосиду цікавою книгою, читаючи вголос, увімкніть спокійну тиху колискову, збережіть тактильний контакт з дитиною через погладжування спинки дитини.

    Це дозволить йому відволіктися від відсутності грудей і подарує позитивні враження від ритуалу засинання, які він захоче повторювати знову і знову.

    Читайте також:Зціджування грудного молока: робимо це правильно

    Прийдешні зміни

    Зберігши нормальний психологічний стан дитини, необхідно подумати і про фізичну. Разом з припиненням грудного вигодовування в організм до малюка припиняють надходити такі необхідне речовини, вітаміни і мікроелементи, що знаходяться в грудному молоці. Необхідно подбати про те, щоб харчування дитини було повноцінним залежно від вікового періоду, в якому відбувається відлучення від грудей. Якщо це відбувається в період до шести місяців, то необхідно подбати про грамотному підборі высокоадаптированной молочної суміші, яка замінить грудне молоко.

    Методом проб і помилок ви неодмінно підберете харчування, приносить тільки користь вашому чаду.

    А якщо ж це відбувається після даного вік, то необхідно грамотно скласти раціон дитини, який би щодня перекривав всі норми і потреби в білках, жирах і вуглеводах у відповідності з нормами.

    Дитині складний психологічний фактор питання відмови від грудей. Тільки любов, турбота і ніжність допоможе безболісно перенести відлучення від грудей. Близькість материнської груді необхідно компенсувати обіймами, ласками і турботою.

    Відлучення від грудей з боку матері

    Як було вище сказано, психологічний настрій є головною основою, завдяки якій буде відбуватися відлучення дитини від грудей.

    Слідом необхідно подбати про методи припинення лактації, так як це далеко не така проста річ, як здається на перший погляд.

    Якщо лактація припиняється у терміновому порядку у зв’язку з медичними показаннями, то лікарі не рекомендують методи «минулого століття» у вигляді перев’язки молочних залоз. В даний час є чудові препарати, які справляються на гормональному рівні з даною задачею.

    Однак, багато жінок вважають, що якщо вони випили таблетки, і у них не буде ні краплі молока в грудях. Це велика помилка. Щоб припинити лактацію, необхідно ще добряче постаратися.

    Питний режим

    Основним моментом є обмеження питного режиму жінки. Тобто, чим більше жінка буде споживати рідини, тим більше молока буде вироблятися. А це в момент припинення лактації абсолютно небажано факт. Тому нормою для представниці прекрасної статі в ситуації припинення лактації є добовий об’єм, рівний 500-700 мілілітрів. Обмежити прийом гарячий напоїв, так як це також буде стимулювати підвищене виділення молока.

    Як годувати немовля грудним молоком

    Приплив молока

    Груди, звичайно ж, буде наливатися, однак, необхідно припинити прикладання дитини до неї. При виникненні відчуття переповненості і тяжкості в ній необхідно зцідити до полегшення. Якщо ж зцідити груди повністю, то для організму це буде сигналом виробити рівно стільки молока в наступний раз, скільки було виділено. З кожним днем рівень пролактину буде падати разом з обсягом виробленого молока.

    Головне для жінки в період припинення лактації – це не допустити утворення лактостазу або ж гнійного маститу. Для цього необхідно вчасно зцідити до полегшення часточки, що утворюють хворобливі ущільнення в молочній залозі.

    При виникненні таких утворень, відчуття «важкості» в молочній залозі, а також почервоніння в області ущільнень, підвищення температури тіла, ознобу, необхідно терміново звернутися за медичною допомогою до лікаря для запобігання оперативного лікування гнійного маститу. Якщо відлучення від грудей здійснюється в плановому порядку, то дуже важливо вибрати момент для дії.

    Не варто планувати відлучення від грудей у важкі для дитини періоди. Це момент прорізування зубів, періоди хвороби, привчання до горщика, момент переїзду.

    Припинення грудного вигодовування – це спільна злагоджена робота мами і малюка, успіх якої залежить від виконання таких нескладних, але дуже важливих нюансів.

    Читайте також:

    • Вагітність та годування груддю
    • Масаж грудей при годуванні: особливості виконання
    • Огляд: як вибрати стільчик для годування

    Фото: Depositphotos