Як позбутися целюліту в домашніх умовах

151

Целюліт, або, як його називають медики, гиноидная ліподистрофія, – та сама апельсинова кірка, від якої мріють позбавитися всі дівчата. Для того щоб розібратися з усіма питаннями, для початку глянемо на структуру підшкірної клітковини. Під шаром шкіри знаходяться жирові клітини – адипоцити, вони є бойовою одиницею жирової тканини. Адипоцити, в свою чергу, упаковані в комірки з сполучної тканини. У момент, коли ми починаємо неправильно харчуватися, у нас починає розростатися підшкірна жирова клітковина, тобто адипоцити починають набухати. Як тільки починають розростатися адипоцити в рамках своїй комірчастої структури, порушується трофіка, тобто живлення тканин.

Зміст:

  • Як розвивається целюліт
  • Перша стадія целюліту
  • Друга стадія целюліту
  • Третя стадія целюліту
  • Четверта стадія целюліту
  • Причини виникнення целюліту
  • Як боротися з целюлітом
  • Медовий масаж проти целюліту
  • Домашній антицелюлітний масаж за допомогою щітки
  • Ручний самомасаж
  • Домашній антицелюлітний масаж за допомогою ложки
  • Домашній антицелюлітний масаж за допомогою кави або морської солі
  • Блакитна глина проти целюліту
  • Ароматерапія проти целюліту
  • Як розвивається целюліт

    Причиною порушення харчування є здавлювання тканин на капілярному і лімфатичному рівнях. Лімфатична система, на відміну від кровоносної, не має серця, яке примусово прокачує рідина каналу, вона працює за рахунок скорочення м’язів. Уявімо, що людина веде малорухливий спосіб життя, при цьому неправильно харчується, внаслідок цього у нього розростається адипозная тканина, яка починає набухати і блокувати лімфатичні протоки.

    Перша стадія целюліту

    Роль лімфатичної системи полягає у виведенні з клітин різного роду продуктів життєдіяльності. В результаті защемлення і блокування лімфатичних проток робота системи порушується і утворюється набряк. На цьому етапі, якщо стиснути шкіру долоні, буде видно так звана ” апельсинова кірка – це перша стадія целюліту. До речі, проблема целюліту стосується також дуже худеньких дівчат, навіть жодного разу не народжували, причому целюліт у них може бути яскраво вираженим. І причини цього – малорухливий спосіб життя і неправильне харчування.

    Друга стадія целюліту

    Що ж буде, якщо не вживати ніяких заходів щодо запобігання подальшого розвитку целюліту? Далі розмір адипоцитів може збільшитися до двохсот разів у порівнянні з початковим, перш ніж пройде диференціювання преадипоцитов зі стовбуровими клітинами і почнуть плодитися нові клітини. Раніше вважалося, що кількість адипоцитной тканини у людини не змінюється все життя, це, звичайно, неправда: від неправильного харчування з часом запросто утворюється нова депозная тканина. Далі в рамках комірчастої структури з колагену адипоцити починають розбухати. Тепер, щоб розуміти, що відбувається, уявіть собі ковбасу, перетянутую шпагатом, це схоже на те, як виглядає целюліт другій стадії.

    Друга стадія –як раз той випадок, коли через колагенові нитки починають проступати горбки жиру. На цьому етапі целюліт починає бути помітним неозброєним оком.

    Однак на розслабленої нозі цього може бути не видно, але якщо натиснути на ділянку тіла з ранньою стадією целюліту, то можна побачити ямки від натискань, які довго не проходять, при цьому відчуваються різного роду горбки і вузлики. Це ознаки другої стадії целюліту :. фіброзна сполучна тканина починає розростатися, і ці горбки вже починають відчуватися.

    Третя стадія целюліту

    Розглянемо ситуацію, коли людина з якоїсь причини відмовляється вживати заходів або не здогадується про наявність у себе целюліту. В цьому випадку починають відбуватися зовсім сумні речі: набряк вже настільки сильний, що заважає доступу капілярного кровопостачання, з-за чого починають утворюватися гематоми. Синці, які з’являються при цьому на тілі, не проходять дуже довгий час. І це вже є третьою стадією целюліту.

    Четверта стадія целюліту

    Коли горбки жиру видно навіть на розслабленої частини тіла, при пальпації абсолютно чітко відчуваються фіброзні вузлики і присутні больові відчуття, можна з упевненістю говорити про останній стадії целюліту. Чим викликаний целюліт, ми розібралися: в основному це малорухливий спосіб життя і неправильне харчування. Як з ним боротися, розберемося далі.

    Причини виникнення целюліту

    За останні 20 років склад продуктів, які нам пропонують виробники, істотно змінився, і це перша причина, по якій на пляжах ми спостерігаємо все більше людей з целюлітом. Саме неправильне харчування з великою кількістю різного роду підсилювачів смаків і т. д. призводить до набряків лімфатичної системи.

    Як би це банально не звучало, для запобігання ризику появи целюліту спочатку потрібно налагодити харчування. Як говорилося вище, лімфатична система працює за рахунок скорочення м’язових волокон, відповідно, друге, що необхідно більше рухатися, займатися спортом.

    При відсутності руху підвищується ризик застою лімфи через утрудненого проходження її по каналах, що, в свою чергу, веде до інтоксикації.

    Задамося питанням, так чому ж все-таки целюліту більше схильні жінки, в той час як чоловіків, провідних часом ще більш неправильний спосіб життя, целюліт часто обходить стороною. Для цього розглянемо ще одну причину виникнення целюліту – гормональну. Головну роль у цьому випадку відіграє гормон естрадіол. Цей гормон сприяє тому, щоб наша фіброзна тканина, яка складається з колагену, була еластичною. У жінок, як правило, естрадіолу більше, ніж у чоловіків, саме тому у жінок каркасболее еластичний. У чоловіків же естрадіолу менше, тому каркас, навпаки, жорсткий, завдяки чому і не проявляються горбки жиру.

    Читайте також:Дієта Дюка: опис етапів і меню на тиждень

    Якщо ми подивимося на саму структуру сполучних тканин, то зауважимо, що у жінок вони розташовані перпендикулярно до поверхні шкіри. У чоловіків же ці фіброзні тканини розташовані навскоси і до того ж перехрещуються між собою. Відповідно, у чоловіків більш жорстка структура тканин. Така різниця в еластичності тканин у чоловіків і жінок пояснюється необхідністю виношувати другими плода під час вагітності, коли тканин просто необхідна еластичність. Під час пологів також потрібно, щоб сполучні тканини могли розтягуватися. Саме цієї функції жіночої шкіри і сприяє естрадіол, який розм’якшує колаген.

    Однак і це ще не все. Є ще одна причина виникнення целюліту, і вона дуже добре корелює з тим, чому з живота жир йде в саму останню чергу. Ця причина криється в тому ж самому эстрадиоле. На поверхні нашої жирової тканини є так звані альфа – і бета-рецептори. Альфа-рецептори – такі адренорецептори, які при активації сприяють жиронакоплению (ліпогенез). Що стосується бета-рецепторів, то вони, навпаки, при активації сприяють розщепленню жирів (ліполіз).

    У естрадіолу є одна особливість: високий рівень цього гормону підвищує на адипозной тканини стегон і живота чутливість і кількість альфа-рецепторів. Це означає, що з тих місць, де альфа-рецепторів найбільше, жир буде йти в саму останню чергу. Наявність м’язової маси також відіграє велику роль, оскільки швидкість обміну речовин у першу чергу залежить від активної метаболічної тканини: чим більше м’язів, тим більше шансів, що целюліт вас не торкнеться.

    Читайте також:Ефективна дієта для схуднення. Топ 5 кращих дієт

    Звичайно, значну роль тут відіграє генетика. Буває, що у дівчини розподіл альфа – і бета-рецепторів таке, що фігура залишається ідеальною, що б вона не робила, як би не харчувалася, звичайно, в розумних межах. Бувають навіть національні або расові ознаки, наприклад, у латиноамериканок часто спостерігається целюліт на сідницях і стегнах, але практично повністю відсутній на животі, це і є генетика.

    Є люди, у яких чутливість до эстрадиолу дуже низька, і вони не схильні до целюліту. Деякі люди, навпаки, намагаються підтримувати себе в хорошій формі, але у них дуже висока чутливість до эстрадиолу, і з цим нічого, на жаль, не зробити. Однак шанс побороти целюліт є у кожного, і про це поговоримо далі.

    Як боротися з целюлітом

    Повторимося: ніщо так не допоможе в боротьбі з целюлітом, як правильне харчування. Правильне харчування – запорука здорової шкіри і відсутність целюліту. Друге, знову ж повторимося, рух, рух і ще раз рух, адже скорочення м’язових тканин, що сприяє роботі лімфатичної системи, не даючи виникати набряків. Що стосується безпосередньо косметичних процедур, то раз вже ми зіткнулися з таким явищем, як застій, притому він виник із-за механічного пережиму, то, зрозуміло, можна використовувати масажні щітки та інші способи механічного впливу на підшкірну жирову клітковину.

    До таких впливів належать вакуумні масажі, різні банні процедури, які дозволяють прочистити лімфатичну систему хоча б тимчасово. Варто знати, що всі ці процедури будуть приносити користь тільки в тому випадку, якщо виконувати їх регулярно, тому що ліполіз і позбавлення від набряків – повільний процес. Також варто відзначити, що дані процедури не допомагають схуднути, а позбутися від набряків, тобто целюліту, шляхом механічного ослаблення стиснення лімфатичних каналів, яке, як ми знаємо, і є причиною набряків.

    Читайте також:Целюліту – так! Жінки публікують «неразглаженные» фото

    Медовий масаж проти целюліту

    Медовий антицелюлітний масаж дуже ефективний і корисний для шкіри. Такий масаж не просто позбавляє від целюліту, але і насичує шкіру корисними речовинами, що містяться в меді, покращує кровообіг. Після медового масажу шкіра стає ніжною і шовковистою. Виконується процедуру через день протягом місяця. Мед повинен бути натуральним і рідким. Для стегон і сідниць достатньо двох чайних ложок рідкого меду. Техніка медового масажу дуже проста: потрібно нанести на кожну долоню по чайній ложці меду і поплескувати целюлітні місця. Через кілька хвилин мед вбереться в шкіру і руки стануть прилипати. Тоді, продовжуючи робити масаж, збільшуйте силу дотиків, різко відриваючи долоні. Ще через кілька хвилин з часу почнуть виділятися шлаки у вигляді жирної білуватої маси. Хвилин через п’ять-сім потрібно прийняти душ і добре змити мед з тіла. Після душу обов’язково нанесіть лосьйон для тіла.

    Домашній антицелюлітний масаж за допомогою щітки

    Придбайте щітку для масажу з натуральною щетиною. Масаж потрібно робити на суху шкіру перед душем. Починати масаж потрібно від кінчиків пальців до п’яти і поступово доходити до сідниць. Ділянки з целюлітом масажуйте по кілька разів. Після закінчення масажу нижньої частини переходьте до верхньої частини тіла. Почніть з рук, від коніков пальців до шиї, потім плечі і спину, по лінії талії, далі живіт. Масаж виконується круговими рухами щітки. Процедура повинна у вас зайняти близько п’яти хвилин, після чого прийміть контрастний душ, який теж прекрасно бореться з целюлітом.

    Ручний самомасаж

    Домашній антицелюлітний масаж підсилює обмін речовин і кровообіг в підшкірному шарі. Масаж проводиться близько 15-20 хвилин. В якості підготовки шкіри до масажу, почніть з легких погладжувань. Потім, зібравши шкіру валик, просувайтеся по внутрішньої частини ноги вгору. Більш м’які ділянки тіла помасажуйте, пощупайте і пам’ятайте до появи почервоніння на поверхні шкіри. Завершальний етап – нанесення крему і м’яке його втирання в шкіру. Самомасаж бажано виконувати щодня до повного зникнення целюліту.

    Читайте також:Гречана дієта від трьох до чотирнадцяти днів

    Домашній антицелюлітний масаж за допомогою ложки

    Кажуть, що з допомогою ложки можна зробити найкращий масаж проти целюліту. Завдяки площині ложки відбувається більш інтенсивний вплив на зони целюліту. Для виконання такого масажу ложка повинна бути міцною. Процедуру краще робити вранці близько 20-30 хвилин. Масажні рухи повинні бути тільки за годинниковою стрілкою. Переміщайте ложку по всіх ділянках шкіри, виконуючи процедуру енергійно, щоб м’язи не встигали охолонути. Тільки тоді можна побачити реальний результат.

    Домашній антицелюлітний масаж за допомогою кави або морської солі

    Хоча таку процедуру можна робити не частіше одного разу в тиждень, вона стане гарним доповненням до вищеописаних методів боротьби з целюлітом. Більш того, морська сіль буде служити ніжним пілінгом для шкіри, виводити зайву рідину з організму і покращувати кровообіг. Кава позбавить шкіру від відмерлих клітин (для більшого ефекту кави повинен бути крупного помелу). Техніка виконання: Змішайте гель для душу з кавою або морською сіллю в пропорції один до одного. Потім круговими рухами масажуйте проблемні ділянки близько п’яти хвилин. Після процедури змийте в душі.

    Блакитна глина проти целюліту

    Блакитна глина використовується в косметології в складі масок для обличчя, волосся і для антицелюлітних процедур (обгортань). Гірська порода сприяє корекції фігури і має сприятливий вплив на загальний тонус, виводячи шлаки і токсини. Також глину застосовують і в лікувальних цілях для примочок і компресів. Також можливо зменшити прояви целюліту, вдавшись до такими рецептами:

  • Сто грамів глини змішують з трьома ложками кориці, туди ж додають три краплі цитрусового масла. Все перемішують з водою і наносять на тіло. Оброблені сумішшю ділянки обертають в плівку. Процедура триває 30-50 хвилин, після чого змивають водою. На шкіру можна нанести антицелюлітний крем. Всього проводиться 14 процедур через кожні три дні.
  • Порошок бурих водоростей змішують з блакитною глиною в співвідношенні один до одного (по половині склянки), заливають водою. Суміш настоюють протягом 20 хвилин, додають масло лимона. Кашку наносять на епітелій на 40 хвилин. Всього проводиться 10 таких процедур.
  • Очищають шкіру скрабом, потім наносять кашку з суміші ста грамів глини, чайної ложки кориці і масла імбиру з водою. Обгортання триває до 40 хвилин. Вдаючись до допомоги блакитної глини, слід пам’ятати, що її не можна змішувати з гарячою водою. Готувати склади тільки в неметалевої посуді. Завдавши глину на шкіру, краще уникати різних рухів: висихаючи, глина тріскається і може пошкодити шкіру. Змивати глину слід теплою водою, без використання мочалок і спонжей. На шкіру можна наносити зволожуючі креми і лосьйони.
  • Ароматерапія проти целюліту

    Виявляється, позбутися від апельсинової кірки можна, вдихаючи випари аромамасел, а також з допомогою аромамасажу і обгортання. Для лікування застосовуються в основному такі ефірні масла, як шавлія, ялівець, рожеве дерево, герань. Також рекомендують використовувати аромаванни з ароматом кедра, мандарина і чебрецю, які навіть в домашніх умовах надають оздоровчий ефект на проблемну шкіру.

    Для більшого й швидшого ефекту необхідно поєднувати ароматерапію з іншими препаратами для нормалізації обмінних функцій. Краще всього, якщо їх призначення буде курирувати ваш лікуючий лікар.

    Не забувайте і про ефективність контрастного душу з подальшим масажем і розтиранням тіла. Це дозволить поліпшити кровообіг. Увечері можна використовувати аромаванни з поєднанням таких масел, як чебрець, лимон, розмарин.

    Така терапія допомагає поліпшувати кровообіг у тканинах, вивільняти жири і навіть здійснювати лімфатичний дренаж. Наприклад, олії ялівцю і кедра відповідають за кровотік, а за лімфодренаж відповідальність несуть сандалове дерево і індійський кедр. Як руйнують жир компонентів виділяють масла шавлії, кипариса, лимона і герані. Якщо ви готуєте суміш компонентів самостійно, то вам слід пам’ятати про властивості цих олій, щоб впливати на проблемні зони комплексно.

    Якщо ви бажаєте заощадити свої кошти і при цьому позбавитися від целюліту раз і назавжди, то ароматерапія – те, що вам потрібно. Це не тільки один з найбільш ефективних і бюджетних варіантів, але і досить приємна процедура, яка при правильному застосуванні здатна принести масу задоволення.

    Дозвольте собі ввечері аромаванну, і ви добре розслабитеся, втома зникне. Не забудьте проконсультуватися з лікарем до початку лікування – і нехай ваші ніжки назавжди позбудуться від апельсинової кірки.

    Звичайно, краще заздалегідь задуматися про своє харчування і спосіб життя і, таким чином, запобігти появі целюліту. Якщо ж ви вже зіткнулися з цією проблемою і не готові з нею миритися, то різні масажні та лазневі процедури в комплексі з правильним харчуванням і рухливістю здатні позбавити ваше тіло від целюліту. Не зайвим буде зайнятися спортом, наприклад фітнесом, і намагатися підтримувати нормальний рівень гормонів. Дуже важливо при цьому не лінуватися і не кидати розпочату справу. Варто пам’ятати, що за свої старання ви обов’язково будете винагороджені.

    Читайте також:

    • Дієта Дюка: опис етапів і меню на тиждень
    • Принц Гаррі перейшов на дієту для зачаття
    • Все про правильне схуднення

    Фото: Pixabay, Depositphotos