Instagram зробив нас некрасивими і дурними: чому лікарі радять відмовитися від соцмереж

63

Останні кілька років психологи і соціологи активно вивчають вплив соцмереж на ментальне здоров’я сучасної людини. Експерти проводять різні опитування і дослідження, щоб зрозуміти: як це — жити в епоху, коли онлайн і офлайн вже просто неможливі один без одного.

У нас з’явився instagram, де кожен має можливість одним з перших дізнатися про приватне життя своїх кумирів, а також регулярно підтримувати зв’язок по всій планеті. Коментарі, сторіс, голосові та відеоповідомлення, маски і фільтри — здавалося б, просто рай для спілкування з величезною кількістю людей. Але чомусь все частіше замислюєшся: а чи не влаштувати собі діджитал-детокс, чи не відмовитися від instagram / фейсбуку / твіттера і т. Д. На пару-трійку днів?

Експерти попереджають: перегляд стрічки пригнічує психіку людини, яка починає відчувати себе неповноцінною в порівнянні з іншими людьми. C одного боку, у вас є можливість дізнаватися багато нового, надихатися, а з іншого-думати про те, чому у них краще, ніж у мене?

Минулого року британська організація royal society for public health, що займається проблемами благополуччя населення, провела дослідження серед молодих людей від 14 до 24 років. Переважна більшість опитаних скаржилася на проблеми зі сном, неприйняття свого тіла та інші симптоми, що виникають після перегляду стрічки instagram.

” на вигляд соцмережа виглядає дуже привабливо, але нескінченний скролінг негативно впливає на психічне здоров’я і благополуччя. Деякі люди дивляться на дорогі машини і заробляють тривожний розлад і депресію, так як не можуть їх собі дозволити», — пояснює представник організації ніам макдейд.

Фахівці також помітили, що найбільш негативного впливу схильні молоді представниці жіночої статі. Використання соцмережі підштовхує їх до поганих думок, зниження працездатності і провокує ризик появи депресії. В основному дівчата незадоволені своїм тілом, фінансовою неспроможністю і нестачею часу для реалізації планів. Наприклад, начебто ранок тільки почався, а улюблена блогерка вже показала передплатникам, як і поснідала, і в зал сходити встигла, і цілу лекцію послухати, і план на день скласти.

Через це ми ставимо перед собою часом нереальні завдання, які поступово призводять до хронічно низької самооцінки і нескінченного прагнення до неможливого (і непотрібного) «досконалості». Порівнюючи себе з іншими, часом сильно відредагованими, героями на фото, все більше людей стикається з дисморфофобією-особливістю, коли людина ненавидить своє тіло, вважаючи себе самим потворним.

З’ясувалося, що популярні соціальні мережі викликають більш сильну залежність, ніж сигарети і алкоголь. Протягом останніх 25 років кількість випадків депресії і тривожних станів зросла на 70 відсотків через регулярне перегляду блогів успішних і знаменитих.

Все більше користувачів починають занадто серйозно ставитися до свого профілю в соцмережах. Виробляється реакція на кількість лайків, коментарів і передплатників — якщо користувачеві здається, що його недооцінюють і ставлять мало лайків, він сильно засмучується (ось і грунт для депресивних думок — «чому мене ніхто не любить? я такий страшний, дурний і непопулярний?»).

Часто настільки залежна людина починає ставити лайки тим постам, які йому навіть не подобаються. Фальшивий інтерес-остання ознака відчаю.

Виникає питання-як зберегти ментальне здоров’я і допомогти вже сильно постраждалим інстаграмоманам? на жаль, якогось дієвого для всіх рішення немає. Взагалі, не варто соромитися своєї проблеми — звертайтеся до психолога. Грамотний фахівець ніколи не стане висміювати вас, а навпаки постарається зробити все можливе для вашого спокою і відновлення.

Для початку варто спробувати обмежити себе хоча б на час від усіх соціальних мереж, сформувати графік перебування там або на час зовсім видалити додаток.

Женя мацынина