Дорожні секрети активної мами

195

Більшість сучасних жінок ведуть дуже активний спосіб життя: робота, подорожі, спорт, спілкування з друзями, цікаві події… Нічого не хочеться пропустити, ні від чого не можна відмовитися. Тому, коли настає вагітність, нехай навіть запланована і бажана, а потім народжується дитина, у багатьох мам виникає відчуття, яке можна висловити словами: «Вільне життя скінчилася…»

І в цей момент варто сказати собі: вагітність і материнство — це не тяжкі кайдани і не хвороба. Це новий образ, новий стиль життя, якими можна і потрібно насолоджуватися. Чому б не продовжити працювати, подорожувати, спілкуватися, займатися спортом? Потрібно лише взяти на озброєння необхідні елементи нового іміджу: передбачливість і помірність. А також запастися усіма необхідними речами, які допоможуть досягти бажаної мети.

Ну що, спробуємо вирушити в подорож разом з майбутнім, а через якийсь час, і з вже народженим малям?

Живіт-мандрівник

Змінилися форми – не причина відмовлятися від будь-яких поїздок. Це привід добре до них підготуватися. Як?

  • Відвідати доктора, який веде вашу вагітність. Якщо доктор дає «добро» на подорож, залишається тільки слідувати його рекомендаціям.
  • Правильно вибрати засіб пересування. У вас повинна бути можливість приймати комфортні пози і рухатися – розминати ноги і спину.
  • Знайти серед усього різноманіття напрямків те, яке не передбачає серйозного стресу для організму. Різкі перепади температур, перепад висот, місця, перебування на яких потребує спеціальних щеплень, краще залишити на потім.

Немовляті скрізь у нас дорога!

Ваш малюк з’явився на світ. «Ну все, тепер тільки дача» — співчутливо говорять «вільні» подруги. Розчаруйте їх – вирушайте в подорож!

  • Перший пункт той же — візит до лікаря, тільки на цей раз до педіатра. І не забудьте взяти блокнот і ручку! Грамотний лікар надасть вам інформацію про склад аптечки, підкаже, як розвести в часі поїздку і планові щеплення. Навіть при наявності медичної страховки краще мати в дорозі контакти свого педіатра – при необхідності він допоможе порадою.
  • Визначитися, в чому малюк буде переміщатися під час поїздки: коляска, слінг, ерго-рюкзак? Тут все залежить від ступеня активності подорожі і наявності помічників. Плануєте просто пожити деякий час в іншому місці? Легка, але, в той же час, комфортна коляска не завадить. Якщо ж ви будете часто змінювати місце розташування, користуватися громадським транспортом, а попутників не передбачається, виручать слінг або ерго-рюкзак.
  • Перш ніж відправитися в шлях, постарайтеся з’ясувати, чи можна купити на місці все необхідне для облаштування дитячого побуту, насамперед, памперси та дитяче харчування. Якщо у вас є якісь особливі пристрасті або малюк вибірковий в їжі, запас на перший час в будь-якому випадку варто взяти з собою, навіть якщо всезнаючий інтернет каже, що там, куди ви вирушаєте, «все є».
  • Величезна перевага під час поїздок з немовлям буде у мам, чиї малюки знаходяться на природному вигодовуванні — дитині завжди буде чим перекусити і втамувати спрагу! Втім, питання з приготуванням дитячої суміші теж вирішити нескладно: ніхто не відмовить мамі з малюком в теплій водичці. В «польових» умовах виручить термос або підігрівач пляшечок.

.

У шлях з малюками старше року

Планування поїздок з дітьми постарше дещо відрізняється від «дорожніх пригод» з немовлям. Ви вже багато знаєте про свого підрослого чаді, про його звички, смаки, характер. Що ж, тим простіше вам буде підготуватися до подорожі!

  • Багато мам розмірковують, чи брати коляску з собою у відпустку. Зважте всі «за» і «проти». Плануються тривалі прогулянки, екскурсії, відвідини музеїв? Тоді легкий і простий «екіпаж» стане у нагоді. Він позбавить вас від необхідності мчати в готель або апартаменти, коли дитина втомиться. Поїздка буде проходити в режимі «готель-пляж-готель»? Якщо пляж розкинувся прямо під вікнами готелю, коляска може виявитися зайвим вантажем.
  • Чим старше дитина, тим більше у нього власних інтересів, улюблених іграшок, книг, занять. Збираючись у дорогу, обов’язково візьміть ті з них, які легко помістяться в сумку або рюкзак. І прихопіть парочку «іграшок-сюрпризів» для нештатних ситуацій: все нове і незвичайне допомагає відвернути малюка, коли він не в дусі.
  • Обов’язково перегляньте складу аптечки (можливо, досвід дозволить вам зробити це самостійно, без допомоги лікаря).
  • Тепер незамінною річчю в дорозі для вас стане поїльник для дитини. Важливо, щоб він не зли валося і не ковзав..
  • Дуже зручно користуватися в дорозі спеціальної термо-тарілочкою з ложкою і виделкою. Вона являє собою пластикову тарілку (об’ємом 400 мл) з подвійним дном: нижній термоподдон зберігає температуру продуктів. Заливаєте гарячу воду і швидко підігріваєте дитині їжу – гаряча вода не виллються і не обпече малюка.
  • Не забудьте взяти з собою пару комплектів змінного одягу (на випадок непередбачених обставин) – один легкий, інший – тепліше. Запас одноразових підгузників, поліетиленовий нагрудник, який легко помити в дорозі, і серветки (вологі і сухі).
  • Якщо ваша дитина вже виросла з підгузників, дуже зручно в дорозі користуватися дорожнім горщиком – він вирішить проблему дитячого туалету і займає мінімум місця в ручній поклажі.

Ось – той необхідний мінімум, який може стати в нагоді мамі і татові, що не бажають відмовлятися від радощів активного життя з народженням малюка.