Цікаво: де і як сплять діти в різних країнах світу

350

У кожній країні існують свої правила і норми, що стосуються виховання дітей. Але всіх молодих батьків об’єднує одне: пізнавши «принадність» безсонних ночей, нічних годувань і заколисувань, вони мріють про спокійних ночах і кілька годин безперервного сну.

Читайте також:Лайфхак втомленої мами: рукавичка для укладання малюка

Наприклад, в Росії завжди було прийнято заколисувати дітей на руках і класти в окрему ліжечко, але сучасні мами і тата практикують й інші методи: одні — спільний сон, інші — самостійне засинання. Як із цим справляються в інших країнах? Ми вирішили з’ясувати, як і де сплять діти в інших країнах!

Німеччина

У Німеччині великою популярністю користується дитяче ліжечко під назвою «бейстеллбетт» (beistellbett), що дослівно перекладається як «нічна ліжко». Одна з її довгих сторін кріпиться до дорослого ліжка, а три інші — обгороджені звичними захисними бортиками. В ній немовлята сплять з народження і приблизно до півроку.

© Instagram @good_moods_official

Вважається, що сон поруч з мамою, але у власному ліжечку допомагає малюкам відчувати себе затишно і захищено. Крім того, для нічного годування мамі не потрібно вставати з ліжка або піднімати дитину, що є великою перевагою протягом особливо непростих перших місяців.

© Instagram @comfortbaby.global

Після півроку малюки сплять в окремому ліжку, в яку легко трансформується «бейстеллбетт» завдяки додатковій «стінці», але також в кімнаті батьків. А ось по досягненні року дітей часто переселяють в окрему дитячу кімнату.

Філіппіни

У філіппінській культурі широко поширений «дуян» — підвісна плетені ліжечко, що розгойдується, немов гамак. У них малюків укачивают, поки вони міцно заснуть, а після перекладають їх на плетений килимок «лазні» (baníg), який зазвичай використовують у Східній Азії і на Філіппінах для сну і сидіння. В залежності від регіону, його виготовляють із листя різних дерев і навіть морських водоростей.

© Instagram @mardellette

Швейцарія

Схожий принцип заколисування, як на Філіппінах, використовується і в Швейцарії. Наприклад, новонароджені в швейцарських лікарнях розміщуються в гамаках під назвою hängematten, які імітують заспокійливу хитання, немов в утробі матері. Для домашнього використання багато швейцарці також вибирають ліжечка з опцією заколисування: гамаки, гойдалки або колиски, допомагають швидше заколисати малюка, не беручи його на руки.

© Instagram @setiogi

Франція

Французькі діти, які, як відомо «не плюються їжею», а також часто сплять, не прокидаючись, всю ніч! А до цього їх з самого народження привчають батьки. І якщо їх дитячі ліжка мало відрізняються від американських чи російських, то в плані привчання до режиму французи дуже категоричні.

© Instagram @tweeto.de

Майже всі французькі батьки йдуть одним принципом укладання: почувши дитячий плач, вони не поспішають брати дітей на руки, а дають дитині можливість заспокоїтися самому, лежачи в ліжечку. При цьому вони можуть бути поруч, тримаючи малюка за руку або погладжуючи. Вважається, що це допомагає дитині навчитися засинати самостійно і швидше перейти на безперервний нічний сон.

Швеція

У Швеції молоді батьки часто практикують «сон на животі». Вони укладають малюка животиком на свій живіт, погладжують і злегка розгойдуються, поки вони не заснуть. Варто зазначити, що ця практика використовується і в багатьох інших країнах. Відчуваючи тепло рідної тіла і такий знайомий запах, малюки швидше заспокоюються і засинають.

© Instagram @rosaseis

Фінляндія

У Фінляндії, де один з найнижчих показників малюкової смертності у світі, новонароджені сплять в… картонних коробках. Ні, батьки використовують не просто будь-які коробки, а спеціальні ящики з прорізами-ручками, які їм надають при виписці з лікарні.

© Instagram @vauvaonboard

Спочатку в них міститься безліч предметів першої необхідності для малюка: нейтральна одяг, підгузники, іграшки, гігієнічні приналежності та буклети з важливою інформацією для молодих батьків. Якщо витягнути ці речі, коробка стає відмінною ліжком і переноской для дитини.

© Instagram @suvi.77

Великобританія

Якщо у Фінляндії діти сплять в коробках, то у Великобританії батьки використовують плетені кошики. Вони виготовляються із щільного міцного матеріалу, а всередині мають м’які бортики. Переваги такого спального місця в тому, що його можна легко переносити з кімнати в кімнату, а також підвішувати і використовувати як гойдалку. Така ліжечко зручна тим, що її можна завжди брати з собою в поїздки і подорожі.

© Instagram @willowandmebroome

Індія

В Індії малюків також прийнято заколисувати в гамаку, але не простому, а виготовленому з сарі їх матері! Міцна тканина дозволяє спорудити ідеальний гамак. Втім, заспокоїти і укласти малюка допомагає не тільки процес закачування, але і знайомий запах мами. З тієї ж причини багато мам в Індії також нерідко використовують свої сарі в якості ковдри для малюка.

View this post on Instagram

A post shared by Janine Hilario (@janinehilarious) on Mar 13, 2018 at 1:22am PDT

Японія

Батьки-японці, на відміну від багатьох європейців, практикують спільний сон навіть з дорослими дітьми. Вони сплять поруч зі своєю дитиною на бамбукових або солом’яних матах. І хоча така практика в усьому світі вважається небезпечною, коефіцієнт дитячої смертності в Японії є одним з найнижчих у світі. Крім того, спільний сон (або «kawa no ji») для японців — це можливість налагодити контакт і зблизитися з дитиною, а також можливість швидше реагувати на його нічні пробудження.

© Instagram @akarichampion

Америка

Американська академія педіатрії (AAP) категорично проти спільного сну. Для безпеки вони рекомендують у перші 6 місяців життя класти малюків спати в окрему ліжечко, що стоїть поруч з ліжком батьків. При цьому не накривати малюка ковдрою, не використовувати подушку і м’які бортики, а також іграшки для засипання. Багато молоді батьки слідують цим рекомендаціям.

© Instagram @merinokidsnz_aus

Коли укладати?

Питання про те, у скільки слід укладати дітей спати, викликає гарячі суперечки серед батьків в різних країнах. Наприклад, в Австралії існує традиція раннього вкладання: малюки лягають в 6-7 годин вечора, а старші діти — максимум 8-9 вечора.

© Instagram @peaceful.slumber

А ось в Італії та Іспанії — навпаки: в 8-9 вечора, як правило, тільки закінчуються сімейні вечері, тому спати багато діти лягають не раніше 10 вечора. Кажуть, що саме для цього і винайшли сієсту, яка дає можливість поспати вдень не тільки маленьким, але і дорослим жителям цих країн. В середньому ж В Європі дітей намагаються укладати не пізніше 8 години вечора.

«Спальний мішок» замість ковдри

У багатьох європейських країнах, наприклад, Німеччині, Голландії та інших, немовлят не прийнято сповивати або вкривати ковдрою. Щоб малюку було тепло і комфортно, батьки використовують спеціальні «спальні мішки», які виглядають як конверти на блискавці. Для новонароджених використовуються мішечки, що дозволяють ховати ніжки і ручки, а для малюків постарше — без рукавів, але з закритими ногами.

© Instagram @hussh_cradles

Фото на анонс: Instagram @toria_kinggg