Чому дитина погано спить?

208

У перші місяці після народження малюка основним станом, в якому він знаходиться, є повноцінний сон, переривався на епізоди прийняття їжі і гігієнічні процедури. Проте в деяких випадках діти можуть спати не так добре, як хотілося б: часто прокидаються, довго не можуть заснути, мають тривожний і неспокійний сон.

Що можна вважати нормальним сном? Цей показник є суто індивідуальним для кожного малюка, і його тимчасові рамки приблизно припадають на 14-18 годин на добу. Якщо ж після виписки з пологового відділення малюк почав спати довше, що зводить час сну до цифри менше 14 годин на добу, – це привід турбуватися. Причин у цього явища може бути безліч, важливо розібратися в кожному конкретному випадку

Зміст:

  • Порушення гігієни носових ходів – скоринки!
  • Порушення норм температурного режиму та вологості в приміщенні
  • Дискомфорт внаслідок неправильно підібраного спального місця
  • Почуття голоду
  • Патологія носових ходів
  • Інфекційний і алергічний фактор
  • Недостатність вітаміну Д3
  • Лактазна недостатність
  • Рефлекторні руху (Рефлекс Моро)
  • Стресові фактори побутового характеру
  • Порушення гігієни носових ходів – скоринки!

    Дійсно, така проблема, як скоринки в носі, може порушувати весь режим сну і неспання малюка. Це відбувається в основному не за неналежним гігієни малюка, а тому, що батьки, особливо ті, у яких це перша дитина, дуже бояться зайвий раз заглянути в носик і прибрати ті самі скоринки зі страху нашкодити дитині.

    Що робити? Якщо у дитини почався нежить з рясними виділеннями з носових ходів, то треба відсмоктувати слиз аспіратором або спеціальною грушею . Проводити такі процедури потрібно не раз на місяць, а щодня, а при необхідності – кілька разів в день. Якщо ж у носових ходах формуються скоринки, то для їх видалення аспіратор не підходить. З цим можна впоратися ватними турундами, змоченими ізотонічним фізіологічним розчином.

    Порушення норм температурного режиму та вологості в приміщенні

    Іноді бажання батьків створити максимальний затишок і тепло новонародженому перевищують межі допустимих норм. Прагнучи до теплій атмосфері в квартирі, цілодобово, крім опалення вони включають теплові вентилятори, конвектори, обігрівачі. По-перше, перегріваючи малюка, ви позбавляєте його почуття комфорту, йому жарко, він потіє, з’являється пітниця, яка свербить і свербить. Це не дає дитині спати спокійно, змушуючи його прокидатися, що теж його вимотує і виводить з рівноваги ще й нервову систему. По-друге, всі обігрівачі неминуче висушують повітря, що загрожує пересушуванням слизової оболонки носа і виникненню кірочок, які, в свою чергу, заважають нормальному носовому диханню.

    Дискомфорт внаслідок неправильно підібраного спального місця

    Занадто м’який матрац або, навпаки, занадто жорстке спальне місце будуть бути причиною порушення сну. Навіть сорочечка з неякісною рядком, царапающей ніжну шкіру малюка, може порушувати його сон.

    Почуття голоду

    В силу несталою лактації, недостатньої кількості молока у жінки дитина може бути просто голодним і протестувати проти такого стану речей, вимагаючи не вистачає їжі.

    Це питання повинно бути з’ясовано найближчим часом, так як недоїдання малюка загрожує не тільки порушеннями сну, але і відставанням в наборі ваги, нестачею поживних речовин і мікроелементів, який перешкоджає як нормальному фізичному, так і психоемоційному розвитку малюка. Слід провести процедури контрольного зважування та проаналізувати одержані показники. Якщо буде спостерігатися недобір ваги, то не варто прагнути обмежуватися тільки грудним вигодовуванням – сміливо додавайте догодовування у вигляді високоадаптованих молочних сумішей.

    Читайте також:Лайфхак втомленої мами: рукавичка для укладання малюка

    Патологія носових ходів

    Бувають випадки, коли у новонароджених спостерігається такий стан, як вузькі носові ходи. З ростом дитини вони можуть набувати свої нормальні розміри, але в деяких випадках може знадобитися і операція. Тому тільки своєчасне звернення до педіатрам, оториноларингологам може запобігти ускладнення такого стану.

    Інфекційний і алергічний фактор

    Поганий сон немовляти як вдень, так і вночі може бути ознакою інфекційних процесів, викликаних дитячими кишковими інфекціями. Вони можуть супроводжуватися абсолютно різноманітної клінікою починаючи від появи висипки і закінчуючи диспепсичними розладами у вигляді блювоти, проносу.

    Алергічний фактор також не можна виключати з переліку причин. Адже на будь-які препарати, що застосовуються у дитини, пральні порошки може виникнути серйозна алергічна реакція, яка може порушувати самопочуття.

    Тільки грамотна консультація профільних спеціалістів допоможе поставити правильний діагноз і скорегувати патологічний стан.

    Недостатність вітаміну Д3

    Частіше цей стан проявляється взимку, коли є недолік сонця. Проявляється воно вологістю стоп, долоньок, порушеннями сну. Профілактикою є призначення вітаміну Д.

    Лактазна недостатність

    На жаль, трапляється й таке, коли цінне і необхідне материнське молоко не може принести дитині бажаної користі. Цей стан має назву «лактазна недостатність (непереносимість лактози)» і полягає в нездатності організму перетравлювати молочний цукор (лактозу) з-за недостатньої вироблення в кишечнику ферменту лактази. Внаслідок цього відбувається порушення всмоктування кальцію і заліза, що веде до виникнення анемії, рахіту. Також при порушенні розщеплення компонентів молока відбувається бродіння і виникнення кишкових колік.

    Кольки можуть виникати і у відповідь на введення нових продуктів в раціон матері при грудному вигодовуванні.

    У таких випадках застосовуються лікарські препарати на основі симетикона, кропова вода, спеціальні дитячі чаї, які знижують поверхневий натяг газів у кишечнику у крихти. Також допоможе викладання дитини на живіт матері таким чином, щоб його живіт стосувався материнського, ну і, звичайно ж, корекція раціону харчування годуючої жінки.

    Рефлекторні руху (Рефлекс Моро)

    При русі дитини уві сні може спрацьовувати рефлекс Моро. Це розведення ручок і ніжок з їх подальшим зведенням. Такі рухи, які не залежать від дитини, лякають його і будять.

    Стресові фактори побутового характеру

    Якщо в сім’ї несприятлива психологічна атмосфера, присутні конфліктні ситуації, скандали, крики, то і дитина буде, перебуваючи в такому середовищі, нервовим і збуджений. Тільки спокійна обстановка в сім’ї, любов і турбота допоможуть малюкові впоратися з такими факторами.

    Причин порушень сну у новонароджених велика кількість. Це може бути ознакою як самих банальних станів, які можна елімінувати самостійно, так і серйозних патологій, які потребують грамотному і своєчасному лікуванні.

    Тільки консультація лікаря може допомогти в ідентифікації причин такого стану дитини. Будьте здорові!

    Читайте також:

    • Привітний малюк: син Ганни Седакової танцює і заводить знайомства
    • 12 ідей: дитячі фотосесії для малюка на кожен місяць
    • Перші хвилини малюка: після пологів

    Фото: Depositphotos, Рexels