Чому дитина плаче

556

Поки дитина маленька, він цілком залежить від вас. Ви годуєте його, зігріваєте, створюєте йому комфорт, в якому він потребує. Коли дитина плаче, це його спосіб спілкування, можливість повідомити вам про свої потреби.

Іноді буває важко зрозуміти, що потрібно дитині. Але разом із зростанням він буде вчитися спілкуватися з вами. Наприклад, буде простіше встановлювати візуальний контакт, шуміти або посміхатися. Ми представимо сім причин, чому ваш малюк може вередувати, і підкажемо, що робити, щоб його заспокоїти.

Зміст:

  • «Я плачу, тому що голодний»
  • «Я плачу, тому що я плачу»
  • «Я плачу, бо мені потрібні обійми»
  • «Я плачу, тому що я втомився і мені потрібна перерва»
  • «Я плачу, бо мені холодно або дуже жарко»
  • «Я плачу, тому що ви повинні мені поміняти підгузник»
  • Я плачу, тому що я не відчуваю себе добре
  • «Я плачу, тому що голодний»

    Голод є однією з найпоширеніших причин для невдоволення вашого малюка, особливо якщо це немовля. Чим він менше, тим більш імовірно, що він голодний.

    Животик вашої дитини ще дуже малий і не може вмістити велику кількість їжі. Так що не займе багато часу, поки він знову відчує себе голодним. Якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні, запропонуйте йому груди, навіть якщо останній прийом їжі був зовсім недавно. Це називається годуванням на вимогу.

    Читайте також:10 причин плачу немовлят

    Якщо ви годуєте дитину сумішшю замість грудного молока, швидше за все, він не буде голодний до двох годин після останнього прийому їжі. Тим не менше всі діти різні. Якщо ваш малюк постійно не спустошує пляшечку до кінця, можливо, він воліє приймати суміш частіше і в меншій кількості. У цьому випадку ви можете запропонувати йому наступний прийом їжі раніше.

    Дитина не може перестати плакати відразу, але продовжуйте його годувати, якщо він цього хоче.

    «Я плачу, тому що я плачу»

    Якщо дитині менше чотирьох місяців, він може плакати в кінці дня і ввечері. Це нормально і не обов’язково означає, що з ним щось не так.

    В іншому випадку безперервний плач здорової дитини викликається колькою. У малюка личко червоніє, він засмучений і відкидає ваші спроби заспокоїти його. Він може стискати кулачки, коліна або вигинати спинку.

    Деякі люди пов’язують кольки з болями в животі, викликаними, ймовірно, алергією або непереносимість будь-якого компонента грудного молока або суміші.

    Проте сьогодні у нас є краще розуміння того, що найчастіше це нормально, коли дитина плаче. Деякі експерти вважають, що кольки не пов’язані з проблемами шлунку, а є звичайним періодом, через який діти проходять. Є кілька типів плачу:

    • частий плач – плач дитини кожну тиждень, найбільше протягом другого місяця, а потім менш між третім і п’ятим місяцями;
    • несподіваний плач – виникає раптово, без видимої причини;
    • не піддається утіхи – на жаль, дитина не може перестати плакати, незважаючи на всі ваші спроби його заспокоїти;
    • робить гримасу, наче відчуває біль – ваш малюк може виглядати так, як ніби відчуває біль, але це малоймовірно;
    • тривалі періоди плачу, які можуть тривати протягом декількох годин в день;
    • вечірній плач – плач у кінці дня і ввечері.

    Співіснування з дитиною, який багато плаче, може бути дуже напруженим, але є тактики, які можуть допомогти вам впоратися з ситуацією.

    Читайте також:12 ідей: дитячі фотосесії для малюка на кожен місяць

    «Я плачу, бо мені потрібні обійми»

    Ваша дитина потребує безлічі обіймів, фізичному контакті та заспокоєнні, щоб відчувати себе добре. Так що плач може означати, що він просто хоче, щоб його обняли.

    Погойдування та співи, в той час як ви тримаєте його, допоможе йому заспокоїтися.

    Коли ви тримаєте дитини близько до себе, його заспокоює серцебиття, тепло і запах вашого тіла. Ви можете спробувати покласти його в слінг, щоб він був ближче до вас протягом більш тривалих періодів часу.

    «Я плачу, тому що я втомився і мені потрібна перерва»

    Немовлята часто мають проблеми з засипанням, особливо якщо вони перевтомлені. Ймовірно, вже незабаром після народження дитини ви зможете навчитися розпізнавати сигнали, коли він втомився. Пхикання і плач по незначним приводів, невиразний погляд у простір або млявість – це лише деякі з можливих сигналів.

    Перебільшена увага оточуючих може стимулювати вашої дитини занадто сильно і привести до перезбудження, що може перешкодити йому спокійно заснути після цього. Спробуйте посидіти з ним в тихій кімнаті перед сном, щоб він зміг розслабитися і заснути легше.

    «Я плачу, бо мені холодно або дуже жарко»

    Ви можете перевірити, холодно або жарко вашій дитині, просто торкнувшись її живіт. Не керуйтеся температурою рук або ніг. Нормально, щоб вони були прохолодними.

    Використовуйте рушники або трикотажні ковдри в ліжечку дитини. Якщо йому буде дуже жарко, зніміть ковдру. Якщо холодно – просто додайте одну ковдру.

    Підтримуйте в кімнаті дитини температуру близько 18 градусів. Покладіть його спати на спині, ноги в нижній частині ліжка. Таким чином, він зможе вибратися з-під ковдри, якщо йому стане дуже жарко.

    Слідкуйте, щоб малюк не перегрівався. Зазвичай дитині йому потрібно на один шар одягу більше, ніж ви носите, щоб відчувати себе комфортно.

    «Я плачу, тому що ви повинні мені поміняти підгузник»

    Ваша дитина може плакати, якщо у нього мокрі або забруднені підгузки. Для деяких дітей це не є проблемою, якщо їх шкіра не дратується.

    Можливо, вашій дитині не подобається, коли йому змінюють підгузник з-за дивного відчуття холодного повітря на шкірі. Приблизно через тиждень або трохи більше ви, ймовірно, вже станете фахівцем у швидкій зміні підгузників. В іншому випадку можете відвернути малюка піснею чи іграшкою.

    Я плачу, тому що я не відчуваю себе добре

    Якщо малюк не відчуває себе добре, то він, швидше за все, буде плакати в іншому тоні, відмінному від того, до якого ви звикли. Він може бути більш слабким, безперервним або пронизливим. Якщо ваш малюк зазвичай багато і довго плаче, але раптом стало незвично тихо, це також може стати ознакою того, що йому не дуже комфортно.

    Пам’ятайте, що ніхто не розуміє вашої дитини так, як ви. Якщо ви раптом відчули, що щось йде не так, найкраще буде звернутися до лікаря. Хороший дитячий лікар завжди буде сприймати ваше занепокоєння серйозно.

    Повідомте лікаря, якщо дитина постійно плаче, якщо у нього спостерігається висока температура, блювота, пронос або запор.

    Читайте також:

    • Вихованці в очікуванні малюка: 10 зворушливих фото
    • Лайфхак втомленої мами: рукавичка для укладання малюка
    • Як Анастасія Шубская оберігає свого майбутнього малюка

    Фото: Depositphotos, Рexels