Будьте здорові: як зробити тест на діастаз в домашніх умовах

187

Красивий животик – ось до чого прагнуть багато мам після пологів. Але як бути, якщо його заважає повернути діастаз? Для початку потрібно з’ясувати, чи є він вас. Щоб це зробити, не потрібно поспішати записуватися до ортопеда або остеопату. Для початку можна подивитися відео, яке записала автор блогу про красиву фігуру після пологів Ольга Байкіна, сертифікований тренер з фітнесу з малюком і мама.

© Instagram @olga.baykina
© Instagram @olga.baykina

Читайте також:Ціна щастя: як змінюється жіноче тіло після вагітності

Нагадаємо, діастаз – розбіжність прямих м’язів живота щодо білої лінії (сполучної тканини, де з’єднуються сухожилля м’язів). Він може бути як зовсім невеликим (до 1,5 см в перші тижні після пологів), так і значним (від 2-х см і більше).

© Instagram @impulsefitems

Визначають три ступені діастаза:

  • 1 ступінь – 2-5 см, на початкових стадіях, до 2 см патологія візуально не визначається, а виявляється тільки при пальпації живота;
  • 2 ступінь – 5-7 см, ця стадія патологічного процесу супроводжується выпиранием живота, переважно у нижній його частині;
  • 3 ступінь – більше 7 см, відбувається розбіжність м’язів одночасно в верхньому і нижньому відділах черевної стінки, змінюється форма живота – він стає отвислым, збільшується в розмірах, можливо розвиток пупкової грижі.

Лікар акушер-гінеколог Ольга Комова зазначає, що таке явище, як діастаз, можна помітити ще під час вагітності, воно може зберігатися і протягом 2 місяців після пологів.

© Instagram @marriimom

Читайте також:Чесно: мама-блогер не приховує, як насправді виглядає живіт в перші дні після пологів

Фітнес-тренер Ольга Байкіна демонструє у своєму відео, як перевірити живіт на діастаз в домашніх умовах.

Тест на діастаз

Лежачи в розслабленому стані, піднімаємо рукою голову і перевіряємо розбіжність м’язів у трьох точках:

  • 3 см над пупком
  • Пупок
  • 3 см під пупком

Заміряємо, скільки пальців відстань між м’язів, і перевіряємо глибину.

© Instagram @bragina.katerina

Подивіться відео і переконайтеся, що ви виконуєте перевірку на діастаз правильно. Гортайте:

View this post on Instagram

A post shared by Olga – ТРИЧІ мама в спорті (@olga.baykina) on Jan 23, 2019 at 2:53am PST

Раніше про своє визволення від діастаза розповідала актриса Дарина Мельникова, яка в грудні минулого року стала мамою вдруге. Зірка серіалу «Татусеві дочки» поділилася, що діастаз вона «заробила» після першої вагітності.

© Instagram @movem.me

У перший раз після пологів я не розібралася з подвязыванием і забила на цю справу. Купила післяпологовий бандаж, натягнула його і думала, що все ок. Але було ОК тільки поки мій живіт був в бандажі, варто було його зняти ввечері і я бачила те, що бачити зовсім не хотіла 🤦🏼♀️. Качати прес💡! – Подумала я. Добре, що мене вчасно зупинив остеопат ✋🏻 і розповів про діастаз. Він так само розповів щось про якесь підв’язування. Я це все погуглила, мені це все не сподобалося і я стала робити планки). І вакуум. До 6ти місяців після пологів я все ще мала те, що мала – живіт нікуди не подівся. Кожен вечір я знову була на третьому місяці вагітності.

Мені було лінь і не зручно в’язати на себе якісь ганчірки.

Через два роки я все ще мала цей чортовий діастаз, тільки тоді і почала посилено займатися йогою, щоб попрацювати нарешті над опущенням органів малого тазу і … завагітніла 😳)). Бачите, як небезпечно не підв’язувати живіт!!???? жартую)

© Instagram @melnikovadsh

Читайте також:Маленькі янголята: Дарина Мельникова вперше показала обох синів

Я, звичайно, не експерт в цьому питанні, але по своєму досвіду можу сказати, що підв’язування, післяпологова йога і грамотна корекція діастаза – це найкраще, що ви можете зробити для свого тіла після пологів 🙌🏻. Що взагалі таке підв’язування.

Це шматок щільної тканини, яким ви, лежачи на спині, збираєте і перев’язуєте живіт. У Мексиці, звідки пішла традиція використовують тканину Рибоза. Але взагалі можна будь-яким щільним, але не довгим вовняним шарфом. Краще шматок тканини купити в магазині. Є різні способи і техніки підв’язування. Не полінуйтеся в цьому розібратися в гуглі все є, навіть з картинками)! Тканина стягує щільно, але не жорстко стегна, підбирає і тримає живіт, допомагає м’язам і органам повернутися на місце ☝🏻

© Instagram @etomama_ekb

На вулицю з таким не дуже зручно і я носила бандаж ДЛЯ ВАГІТНИХ. Він так само стягує стегна і не тисне на живіт. Це всі поради остеопата, до якого, до речі, після пологів варто звернутися, якщо не маєте ніяких забобонів

А ось бандаж ПІСЛЯПОЛОГОВИЙ небезпечний тим, що він стягує всі органи, не підтримуючи їх знизу, за рахунок чого відбувається опущення органів малого тазу, а це може спричинити за собою не самі приємні наслідки 🤷🏼♀️. Через 40 днів можна потихеньку (по відчуттях) починати займатися післяпологовий йогою, а через два місяці можна починати робити повноцінну роботу над відновленням і корекцією діастазу.

© Instagram @melnikovadsh

Важливо: лікування діастаза повинно проходити під спостереженням лікаря. Самолікування може зашкодити вашому здоров’ю! Доктор професійно поставить діагноз і складе перелік вправ, які допоможуть зміцнити м’язи черевного преса і позбутися випираючого животика.

А у вас був діастаз після пологів? Зробите перевірку свого животика? На всяк випадок…