Земля багатодітним сімям: які документи необхідні і де дають ділянки

168

Про безкоштовних ділянках землі для багатодітних сімей сьогодні ходить багато чуток, і деяким здається, що отримати їх так складно, що не варто і братися за це. Спробуємо розібратися, як видається земля багатодітним сім’ям, можна отримати гроші замість землі і які документи знадобляться тим, хто хоче отримати ділянки для себе і близьких.

Держава всіма силами намагається поліпшити демографічну ситуацію в країні, призначаючи материнський капітал за другого малюка, заохочуючи всілякими пільгами, а тепер ще й видачею безкоштовних ділянки землі. Слово «безкоштовно» завжди радує наше око і гріє душу… Але чи так все просто насправді?

Зміст:

  • Як з’явився закон про землі для багатодітних
  • Які документи потрібні для отримання безкоштовного земельної ділянки
  • Квартира замість земельної ділянки
  • Як поліпшити житлові умови багатодітним
  • Як з’явився закон про землі для багатодітних

    У червні 2011 року Дмитро Медведєв, який був на той момент главою держави, підписав закон №138 ФЗ, згідно з яким багатодітні родини могли отримувати на безоплатній основі земельні ділянки для різних цілей — наприклад, під будівництво приватного будинку. Більш того, право на отримання ділянок землі поширювалося не тільки на громадян, зв’язали себе узами шлюбу, але і на матерів та батьків-одинаків, що мають трьох і більше неповнолітніх дітей, включаючи усиновлених дітей, падчерок, пасинків.

    Проте зміни, які закон встиг зазнати за ці шість років — суттєві і, на жаль, не на нашу користь. Про це — нижче.

    Так, наприклад, з 1 березня 2015 року можливість отримання багатодітними сім’ями земель і порядок процедури їх надання встановлюються органами влади за місцем вашого проживання. Плюс до вищевикладеного можуть пред’являтися додаткові вимоги для отримання земельних ділянок, у тому числі вимога про взяття вас на облік як нужденних у житлових приміщеннях. Крім цього, розмір, місце знаходження земельних ділянок та інші умови їх надання також визначаються регіонами самостійно. Мінімальний розмір — 6 соток, максимальний — 15 соток, тут вже кому як пощастить. Це, знову ж таки, залежить від регіону проживання.

    При відсутності вільних земель вам можуть запропонувати грошову компенсацію. Така практика за статистикою найчастіше зустрічається в Санкт-Петербурзі.

    Передбачається, що вже в 2018 році ділянки можуть перестати видавати взагалі— через відсутність вільних земель. Але поки що офіційних підтверджень цьому немає, і ви ще можете вхопитися за цю можливість.

    Розглянемо найголовніші умови для отримання земельних ділянок багатодітними:

    • Громадянство РФ у всіх членів сім’ї
    • Прописка за поточним місцем проживання не менш як 5 років
    • Законний шлюб між подружжям
    • Наявність 3-х і більше дітей віком до 18 років;
    • Допускається наявність дітей до 23 років, що не приносять дохід, але навчаються у Вузі.
    • Відсутність у володінні іншої земельної ділянки.

    Окинувши поглядом список і зрозумівши, що ви відповідаєте всім цим серйозним критеріям, перейдемо до процедури оформлення.

    Які документи потрібні для отримання безкоштовного земельної ділянки

    • Заяву встановленого зразка.
    • Оригінали та копії паспортів обох батьків (або одного з них, при неповній сім’ї).
    • Оригінали та копії свідоцтва про народження всіх дітей, в тому числі й усиновлених, якщо такі є.
    • Свідоцтво, яке підтверджує, що шлюб зареєстрований.
    • Довідка, яка підтверджує, що всі члени сім’ї мають реєстрацію місця проживання в одному місці.
    • Свідоцтво статусу багатодітної сім’ї.
    • Довідка про відсутність постанови про позбавлення вас батьківських прав.
    • Довідка про те, що жоден з членів сім’ї ніколи не отримував дану послугою.
    • ФЛС (фінансово-особовий рахунок).

    Ось і весь список документів, які вам належить зібрати. Як правило строк розгляду подібних заяв становить до 30 днів.

    Звертатися із заявою на отримання безкоштовної землі слід в адміністрацію органів місцевого самоврядування за місцем проживання.

    Чому можуть відмовити у праві на отримання безкоштовного земельної ділянки багатодітним?

    • Ви надали неправильні або завідомо неправдиві паспортні дані.
    • У вас йде процес зміни громадянства.
    • Один з членів сім’ї проживає за іншою адресою.
    • Термін надання послуги минув.

    Щоб дізнатися як просувається чергу необхідно звернутися у вашу регіональну адміністрацію. У великих містах процес отримання послуги можна відстежувати на офіційному сайті адміністрації.

    Підведемо підсумки теми, як видається земля багатодітним сім’ям: якщо ви повністю відповідаєте вимогам і все-таки зважилися запустити процес отримання земельної ділянки, будьте готові до того, що вам доведеться докласти багато зусиль.

    • землю краще видають незаможним. Якщо ви вже перебуваєте в черзі на житло як потребує, вам буде простіше отримати землю.
    • ви повинні розуміти, що ділянки під видачу найчастіше знаходяться на околиці міста, і в більшості випадків ця місцевість позбавлена інфраструктури, що несе за собою передбачувані незручності.
    • безкоштовний сир, як відомо, є тільки в мишоловці. Вам все одно доведеться нести частину витрат. Оплата топографічної зйомки місцевості, робота по межеванию землі — все це доведеться оплатити зі своєї кишені. Та й податок у розмірі 13% ніхто не скасовував, навіть для багатодітних.

    З моменту виходу закону у 2011 році не так вже й багато сімей отримали ділянки і переїхали на власну землю. Чому? Найчастіше справа в тому, що люди хочуть отримати земельні ділянки в елітних районах, з хорошими дорогами, в розвинених секторах. Але на всіх таких ділянок не вистачає. Тому органи місцевого управління пропонують землі там, де може не бути роботи, школи, садка, лікарні. Тоді сім’ї відмовляються від таких земельних ділянок.

    Квартира замість земельної ділянки

    Але не все так погано: з 1 березня 2015 року заробили поправки до закону про виділення багатодітним сім’ям земельних ділянок, в якому прописана можливість ділянки взамін отримати квартиру. Новий закон нічим не відрізняється від попереднього, тобто, якщо у вас троє і більше неповнолітніх дітей, ви маєте право отримати квартиру замість землі.

    Для того, щоб замість ділянки отримати квартиру, потрібно, щоб ваша сім’я протягом останніх п’яти років не погіршувала свої житлові умови, а саме:

    • не продавала земельну ділянку;
    • не продавала будинок або квартиру;
    • не прописувала інших осіб на своїй площі.

    Для того, щоб у вас з’явилася можливість отримати квартиру замість земельної ділянки, вам необхідно взяти довідку про те, що ви потребуєте виділення житлової площі. Квартири купуються за рахунок регіональних засобів. Також потрібно написати заяву, що ви бажаєте поміняти земельну ділянку на квартиру, зазначивши при цьому причину.

    Після написання заяви його розглядає спеціальна комісія, потім вас проінформують про результат. Якщо він буде позитивним, вас поставлять на чергу на отримання квартири. Якщо ж відповідь буде негативним, це рішення ви можете оскаржити в суді. Після офіційного негативної відповіді до подачі оскарження в суд повинно пройти не більше 10 днів.

    Як поліпшити житлові умови багатодітним

    Також багатодітна сім’я може розраховувати на отримання безоплатної грошової субсидії, які ви можете витратити на розширення житла. Сума субсидії не перевищує вартості ділянки землі. Заяву на отримання грошової виплати оформлюється так само, як і у двох попередніх варіантах.

    Все це важкий і довгий процес, але мати трохи більше, ніж вже є, завжди приємно.