Як жити без любові: 5 технік від психолога, які не дадуть розчаруватися в житті

29

4% росіян постійно відчувають себе самотніми, 19% відчувають це почуття періодично, а 23% стикалися з ним за останні півроку — такі результати показало опитування вцвгд 2021 року. Що допоможе впоратися з почуттям самотності, якщо і ви потрапили в ці відсотки, пояснює психолог.

“зміна фільтра”

Ви помічали, що, коли відчуваєте себе особливо самотньо, на вулиці раз у раз трапляються закохані парочки? і, здається, весь світ проти вас: тут пара голубів, там котик і кішечка. А ви все одна та одна… Так працює когнітивне спотворення негативний фільтр . Це помилка мислення і сприйняття, коли ви помічаєте тільки те, що вас турбує, а решта ігноруєте.

Змініть фільтр — дивіться на світ ширше. Вчіться бачити не тільки щасливі пари, але і щасливих одинаків. Або людей, у яких є пара, але щасливішими вони від цього не стали, — соціальний статус не завжди виправдовує себе.

Відстежуйте і підкреслюйте свої успіхи в інших сферах життя, наприклад, на роботі. Усвідомте, що кожна людина — самостійна одиниця, особистість. Кожен може бути щасливим і успішним без пари!

“казка про самотність”

Коли ви останній раз підтримували себе? можливо, зараз саме час. Складіть історію про самотню дівчинку. Опишіть, чому вона стала такою, що і хто допомагає їй справлятися з самотністю.

Ця вправа допоможе вам встановити контакт зі своїм внутрішнім дитиною, навчить ставитися до себе з великим розумінням, теплотою і турботою. За допомогою казкотерапії ви станете краще розуміти себе і позбудетеся від психологічної напруги.

«позитивне я»

Ви наполегливо шукайте пару, але все ще самотні? і після чергового невдалого побачення з гіркотою вимовляєте «»ну, ось знову…”? можливо, ви стали заручницею самозбувного пророцтва (ефект розенталя-пігмаліона). Так в психології називають механізм, коли людина несвідомо робить все, щоб його гірші припущення і установки виправдалися. Наприклад, якщо ви вважаєте, що ніколи не знайдете пару і, взагалі, не гідні любові, ви можете несвідомо відштовхувати всіх, хто до вас наближається.

Ще одна можлива причина — ви рухаєтеся по деструктивному сексуальному сценарію. Це поведінка людини, яке обумовлено негативними думками, установками, емоціями, уявленнями про себе або партнера. З такими станами працює сексологія.

Так чи інакше, не вішайте на себе клеймо одинаки або невдахи. Відстежуйте думки і міняйте формулювання. Наприклад, замість “я нікому не потрібна «скажіть, а ще краще запишіть:” я ще не знайшла гідного партнера, але я точно знаю, кого хочу бачити поруч з собою. І я обов’язково зустріну цю людину”» намагайтеся замінити емоційні судження раціональними висловлюваннями.

«свобода для почуттів»

Не стримуйте почуття. Висловлюйте їх словами за формулою»я відчуваю…, тому що… Я хочу…”. Якщо хочете поплакати, то плачте. Хочете фізично виплеснути злість-бийте подушку або йдіть в спортзал. Можна сходити на антистресовий атракціон і побити посуд.

Ще варіант — підсильте переживання і проживіть їх. Прочитайте історію людини зі схожим досвідом, подивіться фільм або послухайте сумну музику. Це допоможе вам зняти напругу і звільнити місце для нових, позитивних емоцій.

“дослідник самотності”

Можливо, ви боїтеся самотності, але що якщо подружитися з ним і познайомитися ближче? запишіть думки і почуття, які виникають, коли ви залишаєтеся наодинці з собою. Можливо, ви відчуваєте самотність не тільки на психологічному рівні, але і на фізичному — як симптом в тілі. Наприклад, болить голова або з’являється дискомфорт в животі. Напишіть і про це.

Можете замалювати образи, які приходять в голову, або описати їх. Наприклад:»здається, що мене накриває куполом”. працюйте з папером до тих пір, поки не відчуєте полегшення. Потім можете знищити записи і уявити, як розчиняються негативні думки і почуття.

Під час гострих нападів самотності і печалі можна використовувати ще 3 техніки: «радісні моменти», «відволікання уваги» і «свято для себе». Підготуйте список приємних речей і тримайте його під рукою. Коли зловите себе на негативних думках, перейдіть на одну справу зі списку. Або виділіть цілий день і влаштуйте свято для себе.

Щоб відчувати себе щасливою, отримуйте більше різних вражень: ходіть на концерти та виставки, спілкуйтеся з людьми, подорожуйте, займайтеся творчістю, пробуйте нове, виконуйте свої бажання.

Безумовно спочатку варто визначити для себе: як вам в цьому процесі? він вас обтяжує? ви щось робите для того, щоб це подолати, а результату немає? або вам в кайф там? у будь — якому випадку, якщо є процес, який вам заважає, і ви в низці повторюваних процесів з яких складно вийти, – то варто йти в терапію, і психолог допоможе вам побачити і усвідомити певні моменти, почуття, переживання, поведінкові патерни, які непомітні для вас, але при цьому залишають вас в цій самоті. На жаль, самостійно ми не зможемо побачити нашу “тінь”, в якій лежать ці неусвідомлювані процеси.

Анна нормандська