Соска-пустушка: за і проти

245

Такий простий предмет, як соска-пустушка, вже багато років не дає спокою батькам і викликає безліч суперечливих думок. А іноді соска і зовсім може стати причиною великого скандалу…

Пару днів тому телеведуча Ксенія Бородіна виклала на своїй сторінці в Инстаграме фото з молодшою донькою. Тея, якій майже 3 роки, тримає в роті соску. Цей знімок став причиною запеклих суперечок в коментарях. Втім, телеведучу це не турбує — вона впевнена, що нічого страшного в сосці немає, особливо якщо дитині так спокійніше. А от численні передплатники Бородіної продовжують обговорювати цю благодатну тему для суперечок.

© Instagram @borodylia

«Така доросла і з соскою!»

«Так, велика вже, щоб соску смоктати. А в неї вже, до речі, передні зубки вперед виходять. Прикус неправильний, порушений».

«Соска зіпсувала все враження».

«Навіщо дитині в такому віці соска?? Ніж мати думає?? Я в шоці».

І це лише мала частина засуджують коментарів. Ксенія спочатку намагалася відповідати користувачам, але після не витримала і вирішила присвятити цій темі окремий пост, щоб поставити на місце тих, хто її вчить, як треба виховувати її ж дітей:

© Instagram @borodylia

Яка тупість засуджувати дитину за соску, а подвійно тупо засуджувати чужу дитину! А якщо я залізу у вас на сторінку і побачу ваших дітей, як почну Поради роздавати , я уявляю як у вас ніздрі почнуть роздуватися !!!! Одумайтеся Матусі і саме так я вас буду називати, я знаю Матусь і в мене їх тут багато, а от ви зі своїми порадами мамусі!!! Хочеш відбирай у своєї дитини річ, яка її заспокоює і приносить радість, я не буду цього робити!! І в колясці її буду возити , бо вона малюка і може втомлюватися!!! Якщо вам потрібен інший метод виховання, так ідіть лісом, мені навіщо ви тут?! Я що у вас просила раду?! Або я повинна була витягнути соску у неї для кадру, щоб вам спокійніше було?! Ви краще слідкуйте за своїми дітьми, щоб вони виросли гідними і приємними у спілкуванні людьми, а головне вихованими, на відміну від їхніх батьків!!! Мені ось тоще незрозуміло, навіщо Джолі одягає чоловічий одяг на свою дочку, але мені в житті не прийде в голову бігти до неї на сторінку і писати про це, мені це дивно, але це її дитя і їй напевно нормально!!! Соска -це не пропаганда чогось поганого!!! Вгамуйтеся!!! Сосіть соски і заспокойтеся , може станете добрішими! І про прикус до речі, потрібно стежити за мовами довгими, щоб прикус у порядку був, — написала Ксенія.

© Instagram @borodylia

Читайте також:Бородіна пояснила, чому дворічна Тея ходить в дитсадок у другу зміну

Соска-пустушка: зло чи спокій?

У радянський час давати дитині пустушку вважалося абсолютно нормальним, але сучасні батьки вважають її справжнім злом. Навіть Всесвітня організація охорони здоров’я з цього приводу висловлюється дуже категорично: соски — ні! Особливо вона не рекомендується дітям, які перебувають на грудному вигодовуванні.

Втім, навіть думки лікарів з цього питання розходяться і поділяють їх на два табори. Деякі дитячі стоматологи стверджують, що тривале користування пустушкою веде до неправильного прикусу, логопеди говорять про те, що з-за соски у дитини виникають труднощі з вимовою, а неврологи навіть вважають пустушку причиною відставання у розвитку. Чи Так це насправді? На жаль, ніяких доказів і досліджень, що підтверджують або спростовують цю інформацію, немає.

© Depositphotos

Зате є останні дослідження сучасних сосок-пустушок, які розробляються відомими брендами за участю лікарів-педіатрів і лікарів-стоматологів. Вони мають безліч модифікацій і створюються з урахуванням вікових і навіть анатомічних особливостей дітей. Саме тому зараз використання пустушок вважається безпечним і навіть корисним.

Читайте також:Рукавички, браслети та інші прорізувачі молочних зубів

«Захисники» соски мають рацію в одному: пустушка — джерело спокою малюка і батьків. Вона необхідна новонародженому, щоб задовольнити смоктальний рефлекс. Коли дитина смокче, він повністю зосереджується на цьому занятті, відволікаючись від будь-яких зовнішніх подразників і неприємних відчуттів.

© Instagram @doctor_komarovskiy
© Instagram @doctor_komarovskiy

Знаменитий педіатр Євген Комаровський також не раз висловлював свою думку з цього питання:

Пустушка — один з факторів, що впливають на формування прикусу, але далеко не єдиний… Пустушки з силікону, та ще й спеціальної форми, що імітує сосок (точніше, не сам сосок, а те, як змінюється його форма в процесі смоктання), — в меншій мірі впливають на прикус. Якщо на одній чаші ваг теоретично можливе формування неправильного прикусу, а на іншій — практично безсонні ночі для всіх членів сім’ї, я за пустушку категорично.

На питання про те, чи потрібно привчати малюка до пустушки або ні в якому разі не можна давати йому цей предмет, відомий педіатр доктор Комаровський каже так:

Обов’язково — не треба. Не хоче — ну й заспокойтеся. Величезна кількість не менш шанованих лікарів стверджують, що смоктати пустушку дуже шкідливо. Істина як завжди десь посередині, і правильну відповідь на це питання знає лише конкретна дитина.

До якого віку нормально смоктати соску?

На це питання також не існує однозначної відповіді. Багато лікарі, які не мають нічого проти пустушок, кажуть, що соску цілком можна давати малюкам до появи перших зубів, тобто до 6-8 місяців. Педіатри «старої закалки» не бачать в ній шкоди і до півтора-двох років.

© Depositphotos

Читайте також:Малюк дав мамі соску і… заплакав. Відео

За кордоном на вулицях і зовсім часто можна побачити дітей 5-6, а то й 7 років з соскою в роті, і оточуючих це не надто хвилює. Тому норми розставання з пустушкою у кожного свої, і вирішувати це тільки батькам. Якщо ви бачите, що дитині вже не потрібна пустушка, можливо, поступово він сам відмовиться від неї. А якщо хочете прискорити цей процес, можете допомогти йому в цьому.

Як відучити дитину від соски?

Педіатри впевнені, що психіка дитини від розлуки з пустушкою не страждає зовсім, а от нервова система батьків — може, але цей момент потрібно перетерпіти і пережити.

Універсального способу відучити дитину від пустушки не існує. У будь-якому випадку краще це робити поступово, залишаючи її тільки на ніч і денний сон. Можна відволікати малюка, намазати соску чимось несмачним або, наприклад, «подарувати» соску пташці або кішечці під час прогулянки.

© Depositphotos

У питанні з пустушкою головне — поменше слухати поради «доброзичливців» і більше прислухатися до своєї дитини. Якщо він хоче смоктати, нехай смокче. Якщо він випльовує пустушку, не треба наполягати. А порадники завжди знайдуть, до чого можна причепитися!

Розкажіть, а ви за чи проти пустушок?

Фото на анонс: Depositphotos