Поради психолога: як вибрати няню

157

Пошук няні – непростий процес. Треба прийняти той факт, що швидко знайти люблячу, уважну і дбайливу помічницю по догляду за дитиною не завжди виходить. А щоб пошук був ефективним, вам на допомогу поради психолога та багатодітної мами Лариси Суркової.

Не раджу грати в «домашнього психолога»: всі тести проективні методики, які здаються вам дуже простими (адже в інтернеті є розшифровка), насправді мають багато підводних каменів. Але якщо ви берете людину для підготовки дитини до школи або перевірки уроків – обов’язково дайте кандидату вирішити завдання з підручників і посібників.

Бути впевненим у точності медичних аналізів можна тільки в тому випадку, якщо ви не відправите кандидата в перевірений медичний центр і сплатіть всі процедури.

Уважно спостерігайте! Як і що говорить няня, що вона робить, як реагує на неї дитина! — рекомендує психолог.

© Instagram @pelenkini, @kinoactive.ru

Читайте також:Монолог мами: «Я плачу зарплату своїй мамі, щоб вона була нянею своєму онукові»

Досвідчені мами радять не тільки перевіряти рекомендаційні листи від попередніх роботодавців няні, але і задавати їй питання про те, як вона буде поводитися в ситуаціях, які можуть виникати. Корисно їх і моделювати. Наприклад:

  • дитина вередує на дитячому майданчику, не хоче йти додому після прогулянки;
  • малюк влаштував істерику в магазині і вимагає купити їй червону машинку прямо в цю мить;
  • виникла конфліктна ситуація на дитячому майданчику з мамою іншої дитини, яка наполягає, що у її малюка кинули лопаткою пісок.

Досвідчена няня не розгубиться і тут же запропонує кілька варіантів рішення.

© Instagram @family_cafe_karlson

Не соромтеся говорити про те, що ви встановите відеоспостереження і будете контролювати роботу няні на відстані. Професійну няню це не збентежить.

Читайте також:Порада дня: як вберегти дитину від злочинця

Не поспішайте запрошувати на роботу першу вподобану вам здобувачку. Розгляньте інші варіанти. Будьте чесні з кандидатами, розкажіть про умови роботи, її обсяг, заробітної плати, вихідних і можливих переробках. Це вбереже вас від того, що няня несподівано відключить телефон і зникне.

© Instagram @annaarxipova

І пам’ятайте: перевіряючи роботу няні до працевлаштування і після того, як вона вже приступить до своїх обов’язків, ви захищаєте інтереси своєї дитини.

Розкажіть, а як би ви вибирали няню для своєї дитини?