Порада від Марії Погребняк: як відрізнити дитячі маніпуляції від чесного плачу

224

Марія Погребняк – одна з найвідоміших багатодітних мам в російському фешн-бізнесі. Разом із чоловіком Павлом вона виховує трьох синів: 11-річного Артема, 9-річного Павла і 7-річного Олексія.

Читайте також:3 і більше: багатодітні Інста-мами

© Instagram @mariapoga_

У своєму особистому блозі і різних інтерв’ю знаменитість іноді розповідає про правила виховання в сім’ї. Один з постів присвятила темі дитячої маніпуляції і тому, як відрізнити такий плач від чесного.

© Instagram @mariapoga_

Всі батьки дітей від 4 років і старше знають, як діти домагаються свого, 55ю машину, 47ю конячку або включити мультики, дати планшет. Звичайно ж сльозами). На дитячі сльози практично у всіх мам зі стажем є імунітет (інакше ми б давно зійшли з розуму).

Діти швидко засвоюють, що якщо зробити нещасне обличчя або ж гірко розплакатися, то батьки швидше біжать на допомогу і поступаються.

Я в цьому питанні – кремінь.

© Instagram @mariapoga_

Читайте також:Порада дня: не дратуйтеся, якщо дитина канючить

У мене був випадок з Пашею (середнім сином).

Коли йому було 4 роки, щоб ми зробили так, як він хоче, він почав битися головою об підлогу. Мені внутрішньо було його дуже шкода, серце кров’ю обливалося, але я розуміла, що якщо 1 раз дати слабинку, то дитина зрозуміє, що це працюючий спосіб домогтися свого. І ні до чого хорошого це не призведе.

Я сказала Паші: «хочеш битися головою бийся».

Він продовжував до тих пір, поки зрозумів, що реально боляче, але маму це не проб’є. І він цю справу відразу кинув. Досить було не звернути уваги на маніпуляцію 2 рази і все припинилося. Ми почали домовлятися. Паша став наводити аргументи, чому він хоче цю іграшку прямо зараз або не хоче йти гуляти або, навпаки, заходити додому, не хоче їсти і т. д.

© Instagram @mariapoga_

Але є інше питання: як відрізнити сльози маніпуляції від чесної прохання, коли дитині хочеться так сильно, що він може заплакати.

Так само, як ми відрізняємо інтонації прохання від інтонації вимоги.

У проханні навіть плачем дитина не наполягає, він розуміє, що в цьому питанні головне не він, а батьки.

А в маніпуляціях – головний він, тисне до тих пір, поки не отримає бажане.

Тут головне, щоб мама і тато були єдині в думці, тверді і спокійні.

Як вважаєте, як батькам поводитися в таких випадках? Я дуже жорстко до цього питання. Жодних выспрашиваний сльозами!

© Instagram @mariapoga_

Читайте також:Як бути, якщо в дитини істерика: головоломка для батьків

Не забуває багатодітна мама і про строгості, яка так потрібна з хлопчаками:

Фізично синів не караю, але, повірте, мій метод набагато жорсткіше». Можна шльопнути дитину і піти, а мої діти знають, що за проступки мама їм буде цілу годину мозок виносити. Я сувора. Так, я один своїм дітям, але якщо вони переходять межу, включаю «злого поліцейського».

В першу чергу я прошу хлопчиків довіряти мені. Що б не сталося, що б вони не накоїли, вони можуть прийти додому і поділитися — я не буду злитися і засуджувати. Але якщо про щось погане я дізнаюся від інших, нехай нарікають на себе — покарання буде жорстким. Тому діти мені все розказують: хто в кого закохався, хто матом в школі лається.

© Instagram @mariapoga_

А ви вмієте розрізняти дитячі маніпуляції? Розкажіть, як реагуєте на них.