Порада дня: щоб дитина заговорила, відмовтеся від мови жестів

278

Багато мами хвилюються з приводу того, що їх малюки воліють спілкуватися своєю мовою. Масла у вогонь підливають любительки похвалитися успіхами дітей: «У рік вже знаємо букви, а скоро підемо на англійську». Не хвилюйтеся, дитина обов’язково заговорить! І це буде не тільки «Дай», «Підемо», «Гуляти», але і фрази, а потім і пропозиції. Всьому свій час…

© Instagram @malysh_i_lena

Читайте також:Порада дня: розвивайте малюка, граючи з ним в сюжетні забави

Якщо ви не хочете чекати, поки у малюка відбудеться перемикання режиму з «дитячої» мови на звичайний, допоможіть йому. Як же «розговорити» однорічного малюка? Нейропсихолог Ольга Карандашева рекомендує:

…знизити вживання мови жестів при спілкуванні з однорічним малюком до мінімуму. Кожна дія супроводжуйте промовою, на простягнуту за якою-небудь річчю руку дитину спокійно попросіть: «Скажи “дай”!». З часом можна ускладнити завдання: «Мама, дай, будь ласка!» і так далі.

© Instagram @katherina_gruzdeva

Читайте також:Порада дня: щоб дитина вас розумів, йому потрібна точна інструкція

Ефективним є і занурення в «балакучу» середу. Експерт впевнена: якщо організувати малюкові компанію з старших дітей, які активно користуються річчю, бажання наслідувати і бути з ними на рівних стане потужним поштовхом до розвитку власної мови дитини.

© Instagram @zapuskaemrech.ru

Нейропсихолог Ольга Карандашева також рекомендує:

Співайте разом з малюком улюблені пісні, вчіть вірші. Дуже часто першими мовними зворотами у маленьких дітей стають уривки з віршів, потішок. При цьому можна «забути» продовження і рідкісний дитина втримається, щоб не доказати «забуте» мамою слово.

© Instagram @baby.orlova

А в якому віці ваша дитина заговорив пропозиціями?

Фото на анонс: Instagram @osteopat_minsk