Порада дня: навчіться вчасно розпізнавати «маячки» емоційного вигорання

140

Дитячі примхи можуть вивести з себе навіть найбільш стрессоустойчивую маму. Напади роздратування і злості, почуття безпорадності і внутрішнього спустошення… Деколи мами навіть починають звинувачувати себе в тому, що не справляються зі своїми обов’язками.

© Instagram @arhiliza

Так починається синдром емоційного вигоряння. Але якщо його вчасно помітити, ситуацію можна тримати під контролем. Психолог Людмила Петрановська назвала «маячок», який здатний просигналізувати, що життя виходить зі звичного русла.

Читайте також:Порада дня: як мамі позбутися накопиченої агресії

Він виражається в тому, що мамі не хочеться нічого нового. Коли мама переміщається з дитиною по короткій знайомої траєкторії: ні нових місць, ні нових ігор, ні нових страв, ні нових знайомств… В житті немає азарту, суцільне дежавю.

© Instagram @mama_leto

Інші «маячки» емоційного вигорання:

  • Зниження активності. Втомлені мами починають скорочувати спілкування з дитиною, виявляють все менше щирого інтересу та участі.
  • Почуття провини. Виникає, коли мама менше контактує з дитиною, а той реагує на це примхами і вимогою уваги. Мама сердиться, почуває себе винною, але не бачить виходу.
© Instagram @vmeste.club
  • Часті хвороби. Хронічне придушення емоцій призводить до психосоматичних реакцій, частих хвороб.
  • Апатія. Все, що нещодавно було важливо, виявляється байдужим. Такий стан є критичною фазою вигоряння і потребує професійної допомоги.
© Instagram @irma_fly

Якщо ви — з тих мам, які не мають можливості відпочивати від своїх обов’язків, навчіться вчасно розпізнавати «маячки» емоційного вигоряння і приймайте заходи. Адже потрібно просто почати вносити різноманітність у своє життя — наприклад, хоча б іноді гуляти без дитини. Перевірте, це точно допоможе!

А ви відчували на собі ознаки емоційного вигоряння?

Фото на анонс: Instagram @evgeshasboeva, @psycholog_kharlamova