Майбутнім татусям: як порозумітися з дружиною після народження дитини?

146

Народження дитини – це час змін. І як би не готувався до цих змін, скільки б не прочитав книг про батьківство і ні вислухав поради друзів і колег, які вже стали батьками, всього передбачити не можна. Доведеться пристосовуватися і вчитися бути батьком і чоловіком.

Перші місяці після пологів – випробування навіть для міцних відносин. Матері і батьки по-різному реагують на зміни, які тягне за собою появу немовляти. Непорозуміння, образи і сварки призводять до віддалення подружжя і розколу в родині саме в той час, коли ви обидва так потребуєте одне в одному.

Читати по темі: Перший місяць після пологів.

Що важливо знати про дружину після народження дитини

Вона стане критичнішими до себе: часто дивитися в дзеркало, щоб побачити, як змінилося тіло. Дружина потребує того, щоб знати, що ти все ще знаходиш її привабливою. І, хоча вона сама може думати, що її тіло не те що раніше, ти дійсно вважаєш інакше. Нехай дасть собі більше часу, щоб прийти у форму, якщо захоче.

Вона буде багато чого очікувати від тебе, сподіваючись, що новоспечений тато візьме відповідальність на себе. Хороша новина: ти більше не на лавці запасних. Погана: тепер рятувати гру доведеться тобі. Будь готовий до сімейного машині і звикай до того, що ти тепер – «організація по зміні підгузників», а простір навколо – ігрова кімната.

Вона буде більше залежати від тебе: взяти відповідальність – означає стати більш вартим довіри. Це не той час, щоб бути егоїстом. Якщо скупчилися гори немитого посуду, одягни фартух і помий її. А якщо прання давно чекає тонна брудних речей, включи машинку і попери. Дружина оцінить допомогу.

Вона потребує постійних запевнень: фізичні зміни, гормональні коливання і недосип багатьох молодих мам призводять до невпевненості в собі і своїх материнських якостях. Підтримуй, кажи, що вона як і раніше красива, яка вона чудова мама і як ти любиш її і пишаєшся їй. Дружина буде вдячна за терпіння, ласку та доброту.

У неї може бути післяпологова депресія: це те, про що не говорять в дружніх бесідах. З депресією дуже важко впоратися, коли на руках постійно плаче немовля, що в хаті бардак, а в голові величезний список завдань, які потрібно зробити ПРЯМО ЗАРАЗ. Виявивши ознаки депресії у своєї дружини, звернися за допомогою до фахівців. Не говори їй: «Ти впораєшся» або «Це ж найкращий час твого життя». Просто скажи, що любиш і будеш допомагати.

Вона перестане бажати сексу. Природа подбала про те, щоб мама сконцентрувалася лише на дитину, а всі інші інстинкти пригальмувалися. Постійна втома, безсоння і незадоволеність своїм зовнішнім виглядом не сприяють проявам чуттєвості. Постався до цього моменту філософськи: все пройде, і це теж. Наберися терпіння. Повернення сексу після пологів реальний.

Ти більше не будеш самим головним у її житті: як у молодої матері у твоєї дружини тільки одна мета – щоб дитина була в безпеці і був щасливий. Малюк, якого вона привела у ваше життя буде найважливішою людиною для неї. І це НОРМАЛЬНО. Ти можеш ревнувати до немовляти і в той же час відчувати почуття провини, тому що як можна ТАК реагувати на маленького і беззахисного дитини? Просто знай, що це природно, але ти можеш це змінити. Почни створювати фундамент відносин зі своїм малюком, залишайся з ним більше часу окремо від дружини. Одного разу зробивши так, ти втратиш причину для ревнощів, оскільки син чи донька стане центром всесвіту і для тебе.