Як розтягнути тісне взуття в домашніх умовах?

156

З кожним напевно, траплялася подібна ситуація: приходиш в магазин за новою парою взуття, переглянеш половину асортименту, і коли перед очима заясніла довгоочікувана вподобана модель, нашвидку приміряєш, радісно забираєш покупку і їдеш додому. А на ранок, вирішивши приміряти в спокійній обстановці обновку, з жахом розумієш, що вона трохи мала, ноги тіснувато або жорстко, і при ходьбі відчуваєш дискомфорт.

Зміст:

  • Як розтягнути нове взуття?
  • Віддати тісний пару у взуттєву майстерню
  • Спрей для розтяжки взуття
  • Спирт для розтяжки шкіряного взуття
  • Оцет, вазелін та інші підручні засоби для розтяжки взуття
  • Розтяжка взуття газетами
  • Розпарювала взуття, щоб розтягнути
  • Розтягнути взуття з допомогою пакетів з льодом
  • Розтягнути взуття домашнім феном
  • І тут ми хапаємося за голову і думаємо, що робити? Бігти в магазин міняти пару на розмір більше? Якщо магазин поруч, проблем немає, а якщо він на іншому кінці міста чи обновка була замовлена через інтернет? Зневірятися не треба, так як є вихід – можна розтягнути взуття в домашніх умовах, вдаючись до нехитрим методів, щоб у підсумку вона сіла по нозі».

    Як розтягнути нове взуття?

    Спеціально для Вас ми підібрали кілька лайфхаков як розтягнути тісне взуття в домашніх умовах і склали інструкцію, яка допоможе вирішити проблему з взуттям, що опинилася вам не за розміром.

    Віддати тісний пару у взуттєву майстерню

    Так так, це досить простий спосіб вирішити проблему тісного взуття – звернутися в найближчу взуттєву майстерню, але за нього доведеться платити. Багато взуттєві майстерні пропонують послугу з розтягування взуття – застосовуючи спеціальні розширюють колодки, тісне взуття розтягнутий до необхідного розміру.

    Даний спосіб особливо ефективний, якщо вам потрібно розширити узковатые халяви чобіт з натуральної шкіри. Мінус цього методу – грошові витрати, не завжди зручне розташування шевської майстерні.

    Спрей для розтяжки взуття

    Щоб розтягнути черевики або туфлі в домашніх умовах, можна відправитися в магазин взуття і купити там спеціалізовані пінки або спреї, призначені якраз для розтягування. Приміром, добру славу по праву завоювали такі засоби як Kiwi, Duke Of Dubbin, Silver, Twist, Oke, Salamander, Salton. Ці кошти допоможуть зробити взуття м’якше в тих місцях, де тисне ногу, і особливо ефективні вони для взуття з натуральної шкіри. Процедура розтягування проста: наносимо пінку або спрей на жмущие ділянки як зсередини, так і зовні, добре змочують шкіру, надягаємо взуття на товсті шкарпетки з вовни або махры. Тепер гуляємо в нових туфлях по квартирі годину-півтора до того, як засіб висохне. Якщо у вас взуття з лакової шкіри або натуральної замші, то необхідно нанести засіб лише зсередини. Якщо домогтися бажаного ефекту з першого разу не вдалося, повторіть процедуру кілька разів до комфортного стану шкарпетки. Але як бути, якщо у вас нема коштів на придбання спеціальних засобів і на взуттєву майстерню? Сміливо переходьте до наступних пунктів, де розкриті секрети абсолютно безкоштовних способів розтягування взуття. Причому випробували їх на собі багато поколінь, і результат був відмінним.

    Спирт для розтяжки шкіряного взуття

    Найефективніший в народі спосіб розтягнути будинку незручне взуття без грошових вкладень – це використовувати спирт, який є в аптечці майже у кожного. Він здатний швидко розтягнути шкіру. Спирт розводять водою в пропорції 1:1, але якщо його немає, то можна сміливо використовувати горілку або одеколон. Цими засобами потрібно просочити взуття всередині і зовні, після чого надіти товсті шкарпетки і пару годин походити по квартирі.

    Можна рясно побризкати взуття з пульверизатора або використовувати диски з вати. При використанні даного методу треба бути обережним у тому випадку, якщо взуття кольорова, так як від розчинів, які містять спирт, фарба може розмазатися або стертися. Тому перед процедурою змочіть ватяний диск горілкою і злегка потріть взуття в непомітному місці – якщо диск з вати убрався, то цей спосіб вам не підходить.

    Оцет, вазелін та інші підручні засоби для розтяжки взуття

    Для розширення взуття можна використовувати 3%-ий розчин оцту, і для цього треба обробити зсередини туфлі або черевики. Якщо вам тисне взуття в пальцях ніг, то цей спосіб якраз для вас, так як оцет розтягує взуття і робить її м’якше. А ось для обробки зовнішньої частини взуття краще використовувати інший засіб. У даного методу є один мінус – різкий запах оцту. Хоча, він має властивість швидко випаровуватися.

    Якщо взуття після зими стала жорсткою і «слежавшейся», то вашим порятунком стане вазелін, рицинова або соняшникова олія, які у багатьох поколінь славляться своїми пом’якшувальними шкіру властивостями. Цей метод можна використовувати на взуття, як зі штучної шкіри, так і з натуральної. Протріть олією взуття і походіть в ній до того, як вона стане м’якою.

    Якщо у вас є вдома парафінова свічка, то вона теж підійде для вирішення проблеми. Особливо ефективний цей метод у тому випадку, якщо взуття натирає в окремих місцях. Використовувати треба свічку без барвників, щоб не залишити плям. Вам потрібно натерти взуття зсередини і дати полежати їй годин 12. Натріть на ніч, щоб вранці очистити від парафіну і надіти. Якщо проблема в натирающей п’яті, то першим ділом її треба протерти спиртом або горілкою, потім надіти шкарпетки і походити по квартирі до висихання спирту. Тепер можна сміливо натирати задник парафіновою свічкою.

    Розтяжка взуття газетами

    Багато використовують для розтягування взуття звичайні газети, які завжди є вдома. Змочені у воді газети здатні розтягнути демісезонне взуття із замінника шкіри, для якої не страшна вода. Також мокрі газети впораються з гумовою і матер’яною взуттям. Для цього добре просочуємо взуття водою і туго набиваємо газетами і залишаємо до повного висихання. Газети необхідно замінювати через три-чотири години, щоб уникнути деформації взуття. Закінчувати треба тоді, коли взуття стане сухою. Ні в якому разі не прискорюйте процес просушування, так як тут дуже важливо, щоб взуття сушилася в природному середовищі далеко від батарей і сонячних променів. На батареї сушити взуття теж не потрібно.

    Розпарювала взуття, щоб розтягнути

    Згаданий вище спосіб можна зробити ще більш продуктивним. Щоб метод діяв в рази ефективніше, потрібно попередньо розпарити взуття. Для цих цілей підходить каструля або чайник, і після закипання води, встановлюємо взуття так, щоб пара обробляв взуття зсередини. Потім газети потрібно змочити спиртом або гарячою водою і щільно набити всередину взуття. Враховуйте, що не вся взуття здатна пережити такі радикальні методи розтягування. І якщо ви витратили багато грошей на взуття, то не ризикуйте використовувати вплив високих температур. Підберіть більш делікатні способи, щоб не викинути дорогі черевики або туфлі в сміттєвий бак.

    Розтягнути взуття з допомогою пакетів з льодом

    Мало хто знає, що взуття можна розтягнути з використанням низьких температур, тому якщо за вікном мороз, то можна скористатися балконом. А якщо ви живете в регіоні з теплим кліматом, то підійде звичайна морозильна камера. Беремо поліетиленовий пакет, поміщаємо його всередину черевиків або чобіт, наливаємо воду і ставимо «конструкцію» на ніч на мороз. Краще взяти два пакети на кожен чобіт, причому пакет, який знизу треба зав’язати, а верхній залишити відкритим.

    У чому ж секрет цього методу? По-перше, вода, розподілившись по пакету, повинна щільно заповнити взуття, починаючи від задника і закінчуючи миском. Коли вода поволі замерзає в пакетах, відбувається розширення і взуття, відповідно, розтягується. Краще робити цю процедуру на ніч, а вранці вам потрібно лише внести взуття з балкона в кімнату або дістати з морозилки, почекати, поки лід почне трохи танути, щоб без зусиль дістати пакети з неї. Якщо взуття ще трохи тисне, процедуру можна повторити. Не радимо використовувати цей метод для дорогих моделей. Запам’ятайте важливий момент: цей метод абсолютно не підходить для літньої і демісезонного взуття, так як вона не розрахована на низький температурний режим. І на ранок вас може чекати розтягнута взуття з тріщиною на підошві.

    Розтягнути взуття домашнім феном

    Обробка високими температурами також допоможе розтягнути взуття в домашніх умовах. Для цього скористайтеся звичайним феном, направивши гарячу струмінь повітря всередину взуття, «розігріваючи» кожну по парі хвилин. Після цього потрібно змастити порожнину всередині спиртом, оцтом або горілкою, як ми говорили вище, і надіти взуття на вовняний носок. Походіть в ній до повного охолодження і повторюйте процедуру до тих пір, поки вам не буде комфортно в ній ходити.

    Використовуючи ці прості і доступні кожному способи, ви без особливих зусиль розтягнеться тісне взуття прямо в домашніх умовах і будете радіти кожному кроці.