Як привчити дитину прибирати за собою іграшки

97

Прибирання – ахіллесова п’ята багатьох дітей і, звичайно, муки для батьків. Блоки, автомобілі, опудала тварин, головоломки відмінно виглядають на полицях магазинів або в нещодавно прибранной дитячій кімнаті, набагато гірше, якщо все це змішується і заповнює всю кімнату. З раннього віку ми повинні навчити наших дітей підтримувати порядок. Як навчити дитину прибирати іграшки після гри? З якого віку почати вимагати? Що зробити, щоб прибирання за собою увійшла в звичку? Як мотивувати дитину на прибирання іграшок?

Зміст:

  • Привчаємо дитину до порядку
  • Організація і зберігання
  • Що робити з непотрібними іграшками?
  • Привчаємо дитину до порядку

    Дитина повинна вчитися прибирати за собою з раннього віку, в цьому немає ніяких сумнівів. Чим раніше ми почнемо привчати його до порядку, тим більше ймовірність того, що прибирання увійде в звичку. Пам’ятайте, що до трьох-чотирьох років дитина всьому навчається через гру, тому ключем до успіху буде розробка правильних ігор, в які можна грати під час прибирання. Наприклад, ви можете прикинутися, що плюшеві ведмеді і ляльки, розкидані по підлозі, повинні бути врятовані і що вони будуть у безпеці тільки на полиці. Буде корисно використовувати час прибирання, щоб зайнятися розвитком малюка.

    Для того щоб це було весело, ми не повинні віддавати накази, замість цього нехай дитина вирішить, що він воліє робити: кидати блоки в коробку або ставити книги на полицю. Що стосується порядку, то принцип, що дитина може почати грати з такою іграшкою тільки після того, як покладе на місце ту, якій грає зараз, – відмінне рішення. У привчанні дитини до порядку важливі послідовність і терпіння.

    Читайте також:Правильні іграшки для дітей від 0 до 3 років

    Організація і зберігання

    Це дуже важливий момент при збиранні. Всі фахівці з ведення домашнього господарства кажуть: якщо ми створимо постійне місце в будинку для кожної речі, нам ніколи не доведеться робити прибирання, треба буде просто повернути річ на місце. Саме тому основою для прибирання в кімнаті малюка буде хороша організація іграшок. Існує безліч способів зберігати скарби вашої дитини: пластикові та дерев’яні ящики різної форми, полиці, коробки, корзини, пуфи… Ви напевно знайдете що-небудь підходяще.

    Хороша ідея ходити по магазинах з дитиною і дозволити йому вибирати ті ящики і коробки, які йому найбільше подобаються, звичайно, за умови, що вони достатньо функціональні. Після покупки підпишіть коробки: ляльки, блоки, плюшеві ведмедики і т. д. Кожна іграшка повинна мати своє постійне місце.

    Де зберігати іграшки Якщо ви не хочете витрачати гроші на коробки – жодних проблем. Ви можете зробити їх із того, що є у вас вдома. Нехай дитина прикрасить коробки самостійно! В якості основи для таких саморобних ящиків можна використовувати коробки з-під морозива, взуття або будь-які інші.

    Пам’ятайте про регулярні перевірки і сортування З більшості іграшок маля послідовно зростає, тому вам доведеться поступово позбавлятися від них. І досить регулярно. У дітей є унікальний талант вмовляти батьків, а також дідусів і бабусь купувати все нові іграшки, і, незважаючи на хорошу прибирання, якщо ми не будемо сортувати старі іграшки, скоро вони заполонять усю квартиру.

    Що робити з непотрібними іграшками?

    Якщо ви не хочете викидати іграшки в смітник (бо вони все ще придатні для використання і можуть стати в нагоді іншій дитині), віддайте їх молодшій дитині родичів або друзів. Хороша ідея віддавати іграшки дітям з малозабезпечених сімей, завдяки цьому ви навчите дитину співчуття та співпереживання іншим і донесе до нього думку, що не кожен може дозволити собі все, що він хоче.

    Читайте також:Ідеї для натхнення: як з коробки зробити дитячу іграшку

    Якщо ви не хочете викидати або віддавати якісь іграшки, але їх накопичилося вже багато, можете розділити всі іграшки на дві-три частини, частину залишити, а решту сховати на кілька місяців на балкон або в комору. По закінченні цього часу дістаньте прибрані іграшки і замініть ними ті, які вже набридли малюкові. Завдяки цьому у дитини будуть частіше з’являтися «нові» іграшки.

    Інша ідея – обмін іграшками за тим же принципом з сусідами, родичами або друзями. Хтось скаже, що нелегко навчити дитину прибирати за собою. Це так, але краще докласти зусиль і навчити малюка, ніж кожен день протягом декількох років наводити порядок у дитячій кімнаті замість дитини.

    Читайте також:

    • Іграшки з шкарпеток своїми руками: 15 ідей для вашого натхнення
    • Чому дитина скупитися
    • Майстер-клас: як зшити фетрові іграшки для мобіля

    Фото: Depositphotos