Як правильно купати немовляти

511

Купання немовляти – це необхідна розслаблююча процедура, яка виконує важливі гігієнічні функції. До народження малюка оточував водний світ утроби його мами. Він був для нього в цей час звичним і рідним. Цим і пояснюється тяга немовляти до води і радість від плескання в ванночці. Купати новонародженого можна щодня.

Зміст:

  • Вибір ванни
  • Температура води для купання
  • Збори трав для водних процедур малюків
  • Здійснення догляду за шкірою немовляти після водних процедур
  • Вибір ванни

    Необхідно потурбуватися придбанням необхідних аксесуарів. І головне увагу приділити підбору ванночки для грудничка. Стандартні дитячі ванночки вміщують близько 30-40 літрів води. В даний час їх, як правило, роблять з пластика з високими антибактеріальними властивостями. Їм не треба проводити регулярні дезінфекційні заходи. Ванночка у формі овалу – найбільш оптимальний вибір.

    На ринку представлені ванночки з модернізованою формою, пристосовані до анатомічних особливостей малюка. У них вбудовуються підкладки, гірки, копіюють форми тіла немовляти. Надувні ванни рекомендуються внаслідок того, що вони безпечні, комфортні та зручні у використанні. Вони легко обслуговуються, оснащені підголівниками і гірками, займають мало місця.

    Є моделі ванн з водяними термометрами, зручними килимками і т. п. Іноді вони оснащуються спеціальним покриттям в тих зонах, де тіло малюка найбільш часто контактує з поверхнею ванни. Це запобігає можливе нанесення травм немовляті під час купання.

    Температура води для купання

    Найкраща температура рідини для купання становить близько 37 градусів. Після перших двох тижнів життя дитини її можна потроху знижувати.

    Існує думка, що через два місяці дитина добре почувається у воді, температура якої становить близько 32 градусів.

    Це сприяє загартовуванню організму і не завдає шкоди. Однак при зниженні температури води необхідно спостерігати за реакцією дитини.

    Збори трав для водних процедур малюків

    Здоровим немовлятам рекомендується додавати у воду настої лікарських трав. Це піде тільки на користь. Але не варто цим зловживати не варто приймати такі ванни кожен день. Також треба дуже відповідально підходити до дозування настоянок. Лікарські трави треба купувати в аптеках, щоб не завдати шкоди здоров’ю дитини. Правильно готувати настої неважко.

    Сухі аптечні трави використовують зазвичай згідно з наступним правилом: жменю сушеної збору трав, помещающуюся в долоні, всипають в емальовану каструлю і заливають теплою водою в об’ємі 3-5 літрів. Посуд закривають кришкою, укутують ковдрою. Настоюють близько півтори годин, після чого проціджують і використовують за призначенням.

    Трави різні за своїми властивостями і ефектів дії на організм. Тому водні процедури з трав’яними настоями треба починати з одного виду рослини. Це дозволить виявити можливу наявність алергічної реакції малюка на окремі інгредієнти. І тільки після цього можливий перехід на використання лікарських зборів.

    Читайте також:Дитяче загартовування – виховуємо здорову дитину

    Аптечні трави валеріани, ялівцю, лаванди здатні надати заспокійливу дію на організм дитини, його нервову систему, сприяє спокійному сну.

    Настої з череди, ромашки і кропиви володіють протизапальними властивостями. Вони відмінно справляються з висипом на шкірі малюка, підсушує запалення і знезаражують невеликі ранки.

    З висипаннями на шкірі допоможе впоратися доданий в ванночку настій шавлії або чистотілу, що володіє до того ж пом’якшуючими властивостями.

    Заспокійливі збори, в основі яких шишки хмелю, мучниця і пустирник, рекомендуються при підвищеній збудливості і нервозності малюка.

    Непогано проявляє себе настій пустирника у протидії кишкових колік, які досить поширені серед немовлят

    Тим же, хто не готовий присвячувати себе приготування настоїв, можна порадити використовувати вже готові трав’яні екстракти. Вони зручні і прості в застосуванні. Зазвичай на 10 літрів води додають одну мірну дозу екстракту (один ковпачок). Всі виливають у ванночку, і можна купати малюка. До найбільш затребуваним і популярним належать екстракти ромашки, лаванди, шавлії.

    Здійснення догляду за шкірою немовляти після водних процедур

    По закінченні процесу купання дитину загортають у тепле м’яке рушник, обережно промаківая шкірні покриви. Делікатне поводження з шкірою – важливий завершальний етап прийняття водних процедур.

    При виявленні висипань, попрілостей рекомендується користуватися дитячою косметикою. Вона не небезпечна і шкідлива для малюка і покликана забезпечити захист шкіри дитини від сторонніх впливів і подразників.

    Пересушені після купання шкірні покриви треба зволожити дитячим кремом з вмістом пантенола, череди або календули. Попрілості обробити присипкою.

    Ретельне просушування складок шкіри запобігає виникненню попрілостей та пітниці. Всі складки на тілі дитини треба обробити дитячим кремом.

    Особливу увагу приділити областях сідниць, пахових складках, статевим органам, ділянкам шкіри за вухами. Зменшити вологість шкіри в особливих місцях допоможуть тальк і дитяча присипка.

    Спеціалізований дитячий лосьйон або молочко застосовується для усунення надмірної сухості шкірних покривів. Ці кошти результативно вирішують важливі завдання: перешкоджають зайвої втрати вологи і зволожує шкіру дитини. Вони незамінні при наявності проблем, пов’язаних з лущенням шкіри на долонях і стопах немовляти.

    Масло для дитячої шкіри після водних процедур можна застосовувати тільки при схильності до сухості шкірних покривів і при розслаблюючий масаж.

    Необхідно пам’ятати, що дитяча косметика повинна наноситися тільки на добре висушену шкіру немовляти.

    Діти – велике диво і величезне щастя, оточіть їх любов’ю і турботою!

    Читайте також:

    • Як доглядати за дитячою шкірою при атопічному дерматиті
    • Як риби у воді: Максим Галкін поділився відео сімейного купання
    • 10 причин плачу немовлят

    Фото: Depositphotos, Рixabay