Як годувати немовля грудним молоком

146

Грудне вигодовування новонародженого – це цілком природний фізіологічний процес, але у багатьох жінок в перший раз виникає безліч питань. Дуже важливо розібратися, як правильно годувати грудьми, щоб уникнути труднощів, таких як розвиток лактостазу, відмова від грудей, недолік молока.

Зміст:

  • Обов’язково годувати дитину грудьми
  • Правила годування за вимогою
  • Правила годівлі по режиму
  • Обов’язково годувати дитину грудьми

    Часто жінки цікавляться, що буде з дитиною, якщо мама не годувала його грудним молоком. Переважна більшість неонатологів або педіатрів рекомендують саме грудне вигодовування хоча б у перші місяці життя дитини, так як у молоці матері міститься ідеальне кількість жирів, амінокислот і вітамінів, необхідних дитині.

    Скільки годувати малюка грудьми, зазвичай вирішує сама мама, але лікарі рекомендують продовжувати грудне вигодовування як мінімум до шестимісячного віку . До якого віку найкраще годувати дитину? Крайнього терміну вигодовування немає, але більшість жінок відлучають дітей від грудей у віці півтора-двох років, рідше годування продовжують до трьох-п’яти років.

    Якщо грудне вигодовування з якихось причин неможливо, для харчування дитини необхідно використовувати спеціальну молочну суміш, наближену по складу до материнського молока. Замінювати адаптовану суміш кашами, бульйоном або звичайним молоком заборонено. У цих продуктах недостатньо корисних речовин, таке харчування зашкодить дитині.

    Правила годування за вимогою

    Частота годувань новонародженого грудним молоком залежить від обраного способу вигодовування. Годувати малюка можна двома способами: на вимогу і за режимом.

    Який спосіб вибрати, вирішує, звичайно, сама мама, але потрібно врахувати, що годування за вимогою є найоптимальнішим варіантом. Тільки такий спосіб вигодовування гарантує довгу і якісну лактацію, адже регулярна стимуляція сосків викликає вироблення молока.

    До грудного вигодовування за вимогою жінка приступає відразу після пологів, як тільки лікар віддає їй дитину. І з цього моменту, як тільки дитина заплаче, жінка пропонує йому груди.

    Такий спосіб вигодовування забезпечує достатнє харчування дитині, малюк мало плаче, так як завжди поруч з мамою, йому спокійно і тепло. Завдяки частим прикладываниям жінці не загрожує нестача молока, а також знижується ймовірність розвитку лактостазу і маститу.

    Часто жінок лякає вигодовування на вимогу, так як з’являється необхідність постійно вставати і годувати дитину вночі. Найкращий спосіб уникнути безсонних ночей – правильна організація годування на вимогу. Для цього спати рекомендується з дитиною поруч.

    Щоб не брати малюка в батьківське ліжко, варто спробувати поставити дитяче ліжечко поряд і зняти один бортик. У такому разі жінка зможе дати дитині груди на вимогу не встаючи з ліжка.

    Читайте також:Зціджування грудного молока: робимо це правильно

    • Груди потрібно міняти кожні дві години, незалежно від частоти прикладання, щоб дитина встигав висмоктати всю груди без залишку.
    • Дуже важливо правильно прикладати, щоб у роті дитини був не тільки сосок, а майже вся ареола, інакше виникнуть тріщини і застій із-за неефективного спустошення залози.
    • У період грудного вигодовування потрібно правильно харчуватися, не вживати алкоголь і алергени.
    • Годування потрібно проводити на вимогу малюка, де б жінка не знаходилася.

    Як часто доведеться годувати на вимогу, залежить від віку та стану дитини. Малюк до трьох місяців може прикладатися 20 разів на добу. Якщо у дитини ріжуться зуби або він хворіє, заради заспокоєння малюк може перебувати у грудях майже весь день, це є нормою. Полегшити процес жінці допоможуть спеціальні пристрої – слінги і ерго-рюкзаків, які допомагають безпечно носити дитину і виконувати свої справи.

    Правила годівлі по режиму

    Годування по режиму – це варіант більш зручний для мами, але менш корисний для дитини. Переваги режимного вигодовування:

    • Можна спланувати свій день, при необхідності відлучитися.
    • Коли дитина звикне до режиму, можна буде уникнути нічного годування.

    Недоліки годування по годинах:

    • Малюк може не наїдатися. З рідкісних прикладань дитина отримує недостатньо молока.
    • Перший час дитина буде сильно плакати, так як для нього незрозумілий режим.
    • Сильно підвищується ймовірність розвитку застою молока, так як тривалі перерви природою не передбачені. У нормі груди повинна спорожняти постійно, а не раз на три години.
    • Висока ймовірність зниження лактації, особливо при відсутності нічних прикладань, так як саме вночі відбувається активний викид пролактину.

    Читайте також:Як зрозуміти, що дитина не наїдається грудним молоком

    Таким чином, годування по годинах не рекомендується в даний час. Але якщо жінка все ж таки прийняла для себе рішення, то потрібно це робити правильно. В першу чергу необхідно зрозуміти, що годування по режиму не можна починати з народження дитини. Новонароджений не зможе швидко звикнути до режиму і буде кричати днями і ночами, що погано як для самої дитини, так і для батьків.

    Крім того, в перші два місяці нормалізується процес грудного вигодовування, встановлюється лактація. Якщо жінка буде рідко годувати, вироблення молока швидше за все припиниться, і вже до третього місяця життя немовля воно перегорить.

    Тільки з другого, а краще з третього місяця життя можна переходити на режим, збільшуючи інтервали між годуваннями. Дитина постарше вже вивчає навколишній світ, його легше відвернути від грудей, ніж новонародженого.

    Інтервали між годуваннями потрібно збільшувати поступово, це дуже важливо. Спочатку потрібно годувати кожні 2,5 години, потім кожні 3 години. Після 6 місяців – кожні 4 години. Якщо відразу зробити інтервал по 4 години, дитина буде погано набирати вагу, такого харчування недостатньо.

    Кожній мамі рекомендується прислухатися до дитини, і якщо малюк дійсно хоче їсти, треба порушити режим і нагодувати його. Також від режиму краще відмовитися в період хвороби і прорізування зубів, а щоб полегшити стан малюка, груди краще пропонувати на вимогу.

    Читайте також:

    • Цінний запас: як зберігати грудне молоко
    • Грудне молоко підвищує імунітет немовлят
    • Масаж грудей при годуванні: особливості виконання

    Фото: Depositphotos