Ідеально чистий будинок: 16 заповідей від автора бестселерів Марі Кондо

217

Вас, як і будь-яку господарку, напевно, постійно мучить питання прибирання. Саме цей процес перетворює сонячні і яскраві будні мами в монотонну рутину. Ви щосили намагаєтеся навести чистоту і підтримувати її в будинку, але після гостей, вечірок, посиденьок вашої дитини з однокласниками створюється враження, що ви ніколи не доб’єтеся затишку.

Алгоритм ідеальної прибирання: швидко і надовго

На щастя, у японського консультанта по наведенню порядку в будинку Марі Кондо є дієві поради. Деякі називають її одержимою прибиранням і навіть справжнім генієм. Марі Кондо дійсно любить ділитися своїм досвідом і навіть випустила цілу серію бестеллеров: «Магічна прибирання. Японське мистецтво наведення порядку в будинку і в житті», «Іскри радості. Проста щасливе життя в оточенні улюблених речей» та інші.

Ми взяли на озброєння поради експерта, щоб ви змогли перетворити ваш будинок.

У кожної речі повинне бути своє місце

У вашій квартирі буде менший безлад, якщо ви почнете зберігати речі на своїх місцях. В якості приємного бонусу: вам більше не доведеться бігати по квартирі в пошуку раптово згубилася гребінця або закордонного паспорта.

© Instagram @mariekondo

Кожна річ повинна робити вас щасливим

Марі Кондо вважає, що в будинку немає місця для непотрібних речей, які не несуть емоційної значущості. На думку японки, кожен предмет повинен приносити вам радість. Проста інструкція для шопоголіків: відкрийте шафу, візьміть річ і запитайте себе, а чи робить вона вас щасливою?

Коли останній раз ви наділи сукню 3 роки тому, то йому вже давно пора покинути гардеробну. Краще віддайте його тим, хто найбільше потребує. Проводите таку ревізію кожні кілька місяців.

Правильно складайте речі

У Марі Кондо існує власна методика складання речей, яка допомагає не тільки заощадити місце в гардеробі, але і не дає речам зім’яти. Сенс полягає в тому, щоб не створювати зайвих складок: шкарпетки Марі акуратно скручує в «ковбаску», а футболки в акуратні брикети. Крім того, речі фахівець складає вертикально, а не стопкою. Пояснити словами процес складно, але в мережі багато відео майстер-класів.

© Depositphotos, Instagram @marinagench, @smena.obstanovki, @poryadokvdome.est, @mariekondo

Проведіть ревізію фотографій

Незважаючи на те, що в наш час усі знімки в цифровому форматі, багато зберігають їх в альбомах. Марі ні в якому разі не говорить позбавлятися від фотографій, але рекомендує ще раз переглянути. Іноді трапляється так, що в альбомі кілька десятків однакових фото. Може варто подарувати деякі з них родичам?

Позбавтеся від стоси паперів

Атмосферу безладу і створюють численні папірці, які валяються у всіх куточках квартири: старі чеки, конверти з листами, шкільні лекції та рекламні листівки, які ніяк не можуть дійти до сміттєвого відра. Будемо відверто чесні – вони вам не потрібні, і вже ніколи не знадобляться. Для цінних паперів Марі рекомендує використовувати настільні вертикальні органайзери і папки.

© Instagram @mariekondo

Наведіть порядок в сумці

Сумочка сучасної жінки більше схожа на валізу, де зберігаються речі на всі випадки життя: гаманець, ключі від машини, мобільник, книга, косметичка, зошит, ручка, цукерки і величезна кількість квитанцій, з допомогою яких можна буде розвести багаття десь в тайзі, і цей список можна продовжувати нескінченно. Візьміть за правило кожну неділю розбирати сумку і викидати сміття.

© Instagram @mariekondo

Мінімізуйте кількість миючих засобів

Ефективний спосіб навести чистоту в будинку – позбутися половини непотрібних чистячих засобів. Багато з цих спреїв були куплені під гнітом яскравої реклами, але так і не використані за призначенням. Залиште тільки ті, які дійсно вам корисні.

© Instagram @chezmoiru

Приберіть сувеніри

Пройшли ті часи залізної завіси, коли люди намагалися привезти з кожної закордонної поїздки мільйон гостинців для всіх родичів і друзів. Тепер перський килим, турецький фарфор та інші дрібнички можна купити в будь-якому великому місті нашої країни. Зберіть сувенірну продукцію в яку-небудь одну коробку радості» і поставте її на полицю.

Розберіть книги

Сьогодні у багатьох вдома є міні-бібліотеки. Кондо говорить, що якщо у вас є звичка збирати книги, які ви не читаєте, то слід скоріше позбутися від неї. Тут діє такий самий принцип, як і з одягом: якщо книга не приносить радість, то їй не місце на полиці. Якщо ж колекція дійсно гріє вам душу – залишайте.

© Instagram @mariekondo

Не поспішайте купувати контейнери

Якщо ви загорілися ідеєю навести вдома ідеальну чистоту, не біжіть відразу купувати контейнери і органайзери. Спочатку вирішите, які конкретно речі ви збережете, а які викиньте. Можливо, вам знадобиться не так багато контейнерів, як ви хотіли придбати спочатку.

© Instagram @mariekondo

Підтримувати чистоту необхідно регулярно

Не розраховуйте, що ви організуєте свій простір так, що назавжди забудете про пилососі. Вам все одно періодично доведеться викидати якісь речі, протирати пил і мити підлоги. Єдине, що влаштовувати ревізію речей ви будете рідше, ніж робили це раніше.

Складіть план прибирання

Перш ніж затівати «перебудову», вирішите, що будете робити з непотрібними речами. Виставте їх на продаж, віддайте в благодійну організацію, а вже потім приступайте до прибирання. Поки ви не позбудетеся від зайвого, ваші дії будуть марні – прибирання буде нагадувати перекладання речей з одного на інше місце.

© Instagram @net_hlama

Не виконуйте всі завдання в один день

Прибирання повинна приносити задоволення, а не втому. Не потрібно в один день намагатися розібрати відразу всі кімнати. Створіть конкретні цілі і розподіліть їх на тиждень. А щоб процес пройшов швидше – вмикайте улюблену музику і перетворюйте буденний день в свято!

Не зациклюйтеся на минулому

Ностальгія – це добре, але ні в якому разі не можна зациклюватися на минулому. Ви не отримуєте користь, коли тримайтеся за кожну сентиментальну річ у своєму будинку. Це прекрасно, що не хочете забути знайомство з чоловіком, але цей величезний старий ведмідь, виграний на ярмарку, тільки збирає пил. Щоб зберігати пам’ять про події, зовсім не обов’язково тримати в будинку засохлі квіти і листівки.

© Instagram @mariekondo

Не поширюйте сміття з дому

Якщо ви вирішили навести порядок на кухні, то намагайтеся не ходити в інші кімнати. В іншому випадку, ви ризикуєте перенести бруд з одного місця в інше. Від такого прибирання мало толку. Спочатку розберіть одну локацію, а вже потім пересувайтеся на іншу.

Будинок повинен стати місцем, куди ви хочете повертатися

В Японії існує культ домашнього вогнища – будинок сприймається як храм. Це місце, де ви повинні відчувати себе в спокої та безпеці. Намагайтеся зробити все, щоб будинок приносив вам радість і робив вас щасливим. Не економте на затишок – як тільки ви будете відчувати себе комфортно в квартирі, ви станете більш організованою.

© Instagram @mariekondo