Дитяче злодійство: причини та способи боротьби

292

Щасливі ті батьки, які виховують розумних, безпроблемних діточок, які не тільки радують своїми відмінними оцінками в школі, але ще й всебічно розвинені, беруть участь в олімпіадах, танцюють, грають у шахи і додатково до всього співають. Кожному зрозуміло, що так не буває. Будь-яка сім’я стикається з труднощами при вихованні дітей. Деякі сім’ї відкрито заявляють про проблеми у вихованні, а інші воліють мовчати. Іноді мовчання до добра не доводить.

Найчастіше в найбільш благополучних сім’ях діти починають красти у батьків гроші. При цьому ніяких обмежень в родині немає, навпаки, батьки завжди раді запропонувати дитині кишенькові гроші. Однак крадіжка в сім’ї є, і проходить досить багато часу, поки батьки розуміють, що краде саме улюблений дитина.

Зміст:

  • Шукаємо причини дитячого злодійства
  • Що робити, якщо дитина краде
  • Шукаємо причини дитячого злодійства

    У чому причини дитячого злодійства? Перша причина проста. Це недолік уваги і спілкування між батьками і дитиною. Відчуваючи дефіцит спілкування, дитина прагне всіма силами привернути до себе увагу. Оскільки він розуміє, що особливу цінність для батьків представляють гроші, адже саме добуванням грошей вони зайняті, відмовляючи у спілкуванні дитині, то ці самі гроші і стають об’єктом крадіжки.

    Деякі діти навіть не розуміють всієї некрасивості свого проступку. Мета зрозуміла: батьки зобов’язані звернути увагу. Якщо цього не відбувається, крадіжки в будинку періодично повторюються, дитина озлоблюється, і, крім крадіжки, він може навмисно псувати речі в будинку. Таким чином, в певному віці дитина намагається самоствердитися, усвідомити власну цінність для батьків, перевірити, що важливіше: ваза, яку він розбив, чи все-таки він сам. Отримавши відповідне покарання за псування речей, підросло те дитя починає розуміти, що будь-яка його спроба заявити про себе карається.

    Читайте також:Гіперопіка при вихованні дітей

    Відбувається деяке спотворення сприйняття добра і зла. Завдання батьків на цьому етапі доступно роз’яснити своїй дитині, що, незважаючи на зайнятість, мама і тато дуже люблять свою дитину, намагаються приділяти йому час, але не завжди це виходить в тому обсязі, в якому хотілося б. Необхідно показати свою стурбованість таким неадекватною поведінкою дитини і висловити надію, що найближчий вихідний день вони обов’язково спробують провести разом.

    Дитина повинна розуміти, що не він є причиною відсторонення батьків, що його потребують і до його думки прислухаються

    Часті розбіжності в питанні, повинні чи не повинні діти мати кишенькові гроші, зазвичай зводяться до того, що гроші на дрібні витрати у дитини повинні бути. Іноді можна дати йому можливість самому заробити їх, іноді заохотити за хороші оцінки, наприклад за досягнення в тому чи іншому виді діяльності.

    Якщо помічено, що в родині тривають крадіжки, а найчастіше буває так, що суми незначні і тому залишаються без уваги, слід все ж простежити, на що витрачаються гроші. За твердженнями психологів, що працюють з дітьми, часто буває так, що школярі, купуючи дрібні сувеніри, цукерки, жуйки, пригощають ними своїх ровесників, тим самим купуючи їх увагу. Такі випадки також є показником відсутності уваги до дитини з боку дорослих, так і з боку однолітків. Він самотній і намагається хоча б таким способом отримати спілкування.

    Буває і так, що у школі, де навчається який краде гроші з сім’ї дитина, процвітає грабіж. Так-так, самий справжній грабіж, коли серед білого дня старшокласники відбирають у молодших гроші і вимагають, щоб завтра вони принесли більше. А ви впевнені, що це не про вашу дитину? Якщо немає такої впевненості, то перш ніж карати свого нащадка, розберіться в ситуації.

    Відучити від крадіжок можна тільки розібравшись у мотивах такого асоціального поведінки.

    Що робити, якщо дитина краде

    І ні в якому разі не треба замовчувати цю проблему, якщо вона існує. Приховуючи таке позірне жахливу поведінку дитини, батьки тільки затягують у трясовину і самих себе, і своє дитя. Якщо впоратися з проблемою самостійно не вдається, то краще звернутися до дитячого психолога, який допоможе не тільки знайти корінь цього захворювання, а злодійство іноді дійсно визнається таким, але й усунути його прояви та наслідки.

    Кожному батьку варто раз і назавжди засвоїти, що будь-які проблеми беруть початок в сім’ї. Від нестачі батьківської любові і ласки діти часом стають агресивними, починають долучатися до кепським словами і вчинками, які зв’язуються з поганими компаніями.

    Для того щоб вашу родину не торкнулася така біда, навіть при величезній завантаженості знаходьте час для спілкування зі своїм сином або дочкою. Вони дуже потребують вас, їм насправді потрібні поради дорослих, незважаючи на те, що дорослі діти всіляко намагаються продемонструвати власну незалежність.

    Як би виросло вони не виглядали, діти залишаються дітьми, і, спілкуючись з ними на мові дорослих, не забувайте зрідка погладити по голові або притиснути до себе. І очерствевшее дитяче сердечко враз відтане, і знову, як в ранньому дитинстві, найрідніша людина на світі скаже вам, як сильно він любить вас. Такі безцінні хвилини, ними треба дорожити, а не позбавляти себе щастя бути батьками.

    Немає таких проблем на світі, вирішити які було б не можна. Все вирішується – потрібно тільки бажання і готовність обох сторін до діалогу, а першим на такий діалог завжди йде той, хто старше, хто мудріший.

    Читайте також:

    • Головні принципи королівського стандарту виховання
    • Чому дитина скупитися
    • Лінь у дітей, і як з нею боротися

    Фото: Рixabay, Adobe Stock