Ділова мама: як поєднати сімю і роботу

93

Ще якихось п’ятдесят років тому, яка нещодавно народила і працююча мама сприймалася як цілком звичайне явище і не викликала особливих пересудів. У 60-х роках минулого століття на радянських підприємствах для годуючих матерів, які мають дітей до 1 року, робочим режимом були офіційно передбачені додаткові перерви до 30 хвилин через кожні 3 години.

І так було не тільки в нашій країні. У США, в самому «демократичній державі у світі», до 1993 року взагалі не було закону, що дає жінці право не працювати після пологів. А в даний час народили американки можуть розраховувати на відпустку не більше 12 тижнів (за свій рахунок!), і то – тільки якщо вона пропрацювала в компанії не менше п’яти років.

Чому мама вирішує вийти на роботу

«Не можу не працювати»

Здавалося б, в даний час наші співвітчизниці можуть скористатися законним 140-денним декретом та оплачуваною відпусткою по догляду за дитиною до 1,5 років.

Але практично кожна друга мама прагне повернутися в робочий режим як можна швидше. Причини цілком зрозумілі:

  • не вистачає грошей, треба заробляти;
  • є ризик залишитися без роботи або втратити гарне місце.

Читайте також:25 спеціальностей, які можна отримати під час декрету безкоштовно

А буває ще й так: жінка до пологів працювала то там, то тут… можливо, на фрілансі, відповідно – ні декретних, ні посібників. Далеко не кожен чоловік заробляє так, що вистачає на сім’ю, що збільшилася, до речі, з народженням малюка. А ще є неповні сім’ї… І тоді вихід на роботу диктується не просто бажанням жінки робити кар’єру, але необхідністю прогодувати себе і дитину. І не тільки прогодувати, але дати синові чи доньці престижну освіту, добре одягатися і відпочивати.

«Не уявляю своє життя без професії»

Так говорять багато жінок, які поєднують роботу і материнські обов’язки. Часто стимулами виходу на роботу молодої мами стають:

  • психологічний стан: «не можу сидіти вдома»,
  • принципові переконання: жінка повинна розвиватися, робити кар’єру, дитина підросте і оцінить це, буде поважати маму.

Для жінки, яка любить свою роботу, кар’єра, бізнес – це не просто спосіб заробітку, але і самореалізації.

Непросто, але реально

Під час вагітності (особливо, якщо вона перша і проходить без особливих проблем) можна скільки завгодно розмірковувати на тему «сидіти вдома не збираюся» і «народження дитини – не привід не працювати». Але з’являється малюк, і життя кардинально змінюється разом з планами на майбутнє. І якщо мама тверда в своєму намірі не кидати роботу, то вона повинна визначитися з декількома питаннями.

Коли виходити на роботу

Постарайтеся перші три місяці після народження малюка бути з ним невідлучно. Психологи вважають цей період особливо важливим для встановлення відносин між мамою і малюком, для їх адаптації один до одного, встановлення режиму сну і неспання. Це час, коли дитинці поруч потрібна лише мама. У наступні 6 місяців ця необхідність поступово знижується. Після 6 місяців і до трьох років мама з дитиною можуть розлучатися приблизно на половину денного часу.

Таким чином, оптимальний час для того, щоб почати працювати після пологів, – 3-6 місяців.

З ким залишати дитину

Є кілька варіантів: бабуся, чоловік, няня. Головна вимога – ця людина має бути постійним членом сім’ї. «Плинність кадрів» в даному випадку неприйнятна. Якщо ваш помічник – людина в сім’ї новий, почніть «впроваджувати» його в домашній простір як можна раніше, ідеально – з народження малюка.

Як організувати відлучки з дому

Спочатку ви будете йти на 1 годину, поки дитина спить. Поступово збільшуйте час відсутності, зачіпаючи час неспання. Не поспішайте перекладати на помічника основні режимні моменти: купання, годування, гігієнічні процедури, вкладання спати і прокидання. Ви прийдете до цього, коли дитина звикне до вашої відсутності.

Дуже важливо встановити постійний ритм поїздок з дому: час, частота, тривалість. Чим суворіше ви будете дотримуватися встановленого графіка, тим легше і швидше відбудеться адаптація дитину до нового способу життя.

Як організувати годування малюка

Якщо ви годуєте дитину грудьми і мають намір зберегти грудне вигодовування, перше, що необхідно зробити, це створити запас замороженого молока – так званий, «молочний банк». Зціджуватися можна під час годування (одна груди пропонується дитині, з іншого зціджує молоко), після або між прийомами їжі. Зціджене молоко зручніше заморожувати в спеціальних контейнерах. На ємності обов’язково пишіть дату зціджування, щоб контролювати терміни зберігання молока.

Якщо робота недалеко від будинку, можна 1-2 рази приходити і самій годувати дитину. А от якщо ви плануєте восьмигодинний робочий день, обов’язково сцеживайтесь кожні 2-3 години протягом дня на роботі. Так ви і лактацію простимулюєте, і «молочний банк» будете регулярно поповнювати.

В даному випадку вашим найближчим «другом і помічником», звичайно ж, стане молоковідсмоктувач. До речі сказати, зовсім не обов’язково вибирати якісь складні електричні прилади. Простий в обігу ручний молоковідсмоктувач – легкий, ергономічний, що дозволяє швидко і без особливих зусиль зцідити потрібну кількість грудного молока, – те, що вам потрібно.

Важлива гармонія

Поєднувати материнство і роботу непросто, тому дуже важливо зберегти здоровий психологічний клімат у сім’ї. Довіртеся своїй інтуїції. Ви повинні відчувати свою дитину, розуміти його потреби, відгукуватися на його емоції. Не потрібно кидатися, мучитися почуттям провини. Будьте впевнені і спокійні.

Працюючій мамі важливо правильно розставити пріоритети у своєму житті. Будьте готові до форс-мажорів. Зрозуміло, що якщо дитина захворіла, робочі справи доведеться відкласти. Все йде своєю чергою – користуйтеся послугами няні. Вихідні дні залишайте для сім’ї.

І пам’ятайте: ви – хороша мама. Мама – працює. На вас лежить подвійна відповідальність – за маленького чоловічка і за свою справу. І ви неодмінно впораєтеся, адже ви хочете бути не просто матір’ю, але цікавою людиною, другом і авторитетом для свого сина чи доньки. Якщо все робити по розуму, послідовно і методично, дитина буде рости щасливим і гармонійно розвиненим, мама – насолоджуватися материнством і мати можливість займатися улюбленою справою, реалізувати себе у професії.

Читайте також:

  • Мами успішніше в бізнесі
  • У допомогу мамі-домогосподарці: як не розбитися об побут
  • ТОП-30 фраз, якими підбадьорюють мами