Чому дитина часто хворіє

156

Деякі батьки запитують лікарів, чому дитина постійно хворіє? У чому причина настільки частих застуд або ангін? Невже дитині доведеться жити в ізольованому приміщенні, подалі від збудників різних захворювань.

Насправді, ще Всесвітня організація охорони здоров’я встановила «норму» по частоті виникнення ГРЗ у дітей. Найбільш часто хворіють зовсім крихти – до року. Діти від року до трьох можуть хворіти в середньому за рік до шести разів, одні – більше, інші – менше. Малюки дошкільного віку близько п’яти разів за рік можуть йти на лікарняний. Однак для деяких дітей нормою може бути і вісім разів на рік.

Потрібно звертати увагу не тільки на частоту виникнення захворювання, але і на його тривалість, а також на те, як дитина переносить його. Одні діти за три дні справляються з симптомами і недугами, іншим же потрібні тижні, щоб прийти в себе, відійти від хвороби. У таких дітей частіше всього з застуди в застуду кочує який-небудь один симптом (тривалий нежить або кашель, які зберігаються і після одужання).

Зміст:

  • Причини частих хвороб дитини
  • Що робити, щоб дитина рідше хворів
  • Зміцнюємо імунітет дитини
  • Причини частих хвороб дитини

    1. Під час вагітності мати перехворіла якимось простудних або вірусним (бактеріальних) захворюванням. Як результат, сталося внутрішньоутробне інфікування. В цей час у дитини ще немає свого імунітету, всі відповідні реакції забезпечуються завдяки антитілам, які виробляє імунна система мами.

    2. Недоношеність дитини або незрілість органів і систем. Новонароджені дітки теж ще не володіють імунітетом, будь-яка зараза до них швидко чіпляється. Саме тому вкрай важливо перші місяці оберігати малюка від контакту з можливими інфікованими людьми.

    3. Особлива будова дихальної системи, зокрема бронхів, при якому кашель може з’являтися раніше самого захворювання. Слиз нормально не відходить, викликаючи покашлювання, з допомогою яких організм прагне видалити цю слиз із бронхів.

    4. Занадто раннє відлучення від грудей і перехід на штучне харчування. У грудному молоці мами знаходяться антитіла, які допомагають малюкам зміцнювати свій імунітет і не хворіти, якщо зараження вже сталося. Годувальниці не забороняють годувати груддю під час застуди саме тому, що в її організмі відбувається вироблення антитіл, вони надходять в молоко, а потім в організм дитини, і він може протистояти захворюванню.

    Якщо ж рано відлучити від грудей, то велика кількість антитіл не надійде дитині і його імунна система не «познайомиться» з можливими видами антитіл.

    5. Супутні захворювання, що викликані нестачею вітамінів: рахіт, гіповітамінози. Також причиною частих хвороб може послужити дисбактеріоз.

    Читайте також:Дитяче загартовування – виховуємо здорову дитину

    6. Тривалий прийом антибіотиків, противірусних препаратів, а також ліків,що пригнічують імунітет (наприклад, при ревматоїдному артриті призначають иммуносупрессанты), стероїдів.

    7. Тривалі запальні процеси. Вони потім переходять у хронічні. Це і гайморити, та тонзиліти ( ангіна), будь-які інфекційні захворювання (мляво протікають).

    8. Вроджений імунодефіцит. Тоді у дитини буде постійно виникати одне і те ж захворювання з однаковими симптомами. Ви будете задаватися питанням, чому дитина часто хворіє, а вся справа в тому, що народився він з дефіцитом імунітету. Ще під час вагітності стався якийсь збій. Тепер імунна система не здатна виробляти певний тип антитіл (а їх досить багато, і кожен відповідає за певну відповідну реакцію).

    9. Важко діагностуються інвазійні захворювання (якщо говорити простою мовою, то паразити у дитини, яких з аналізу калу не так просто виявити). Саме через паразитів імунітет у дитини знижений. Головне для імунної системи – «вигнати» і знищити гельмінтів.

    Що робити, щоб дитина рідше хворів

    1. Вагітним потрібно берегти себе. Не контактувати з хворими, самої обов’язково лікуватися у разі виникнення навіть простої застуди. Необхідно відвідувати лікаря, а не займатися самолікуванням із самостійною постановкою діагнозу.

    2. Грудне вигодовування можливості продовжувати як можна довше. Найважливіші – перші дні, коли виділяється молозиво, а не молоко. У ньому найбільше антитіл, тому воно украй важливо для новонародженого малюка.

    3. Не забувати про вітаміни. Якщо малюк на грудному вигодовуванні, то мамі обов’язково потрібно приймати вітаміни, збалансувати харчування, щоб в організм надходили різні вітаміни. Особливо важливо це в сезон застуд.

    Діткам постарше потрібно щодня давати комплексні вітаміни, максимально урізноманітнити раціон.

    Зміцнюємо імунітет дитини

    Зміцнюйте імунітет. Почніть з загартовування. Зовсім малюків потрібно частіше залишати голяка. Повітряні ванни дуже корисні. Діточок постарше слід обливати водою і теж гартувати повітрям. Пам’ятайте, що гартувати потрібно поступово зменшувати температуру води всього на один-два градуси, пару днів обливати такою водою, потім знову знижувати і знову пару днів тримати на одному рівні, щоб організм звик до цієї температурі і вважав її нормальною.

    Однак не можна допускати перерви в загартовуванні, тільки коли у дитини висока температура або він серйозно хворий (запальний процес або інші протипоказання). Якщо перерва була більше семи днів, все потрібно починати спочатку. Організм вже «забув», що вода температурою 28 ºС для нього нормальна, і вже вважає її холодною.

    Читайте також:

    • Вітрянка у дітей: період інкубації, основні симптоми, перші ознаки хвороби і стадії. Як лікується вітрянка у дітей
    • Все про щеплення АКДП дітям
    • Що таке реакція Манту

    Фото: Depositphotos