Чим загрожує водієві перевезення дітей в автомобілі без дитячого крісла?

61

Якщо ви перевозите в машині дітей віком до 7 років, то повинні знати, що при перевезенні в легковому автомобілі або в кабіні вантажівки ви зобов’язані користуватися дитячої утримує системою (пристроєм), яка повинна відповідати зросту і ваги дитини, згідно чинного в Росії Госту і вимог ПДР.

Зміст:

  • Види дитячих автомобільних крісел по ГОСТу
  • Таблиця умов перевезення дітей в автомобілях
  • Чим загрожує водієві перевезення дітей в автомобілі без дитячого крісла?
  • Діти від 7 до 11 років включно під час перевезення в автомобілі, якщо їх конструкція передбачає наявність ременів безпеки або ременів безпеки в сукупності з дитячої утримує системою ISOFIX, повинні користуватися дитячими утримуючими системами або пристроями, відповідними зростання і ваги дитини, або користуватися ременями безпеки.

    Зверніть увагу, що перевезення дітей з 7 до 11 років на передньому сидінні легкового автомобіля можлива тільки з використанням дитячої утримуючої системи, згідно п. 22.9 ПДР Російської Федерації.

    Види дитячих автомобільних крісел по ГОСТу

    Згідно ГОСТ Р 41.44-2005 (п. 2.1.1), затвердженого Наказом Ростехрегулювання № 318-ст від 20 грудня 2005 р., встановлені п’ять вагових груп для дитячих автомобільних крісел:

  • Для дітей вагою до 10 кг – група 0;
  • Для дітей вагою до 13 кг (група 0+;
  • Для дітей вагою від 9 до 18 кг – група I;
  • Для дітей вагою від 15 до 25 кг – група II;
  • Для дітей вагою від 22 до 36 кг – група III.
  • Крім вагових груп, дитячі автомобільні крісла діляться на чотири категорії відповідно до ГОСТ п. 2.1.2:

  • Універсальна категорія, яка підходить для більшості сидінь автомобілів;
  • Обмежена категорія. Вона використовується на сидіннях конкретних типів автомобілів;
  • Semi-universal категорія;
  • Особлива категорія. Використовується тільки на сидіннях автомобілів конкретних типів. Також використовується в якості дитячих утримуючих пристроїв.
  • Перші три категорії дитячих автокрісел використовуються на передніх і задніх сидіннях автомобілів, якщо вони встановлюються в суворій відповідності з інструкцією виробника (див. п. 6.1.1 ГОСТ).

    За типом кріплення до кузова автомобіля або до каркаса сидіння категорії автокрісел розрізняються у відповідності з п. 6.1.3 ГОСТ:

  • Крісла універсальною і обмеженої категорії кріпляться за допомогою звичайного ременя безпеки;
  • Дитячі крісла напівуніверсальною категорії кріпляться за допомогою нижніх і додаткових кріплень;
  • Крісла особливої категорії кріпляться спеціально сконструйованими виробником автомобіля і виробником крісла кріпленнями.
  • Таблиця умов перевезення дітей в автомобілях

    Транспортний засіб

    від 0 до 7 років

    від 7 до 11 років

    Легковий автомобіль(переднє сидіння)

    Утримуючий пристрій

    Утримуючий пристрій

    Легковий автомобіль(заднє сидіння)

    Утримуючий пристрій

    Утримуючий пристрій або ремені

    Вантажний автомобіль

    Утримуючий пристрій

    Утримуючий пристрій або ремені

    Чим загрожує водієві перевезення дітей в автомобілі без дитячого крісла?

    Адміністративна відповідальність водія за перевезення дітей в автомобілі з порушеннями вимог ПДР відповідно до ч. 3 ст. 12.23 КоАП РФ і п. 22.9 ПДР РФ передбачається у вигляді штрафу в розмірі 3 000 руб. за:

    • Перевезення дитини до 7 років без дитячого автомобільного крісла;
    • Перевезення дитини від 7 до 11 років включно:- На передньому сидінні автомобіля – без дитячого автокрісла;- На задньому сидінні – без дитячого автокрісла чи не пристебнутий ременем безпеки.

    Розміщення дитячого автокрісла в автомобілі здійснюється у відповідності з керівництвом по експлуатації. Згідно п. 22.9 ПДР, дитяче крісло повинно відповідати зросту і вагою вантажу дитини.

    Згідно з ПДР, якщо дитина важить більше 36 кг, він не потребує в дитячому кріслі і може, якщо він не знаходиться на передньому сидінні автомобіля, користуватися звичайними ременями безпеки.

    При накладенні адміністративного покарання у вигляді штрафу водій може сплатити його протягом 20 днів з дня винесення постанови про накладення стягнення. У такому випадку розмір штрафу зменшується наполовину. Якщо ж виконання постанови було розстрочено або відстрочено, скористатися таким зменшенням не вийде і штраф, відповідно до КоАП РФ (ч. 1.3 ст. 32.2), доведеться сплачувати в повному розмірі.