Азбука мами: 15 рад по грудному вигодовуванню

92

Грудне вигодовування корисно для малюка і мами. Материнське молоко містить мінерали та поживні речовини, потрібні для росту і розвитку дитини малюка. Годування груддю стимулює вироблення окситоцину, який скорочує м’язи матки, тим самим сприяючи його поверненню до передвагітного стану. І безумовний плюс – годувати грудьми зручно, адже це дитяча їжа, не вимагає приготування.

Читайте також:Як годувати немовля грудним молоком

Наші поради допоможуть вам налагодити грудне вигодовування.

1. Вивчайте корисні статті і рекомендації до пологів

Якщо читати про грудному вигодовуванні ще до появи малюка на світ, до моменту першого прикладання дитини до грудей ви будете теоретично підковані. Залишиться лише застосувати знання на практиці.

2. Довіряйте своєму тілу

© Depositphotos

Якщо ваш організм виробляє багато молока – значить, у дитини хороший апетит. Адже чим більше малюк їсть, тим краще лактація.

3. Прислухайтеся до запитів своєї дитини

Голодна дитина завжди підказує мамі, коли його треба погодувати. Годування за вимогою – найкраще, що може дати своєму маляті, мама.

4. Не соромтеся просити про допомогу

© Instagram @happymomandbaby

Налагодження грудного вигодовування – питання, що часто (якщо не завжди) вимагає допомоги. І якщо не все виходить, дитина неправильно прикладається до грудей (звідси біль), не соромтеся просити ради. У акушерки в пологовому будинку, у фахівців з лактації, в папи вашого малюка (якщо потрібно розім’яти груди, в якої вже виникли грудки, закривають протоки, сильні чоловічі руки з цим чудово справляються).

5. Спілкуйтеся з іншими матерями мамами

Корисні поради та рекомендації можна отримати в профільних спільнотах, де спілкуються годуючі мами і фахівці з лактації.

6. Створюйте запаси молока

© Instagram @prokat_lactina_ufa

Якщо молока багато і є ймовірність, що вам доведеться пропустити годування малюка, за допомогою молоковідсмоктувача зробіть запас молока. Зберігайте його в морозильній камері окремо від інших продуктів в спеціальній упаковці.

Читайте також:Зціджування грудного молока: робимо це правильно

7. Не мучтеся докорами сумління, якщо пропустили годування

Головне, що ваш малюк ситий. І якщо він з’їв зціджене молоко, приводів для того, щоб ви дорікали себе, немає. Для дитини важливо, щоб його мама була в гарному настрої, адже діти чудово відчувають емоційний стан тих, хто подовгу перебуває з ними.

8. Не нервуйте

© Instagram @novelysia

Якщо мама напружена і її тіло знаходиться в тонусі, дитині доводиться старатися, щоб отримати їжу. Тому під час годування ви повинні забути про все, що турбує. В цілому тривоги дуже погано відбиваються на лактації. Пам’ятайте: нервувати не можна!

9. Не картайте себе, якщо виникають складнощі з лактацією

Лактаційний криз – досить поширене явище. І якщо це відбувається з вами, не картайте себе за те, що дитині не вистачає живлення. Головне – думайте про хороше, пийте теплий чай для покращення лактації, масажуйте груди, приймайте теплу ванну. У вас все обов’язково налагодиться!

10. Не припиняйте годування під час хвороби (необхідна консультація з лікуючим лікарем)

© Instagram @kesarevo_rojdenie

Якщо ви застудилися, це не привід припиняти годування. Умовою, коли воно може завдати шкоди дитині, є прийом антибіотиків. І ось тут дуже важливо узгодити питання з лікарем, так як при вживанні деяких препаратів грудне вигодовування все ж залишається можливим.

11. Доглядайте за грудьми

Якщо малюк спочатку неправильно захоплював сосок, це можна пошкодити його і викликати появу тріщин, стати осередком розвитку інфекцій. Тому після консультації з лікарем щодо вибору лікувальних мазей обов’язково їх використайте.

12. У жарку пору року вам доведеться годувати частіше

© Instagram @shurussia

Літо, спека… Дорослі люди частіше відчувають спрагу, і малюки теж. Тому не дивуйтеся і не хвилюйтеся, якщо дитина почне частіше просить груди. Це нормально! Він просто хоче більше пити.

13. Відпочивайте разом з дитиною

Втомлені мами нерідко відчувають проблеми з лактацією. Тому не витрачайте час на домашні справи та соцмережі – відпочивайте з малюком, поки він спить.

14. Не пропускайте нічне годування

© Depositphotos

Ніч – стратегічно важливий час для годуючих мам. В цей час доби гормон пролактин виробляється набагато інтенсивніше, ніж вдень. І чим більше дитина висмоктує молока, тим більше його прибуває. Тобто ваш організм займається саморегулюванням – він виробляє стільки дитячої їжі, скільки малюкові і потрібно.

Читайте також:Питання-відповідь: чому зіркові мами вибирають грудне вигодовування

15. Годуйте в зручній позі

Розташуйтеся на кріслі або ліжка, покладіть під поперек подушку, не тримайте дитину повністю на вазі. Під ноги можна підкласти пуфик. Ви повинні бути розслаблені і відчувати себе комфортно.

А ви годували дитину грудьми? Розкажіть, як швидко вдалося налагодити цей процес?

Фото на анонс: Depositphotos