7 ефективних способів вкласти дитину спати

503

Якщо малюк регулярно вередує перед сном і не може заснути протягом півгодини, це може свідчити про те у нього порушений режим. Таке трапляється, наприклад, після зміни часових поясів. Однак, якщо ви не перелітали Атлантику і ваша дитина не хвора – поганий сон може бути ознакою того, що у малюка «не синхронізовані» його біологічний годинник. Він, незважаючи на втому, просто на просто не усвідомлює, що йому пора спати.

Читайте також:Дитина погано спить вночі: шукаємо причини

unsplash.com

Психолог з Університету Колорадо і експерт по сну Монік Ле Буржуа пояснила, як працюють внутрішні біологічні годинники:

Частково це залежить від генетики: деякі з нас жайворонки, а деякі – сови. Але навіть людям, які лягають пізно, буває нелегко заснути. Це пов’язано з клітинами нашого мозку, на які впливає гормон мелатонін.

unsplash.com

Монік також додала, що рівень цього гормону вдень у людини невисокий, максимального піку він досягає вночі.

Рівень мелатоніну в нашому організмі починає рости приблизно за дві години до того, як ми починаємо відчувати сонливість. По закінченню цього часу ми легко можемо заснути.

unsplash.com

Як виявилося, існують 7 ефективних і перевірених способів контролювати вироблення цього гормону, щоб допомогти дитині швидко засинати – а саме, максимально захистити дитину від темряви днем.

1) Відкривайте штори

Переконайтеся, що ви впускаєте сонячне світло в кімнату, коли малюк вже прокинувся. Грайте з ним у такі ігри, які сфокусируют його увагу на небі. Роздивляйтесь хмари і птахів, і зробіть цей процес цікавим для малюка.

unsplash.com

2) Виходьте на вулицю вранці

Як можна раніше виходьте з дитиною у двір. Ніхто не змушує блукати годинами безлюдними вулицями – достатньо лише п’ятихвилинної прогулянки. Це потрібно для того, щоб денне світло максимально подіяв на біоритм вашого чада.

unsplash.com

3) Змініть обідній час

Взимку, коли вранці ще темно, внесіть корективи в обідні години. За п’ять хвилин до запланованого прийому їжі виходите ненадовго на вулицю. Це може бути невелика прогулянка від будинку до вашого автомобіля і назад. За цей час у малюка не тільки розіграється апетит, але і його біологічний годинник почнуть тікати з подвоєною силою.

unsplash.com

4) Ігровий простір має бути на свіжому повітрі

При виборі ясел не забудьте поцікавитися у вихователя, скільки часу діти будуть проводити на свіжому повітрі. Віддавайте перевагу установам зі своїми дитячими майданчиками і простежте, щоб ваша дитина був активним протягом дня.

unsplash.com

5) Керування світлом

Диммер допоможе вам регулювати яскравість ламп. Перед сном зменшуйте інтенсивність світла, щоб допомогти дитині заснути. У малюка повинна виробитися чітка асоціація: при світлі спати, в темряві спати. Відповідно, при денному світлі необхідно закрити вікна щільними шторами.

unsplash.com

6) Ніяких мультиків перед сном

За півтори години до сну захистіть дитину від телевізора і планшета. За словами Монік, яскраве світло, випромінюване цими гаджетами, підвищує пильність і може чинити негативний вплив на сон. Краще прочитайте дитині казку або заспівайте колискову.

unsplash.com

7) Дайте дитині склянку молока за вечерею

Запропонуйте малюкові випити за вечерею не воду або сік, а саме склянку молока. Молоко, курка, індичка і боби містять амінокислоту, звану триптофаном. У темний час доби цей елемент перетворюється в мелатонін.

unsplash.com

Досвідчені мами теж діляться деякими секретами в блогах:

@ tasheffa: Ганнуся любить спати з мамою, а у мами завжди 100500 справ. Ганнуся спить недовго, як раз фазу глибокого сну, потім або треба брати заколисувати або все, виспалась. Вчора гора немитого посуду змусила мене її обдурити. Поклала я її в ліжечко і поклала поруч свій халат. І вуаля – дитина спить! СПИТЬ!!!! А я мию посуд, стіл, підвіконня, підлога….а вона спить. Я, звичайно, ходила до неї періодично перевіряла все в порядку. Але мені ця ідея сподобалася, але все ж, є шанс «підсісти» а з звичками самі знаєте, боротися важко.

@ zharovaelena_: Зазвичай вдень ми гуляємо дуууже рідко. Питання зі свіжим повітрям взагалі у нас вирішується дуже просто, у нас Темыч майже завжди спить денний сон в колясці під відкритими вікнами в дитячій (на балкон вона в двері не пролазить) і все, вуаля, купа часу на справи у мами з’являється.

unsplash.com

@ aqva_mama_: Насильно укладати спати, по-моєму, справа не з приємних, так і марне. А ось ведення певного графіка і розпорядку дня відмінно виступлять в якості помічників. Дітлахам потрібно витрачати енергію, а значить, бути активними. Крім різного роду занять, варто знову сказати про плавання, яке виступає відмінним засобом для енергетичних витрат.

@adova_love: Зазвичай Лізка спить через кожні дві години бадьорості. Останнім часом виходило 3 сну за день (включаючи 1 на вулиці) за 40 хвилин.⠀Так було до сього дня. Сьогодні донька буянила 4 години без зупинки і зовсім не втомилася. Кілька спроб вкласти спати – тільки розсмішили її. Тоді було прийнято рішення терміново піти гуляти! Не пройшло і 5 хвилин, як Ліза заснула. І спить вона вже більше години.

А як укладаєте своєї дитини ви?

Читайте також:

  • Сон в русі для малюка: шкідливо чи корисно?
  • Вчимо дитину спати окремо
  • 10 порад, які допоможуть розбудити дитину швидко і без сліз