21 звичка, яку варто прищепити дітям

328

Чим більше у батьків хороших звичок, тим краще стане дитина. Так, така ось ланцюжок виходить. Вже з раннього віку малята наслідують нам, копіюють те, що ми робимо. Ось чому це найприродніший спосіб навчити дітей корисним навичкам. Так вони будуть розуміти – якщо мама і тато так роблять, значить і я буду.

№1: Вибирати здорове харчування

Сучасні діти схильні до вживання фастфуду. Наше завдання – не тільки розповідати, що чіпси і бургери – не корисно, і давати приклад здорового харчування. Нехай у вашому раціоні буде корисна і правильна їжа.

№2: Бути фізично активним

Залипання в монітор комп’ютера або планшета – другий бич сучасних дітей. Їм цікавіше пройти черговий рівень нової гри, ніж пограти в м’яч на майданчику. Тому у вашій родині повинна бути традиція прогулянок і фізичних занять на свіжому повітрі. Грайте в футбол, волейбол, займайтеся плаванням, прогулянка в лісі! Ну і, звичайно, робіть разом з дітьми зарядку щоранку.

№3: Бути собою і не слідувати моді

Навчіть свою дитину не сліпо слідувати модним тенденціям в будь-яких сферах. Приміром, пити модні напої, носити виключно актуальні речі лише тому, що це зараз в тренді.

№4: Проводити час за сімейним обідом

Сучасні батьки багато працюють і часом не завжди можуть приділити дитині час. Організуйте традицію сімейних вечерь в будні і сніданків або обідів – у вихідні дні. Адже це не просто час їжі. Це – час спілкування.

№5: Пити воду

Використовуйте особистий приклад, розкажіть, що воду пити краще, ніж солодкі або газовані напої. А також про те, як вода допомагає зберігати здоров’я і красу, а безалкогольні напої, що містять багато цукру, можуть викликати проблеми із зайвою вагою і завдавати шкоди здоров’ю.

№6: Робити прибирання

Почніть з організації порядку навколо себе і дітей. Коли вони звикнуть бачити речі на своїх місцях, теж захочуть зберігати чистоту і порядок.

№7: Бути відповідальним з грошима

Як тільки діти стануть досить дорослими, щоб використовувати гроші, розкажіть їм про цінності зароблених коштів. Привчайте дитину з розумом їх витрачати, видаючи гроші на кишенькові витрати.

№9: Дотримувати чистоту в громадських місцях

Не викидайте сміття в громадських місцях, знаходите для цієї мети сміттєві баки.

№10: Бути ввічливим

Навчіть своїх малюків поважати людей. Поясніть дітям, що навіть якщо вони стикаються з кимось, кого не дуже люблять, потрібно все одно залишатися ввічливими і вести себе гідно.

№11: Не шкодити тваринам

Розповідайте про те, що тварини і птахи є живими істотами, які потребують захисту та уваги. Але обов’язково навчіть розрізняти потенційну небезпеку, яку може приховувати в собі бродячий пес чи інша істота.

№12: Не критикувати

Багато людей реагують на критику дуже болісно. Тому батькам потрібно своїм прикладом показати – не можна погано говорити про інших. Не варто висловлювати свою критичну думку, якщо не просять. Та й тоді має сенс вибирати слова, щоб не образити людину.

№13: Бути чесними

Не брешіть своїм дітям. Будучи батьком, ви є взірцем для наслідування. Будьте чесні самі і мотивуйте дітей говорити правду за будь-яких обставин.

№14: Виявляти терпіння і наполегливість

Навчіть дітей зберігати спокій. На прикладах демонструйте, що будь-яка несприятлива ситуація може бути вирішена. Але обов’язково без поспіху, адже так можна і наламати дров. Заохочуйте їх брати участь у таких справах, де вимагається терпіння, а не миттєвий результат.

№15: Говорити слова «будь Ласка», «Дякую», «Вибачте»

Використовуйте ці слова в спілкуванні з дітьми та іншими людьми. Так діти запам’ятають не тільки самі ввічливі слова і фрази, але і зрозуміють, в яких ситуаціях їх потрібно використовувати.

№16: Допомагати людям

Заохочуйте дітей надавати допомогу тим, хто її потребує всякий раз, коли це можливо. Але предостерегайте, щоб вони були обережні з незнайомцями.

№17: Бути оптимістом

Діти дуже чутливі і легко засмучуються, коли щось не виходить. Підбадьорюйте, допомагайте словом і справою, але уникайте неправдивої похвали.

№18: Бути пунктуальним

Діти повинні вчитися правильно використовувати час, стежити за щоденним розкладом. А також розуміти цінність часу оточуючих нас людей.

№19: Вміти приймати поразку

Діти схильні засмучуватись і важко переживати, якщо вони зазнають невдачі. Розкажіть про те, що в житті бувають і падіння, і злети. Акцентуйте увагу на зусиллях, які потрібно докласти для досягнення результату. І на тому, що кожен результат важливий для майбутнього.

№20: Вміти працювати

Навчіть своїх дітей, що удача сама по собі не сприяє успіху. Тут необхідні знання, рішучість, відповідальність. І, звичайно, робота. Адже без праці, як відомо…

№21: Відмовитися від шкідливих звичок

Звичка вживати алкоголь і курити залежить від сімейного виховання. Ви повинні навчити своїх дітей уникати цього при будь-яких обставин. Навіть якщо друзі переконують спробувати, навіть якщо ніхто не дізнається. Розкажіть про ту шкоду, який несе алкоголь і куріння.

Будьте доброзичливі і терплячі: вироблення навичок – процес не швидкий. Але все, що ми маємо зараз і ким ми є, «родом із дитинства». А значить варто всіх зусиль для кращого майбутнього наших дітей.

Фото: Depositphotos