У допомогу мамі-домогосподарці: як не розбитися об побут

185

Сьогодні багато представниць «слабкої статі» вибирають шлях активної бізнес-вумен, націленої на кар’єру і фінансову незалежність. Але це зовсім не норма: завжди залишаються жінки (не менш активні і цілеспрямовані!), які відчувають в собі інше покликання – бути господинею свого будинку, люблячою дружиною і дбайливою мамою.

Мамин «відпустку»?

Є така поширена помилкадумати, ніби не працююча жінка тільки те й робить, що дивиться цілими днями серіали і базікає по телефону. Таке подання існує не тільки серед чоловіків, але й деяких жінок, які ведуть активну професійну діяльність. Багато, дочекавшись двох смужок на тесті, радіють: «Нарешті я відпочину!»

Але декретну відпустку тільки називається відпусткою. На ділі – це робота, інша, але не менш важка. Навіть тим, хто органічно вживається в нову роль – мами й господарки будинку, нелегко перебувати в ситуації нескінченного цейтноту під назвою «ведення домашнього господарства та виховання дітей». Збільшена фізична і психологічна навантаження, «ненормований робочий день, відсутність вихідних і неможливість «піти у відпустку» – з усім цим не так просто, налагодити такий спосіб життя, при якому жінка не відчуватиме «заручницею побуту».

Для початку – невеликий тест

Якщо ви все частіше помічаєте за собою:

– апатію;

– відсутність інтересу до всього, що пов’язано з доглядом за малюком;

– небажання займатися домашніми справами;

– постійну нервозність, роздратування;

– думки про те, «куди б поїхати, все кинути»,

– підвищену стомлюваність, постійне бажання спати,

значить, ваша човен сімейного щастя дала текти – загрузла в трясовині побуту, і настав час для рішучих дій.

Крок перший

Тверезо оцініть свій стан, прийміть все як є. Так, ви втомилися, побут заїв, і обставини керують життям і емоціями. Але, швидше за все, мова йде про просте перевтомі, і допоможе «зміна картинки»: спробуйте порушити звичний ритм життя, внести в неї нові фарби. Попросіть чоловіка або когось з родичів посидіти з дитиною і проведіть хоча б півдня поза домом: погуляйте в парку, сходіть в салон краси або порадуйте себе шопінгом.

Нікому посидіти з дитиною? Займіть малюка грою, увімкніть йому мультик. Вільний час присвятіть собі – прийміть душ з ароматичними маслами, зробіть зачіску, легкий макіяж, красиво одягніться… Або ж просто ляжте на ліжко і почитайте книжку, подивіться фільм.

Звикли робити домашні справи, поки малюк спить? Відійдіть від заведеного порядку. Поспіть годинку-інший разом з синочком чи донькою. А краще вирушайте на тривалу прогулянку, і нехай малюк поспить на вулиці в колясці. В це час ви можете спокійно (!) подумати, подзвонити подрузі, помилуватися природою та просто подихати свіжим повітрям.

Крок другий

Знайдіть час спокійно сісти, проаналізувати ситуацію, розставити пріоритети.

Якщо вам раптом стало здаватися, що домогосподарство «отупляє», і мозок перестає працювати, то, можливо, ви потрапили під вплив другого помилки стосовно непрацюючої жінки.

Багато хто думає, що за домогосподаркою закріплений коло обов’язків, пов’язаний лише з доглядом за дітьми, їх вихованням, утриманням будинку в чистоті і наявністю свіжоприготованого обіду. Але сучасні жінки все частіше докорінно змінюють це положення речей! Займаючись вихованням своєї дитини, можна і самій багато чому навчитися, зробити своє життя цікавим, отримати новий досвід.

Не зациклюйтеся на пелюшках і сковорідках. Знайдіть собі хобі, яке, крім задоволення, може приносити дохід (якщо вам це необхідно).

Можна розробити свій авторський курс в тій області, в якій ви сильні, проводити вебінари, займатися йогою, плаванням, танцями (до речі, це можна робити і разом з дитиною), вчити іноземні мови, читати книги з ландшафтного дизайну або фен-шуй або, нарешті, знайти невелику підробіток в тій сфері діяльності, яка вам добре знайома.

І пам’ятайте: ви – не просто домогосподарка. Ви – кухар, психолог, економіст, фахівець з клиннингу, в кінці кінців. Адже саме вам доводиться прати, прибирати, планувати сімейний бюджет, вирішувати конфлікти дітей – і робити це швидко, з вогником!

Крок третій

Подумайте, чого вам не вистачає для того, щоб оптимізувати ведення домашнього господарства, скоротити час на ті чи інші справи і полегшити їх виконання.

Звичайно ж, не варто нехтувати нововведеннями побутової техніки, як то: мультиварки, потужні «розумні» пилососи та пральні машини, кухонні комбайни, парові станції і т. п. Всі ці пристосування, зрозуміло, недешеві, але служать довго, реально полегшують домашню працю і значно економлять мамине час.

Ну і, нарешті, кілька корисних практичних порад щодо ведення домашнього господарства – на кожен день:

1. Прибирання.

Постарайтеся визначити для себе, що ви будете мити і прибирати щодня. Виділіть на це 15-20 хвилин, не більше. Наприклад, кухня. Кожен день протирайте плиту, мікрохвильову піч, раковину, обідній стіл. Розморозкою холодильника або миттям полиць на кухні можна займатися раз на два-три тижні.

2. Готування.

З вечора продумуйте меню на завтрашній день: які продукти потрібно купити, які вже є. Можна щось з вечора почистити-порізати і покласти в холодильник.

3. Прання.

Намагайтеся не накопичувати повну кошик білизни, а прати кожен день, але потроху.

4. Покупки.

Збираючись в магазин, складіть список того, що вам потрібно купити. Купуйте з запасом, адже найпростіший спосіб рідше ходити в магазин – мати вдома все необхідне. Як сформувати запас? Беріть необхідні продукти за списком, але на 1 штуку більше. Цей нехитрий прийом дозволить поступово сформуватися запасу необхідних продуктів, не вимагаючи великих одноразових грошових вкладень

Слухайте своє серце

Немає потреби порівнювати жінок-кар’єристок і домогосподарок, оцінюючи їх в категоріях «погано/добре», «правильно/неправильно». Добре і правильно бути самою собою. Не змушувати себе варити борщі, коли душа рветься до великим бізнесовим проектам. І навпаки. Не насилувати себе на ненависній роботі, якщо головним натхненням до життя є діти, чоловік і будинок, якщо всю енергію хочеться віддавати лише їм, а не якимось стороннім проектам, які тебе особисто ну аж ніяк не чіпають.

Боїтеся, що друзі і знайомі не зрозуміють, якщо віддаси перевагу роль «нудною» домогосподарки «престижного» місця?

Довіряйте власній інтуїції. Живіть заради себе, заради своїх коханих і розбивайте стереотипи, якщо вони заважають реалізувати свої мрії та прагнення.