Температура при вагітності на ранніх термінах

544

Температура при вагітності може підвищуватися як від внутрішніх чинників, так і від зовнішніх. У період вагітності жінці слід ставитися до свого самопочуття з особливою увагою. Тепер вона несе відповідальність не тільки за стан свого здоров’я, але і за життя майбутньої дитини. Якщо раніше до незначного підвищення температури ставилися не настільки серйозно і справлялися з ним в домашніх умовах, то в новому стані це недозволено. Причинами гіпертермії можуть бути як внутрішні процеси (патологічні або фізіологічні), так і зовнішні фактори. Зниження температурних значень у майбутніх мам відзначається рідше.

Зміст:

  • Природне підвищення температури тіла
  • Патологічна гіпертермія
  • У чому полягає небезпека підвищення температури під час вагітності
  • Що робити при підвищенні температури?
  • Знижена температура тіла
  • Природне підвищення температури тіла

    У другій половині менструального циклу в організмі жінки активно працює заліза тимчасової секреції. Вона формується після виходу яйцеклітини і розташовується на яєчнику. Дане утворення називається жовтим тілом. Виробляючи прогестерон, статеві залози готують організм жінки до вагітності. При підвищенні даного гормону виникає розслаблення м’язових тканин і природне зростання температури тіла. Ніяких ознак хвороби при цьому немає. Найчастіше жінки не помічають, підвищення температури в другій фазі циклу, так як не мають причин для її вимірювання.

    З настанням вагітності майбутня мама починає стежити за своїм самопочуттям більш уважно. При випадковому вимірюванні температури жінка виявляє завищені свідчення. Даний стан лякає і змушує нервувати майбутніх мам, що не дуже добре для нового положення.

    Фахівці одностайно запевняють, що температура 37 на ранніх термінах – природний процес, не несе серйозної загрози для плода. Однак це твердження вірне не у всіх випадках.

    Після імплантації плідного яйця в слизову матки організм жінки зазнає кардинальних змін. В цей період відбувається підвищення чутливості по відношенню до всіх оточуючих факторів, тому майбутня мама гостро реагує на температурні коливання, зміни умов навколишнього середовища, а також інші стани. Терморегуляція організму вагітної і обмінні процеси в її тілі тепер будуть відбуватися інакше. На початку гестації всі системи підлаштовуються під новий стан, тому не можуть працювати в колишньому налагодженому режимі. Викликати зміни здатне все що завгодно – від внутрішніх психологічних переживань до погодних умов. На будь-якому терміні вагітності не рекомендується довго перебувати під палючим сонцем або переохолоджуватися, слід дбайливо ставитися до себе і свого нового положення.

    Патологічна гіпертермія

    З зародженням нового життя в материнській утробі відбувається зниження опірності організму. Як показує медична практика, кожна друга майбутня мама стикається з ознаками застуди в перші тижні. У більшості представниць слабкої статі одужання настає протягом тижня без негативних наслідків. Якщо температура тіла перевищує 37.4, то слід обов’язково звернутися за медичною допомогою. Причиною гіпертермії можуть бути різні стани, що супроводжуються індивідуальними клінічними проявами:

    • вірусна інфекція гострого перебігу або застуда – нежить, першіння в горлі, кашель, нездужання;
    • бактеріальна інфекція дихальних шляхів – кашель, біль у горлі, головний біль, сонливість;
    • кишкова інфекція – розлад шлунку, нудота, відсутність апетиту, зниження маси тіла;
    • інфекція сечовидільної сфери – дискомфорт при сечовипусканні, біль у животі, часті позиви в туалет, слизові виділення з уретри.

    Рідше у майбутніх мам підвищується температура тіла при ураженні паразитарними захворюваннями: токсоплазмоз, гельмінтоз. Деякі з них представляють серйозну небезпеку для такого стану. Також гіпертермія спостерігається при гепатитах, залізодефіцитної анемії, патології щитовидної залози та ендокринного апарату в цілому. Причиною зростання показань термометра можуть бути онкологічні захворювання, які в період виношування здатні увійти в фазу активного росту.

    Для забезпечення власної безпеки жінці необхідно з’ясувати причину підвищеної температури. Зробити це можна тільки за допомогою комплексного обстеження.

    Читайте також:Ціна щастя: як змінюється жіноче тіло після вагітності

    У чому полягає небезпека підвищення температури під час вагітності

    Якщо на ранніх термінах вагітності показання термометра в нормі можуть досягати 37.4 градусів, то другий триместр вже не супроводжується подібними ознаками. Після 14-16 тижнів вагітності терморегуляція організму жінки налагоджується. У цей час активність залози тимчасової секреції згасає, а її функцію приймає на себе плацента. Тому навіть незначне підвищення температури повинно насторожити жінку і членів її сім’ї.

    Коли температура піднімається до 38, в організмі створюються несприятливі умови для перебування ембріона. Гальмування обмінних процесів призводить до того, що плід не отримує достатньої кількості кисню.

    В результаті розвивається гіпоксія, при якій страждає не тільки мозок дитини, але і всі органи. Зберігаючись протягом тривалого часу, це стан призводить до незворотних наслідків для дитини.

    При інтоксикації організму виникає ризик відшарування плаценти і внутрішньої кровотечі, а кульмінацією цього стану може стати летальний результат. Тривала гіпертермія здатна спровокувати викидень або передчасні пологи. Якщо високі показники термометра відзначаються в третьому триместрі, коли до передбачуваної дати пологів залишається кілька днів, лікарі можуть прийняти рішення про стимуляції. Дане призначення виноситься комісією, якщо доношений плід і повністю готовий до життя поза материнської утроби, а подальше перебування в організмі матері створює для нього загрозу.

    Що робити при підвищенні температури?

    Коли термометр показує 37 градусів, ніяких дій робити не треба. При відсутності ознак хвороби необхідно заспокоїтися і продовжувати вести звичний спосіб життя, але постійно контролювати своє самопочуття. Якщо температура не перевищує значення 37.4, приводу для паніки немає. При виявленні на приладі позначки 37.5 і вище, необхідно починати вживати дії, спрямовані на її зниження.

    Є кілька способів знизити температуру при вагітності безпечно і ефективно. Для більшого ефекту можна використовувати їх у комплексі.

    • Обтирання. Традиційні засоби – оцет, спирт і горілку – використовувати майбутнім мамам не можна. Токсичні речовини вбираються в суху шкіру і швидко проникають в кровотік. Подібна процедура може викликати інтоксикацію і нашкодити ембріону, особливо у перші тижні розвитку. Тому для обтирання необхідно використовувати чисту воду, температура якої буде на кілька градусів нижча, ніж показує термометр.
    • Рясне питво. Для зниження температури тіла організму потрібна рідина. Шляхом випаровування вологи з шкіри нормалізується терморегуляція. Якщо в організмі недостатньо вологи, то йому нічого випаровувати. Отже, зростає інтоксикація, а показання термометра збільшуються. Щоб усунути гіпертермію, необхідно пити воду. Добре впливають на організм напої з великою кількістю вітаміну С: різні ягідні морси, липовий чай. З трав’яними відварами майбутній мамі необхідно бути обережною і не приймати їх без призначення лікаря.

    Читайте також:Базальна температура при вагітності

    • Ліки. Самостійно приймати медикаменти на будь-якому терміні гестації не рекомендується. Однак у критичній ситуації, коли негайне звернення до лікаря неможливо, а температура перевалила за позначку 38, можна прийняти парацетамол або будь-аналог на його основі. Разова доза для майбутньої мами не повинна перевищувати 500 мг. У другому триместрі дозволено одноразове вживання ібупрофену або будь-якого структурного аналога, але не більше 200 мг за один раз.

    Якщо гіпертермія сталася у вечірній час або вночі, то краще викликати швидку. Бригада проведе необхідні заходи по зниженню температури і при необхідності доставить майбутню маму в відділення найближчої лікарні.

    Знижена температура тіла

    Зниження температури також може зазначатися на ранніх і пізніх термінах гестації. Якщо на початку вагітності показання термометра нижче позначки 35.5, то це тривожний сигнал. У нормі такого стану бути не повинно. Причиною зниження може стати недостатня кількість прогестерону. В такому випадку майбутній мамі потрібно гормональна корекція, яка допоможе зберегти вагітність.

    Патологічне зниження температури можливе при деяких аутоімунних захворюваннях. Жінці при постановці на облік по веденню вагітності треба повідомити лікаря про всіх наявних хворобах. Якщо гінеколог визнає за необхідне, він дасть індивідуальні рекомендації з підтримки гарного самопочуття.

    Знизитися температура тіла може на ранньому терміні при вираженому токсикозі. Як показує статистика, кожна третя жінка стикається з ранковою нудотою і блювотою. При надмірній силі таких проявів у жінки виникає ризик зневоднення. Тому раптове зниження температури є своєрідним сигналом, що потребують допомоги організму.

    Незначне зниження температури може бути індивідуальною особливістю організму майбутньої мами. У такому випадку ніяких заходів вживати не треба.

    Читайте також:

    • Чому у новонароджених підвищується температура
    • 10 гаджетів, які зроблять життя мами простіше
    • Небезпечний нежить під час вагітності?

    Фото: Depositphotos