Сон в русі для малюка: шкідливо чи корисно?

110

Традиційно багато мами вирушають на прогулянку з малюком у колясці, щоб той поспав. Однак у лікарів на цей рахунок думка, яка відрізняється від батьківського. Американський фахівець зі сну Майкл Вайсблутт переконаний в тому, що, коли дитина спить в русі, він не занурюється в глибокий відновлює сон. Це відноситься до сну в слінгу, рухомої візку та в автомобілі. Подібний сон експерт порівнює зі сном дорослих в літаку – поверхневим і неспокійним.

© Depositphotos

Тому, щоб дитина відпочила, Майкл Вайсблутт радить злегка заколисувати дитину – лише для того, щоб його заспокоїти, а потім укладати в ліжечко.

Про заколисування пише і відомий педіатр Євген Комаровський:

У дітей дуже слабкий вестибулярний апарат (орган рівноваги). При гойданні швидко виникає відчуття запаморочення, а в деяких випадках дитина просто втрачає свідомість. На народній мові це називається «заколисало».

© Depositphotos, Instagram @doctor_komarovskiy

Тому лікар не рекомендує активну заколисування як на руках, так і в колясці.

Читайте також:Цікаво: де і як сплять діти в різних країнах світу

Якщо і заколисувати дитину, то правильно. Фізіотерапевт Центру здоров’я «Бикерниеки» Олена Кузнєцова рекомендує:

Зверніть увагу на те, що має значення напрямок і ритм гойдання. Занадто сильне і швидке хитання призводять до перезбудження нервової системи. Це може викликати серйозні порушення центральної нервової системи. Говорячи про напрямку хитання, слід зазначити, що при гойданні дитини «вниз — вгору» виникає так званий «ефект ліфта», що може підвищити внутрішньочерепний тиск. Качати малюка потрібно повільно, з боку в бік.

© Depositphotos

Як гуляти з дітьми, які звикли спати в візку

Цій темі присвятила свій пост блогер і молода мама @ya_kiprina. В якості аргументів вона привела науково доведені факти: діти, які сплять в русі, позбавлені можливості міцно засипати, страждає їхня нервова система, малюки не відпочивають і не відновлюються.

© Instagram @marcipanka

Рішення:

  • намагайтеся вибирати час прогулянки так, щоб дитина не спав, а знаходився у стадії неспання і міг розглядати зовнішній світ;
  • поки він роздивляється, а ви куди-то котите коляску, він, швидше за все, засне. Тоді потрібно зупинитися, посидіти на лавочці. А дитина тим часом піде у глибокий сон;
  • якщо у вас є балкон, користуйтеся ним в холодну пору року. Одягайте дитину по погоді, вивозите коляску на балкон і нехай малюк дихає свіжим повітрям. А ви за ним дивіться!
© Depositphotos

А у вас є досвід «прогулянки» на балконі? Як краще спить ваша дитина – в русі або спокої?

Фото на анонс: Depositphotos