Що нового в законі про неплатників аліментів? Злісні неплатники стануть безвісти зниклими

519

Є безліч методів впливу на осіб, що ухиляються від своїх зобов’язань по аліментах. Серед них стягнення неустойки, притягнення до адміністративної, а потім і кримінальної відповідальності.

Серед недавніх змін у законодавстві варто виділити кілька основних моментів:

  • мінімальна виплата по аліментах збільшена до 15 000 рублів;
  • якщо платник аліментів має заборгованість більше 10 000 рублів, у нього можуть вилучити водійське посвідчення;
  • якщо дитина проходить навчання у Вузі, то на його батьків можуть накласти обов’язок по виплаті аліментів аж до 23 років;
  • дані неплатників можуть розміщуватися в різних публічних місцях.

Але ці заходи не завжди є ефективними, боржники постійно знаходять обхідні шляхи, наприклад, приховують місце проживання та рівень доходу.

За станом на кінець 2016 року понад тисячі боржників за аліментами перебувають у розшуку 4 роки і більше.

7 березня 2018 року Володимир Путін підписав новий Федеральний закон№ 48-ФЗ, який вносить зміни в статтю 278 ЦПК РФ і ст. 65 ФЗ «Про виконавче провадження»), дозволяє оголосити навмисне ховається боржника зниклим без вести. Після цього діти боржника зможуть отримувати пенсію із нагоди втрати годувальника, при цьому самі боржники будуть позбавлятися прописки.

Як це буде виглядати на практиці? Приміром, є особа, яка зобов’язана платити аліменти. Він ховається і ігнорує виконання судового рішення по платежах. Мати дитини має право подати документи на виплату аліментів, і пристав зобов’язаний прийняти всі передбачені законом заходи щодо розшуку боржника.

Якщо протягом року з моменту отримання останньої інформації про платника пошук не дав позитивних результатів, то виконавець повідомляє про це стягувача (отримувача аліментів), і останній отримує право звернутися з заявою в суд про оголошення боржника зниклим без вести. Сума накопиченого боргу значення не має.

Після вступу рішення суду в законну силу мати дитини може звернутися до Пенсійного фонду за місцем свого проживання з метою призначити пенсію дитині по втраті годувальника. Якщо боржник зареєстрований разом з одержувачем аліментів на одній житлоплощі, то його можна зняти з реєстраційного обліку за місцем проживання. Крім того, якщо батьки дитини не розлучилися, шлюб розривається в односторонньому порядку через орган Загсу протягом одного місяця.

Сам боржник по всіх базах буде числиться зниклим без вісті, відповідно, не зможе взяти кредит і влаштуватися на роботу.

Допоможуть нововведення стимулювати боржників до виконання своїх фінансових зобов’язань перед дитиною? Час покаже.

Читайте також:

  • Як змінити розмір аліментів?
  • Хто зобов’язаний платити аліменти і в якому розмірі
  • Як стягнути аліменти на повнолітніх?
Фото: Depositphotos