Порада дня: допоможіть дитині зрозуміти, що програш — це новий старт для перемоги

548

Якщо щось не виходить, дитина найчастіше розбудовується. А якщо при цьому ще й переміг інший дитина — приміром, швидше прибіг до фінішу або посів перше місце в конкурсі поробок, — переможений малюк сильно засмучується. Як допомогти дитині в цій ситуації?

© Depositphotos

Читайте також:Порада дня: говорите невпевненому в собі малюкові ці слова

Дитячий і сімейний психолог Сабіна Ламанна радить кілька способів, які застосовуються в спілкуванні з дітьми різного віку:

Маленьким дітям (від 2 років) розповідайте казки про героїв, які програли, але не впадали у відчай, а продовжували тренуватися і потім вигравали. Нехай в казках герой-мудрець (наприклад, пугач) розповідає, навіщо потрібні поразки. Вони роблять нас сильнішими, наполегливіше. Нехай мудрець розповість, як важливо навчитися поважати успіх іншого, навіть якщо самому дуже прикро. Подібні історії можна також розігрувати з використанням іграшок.

Старшим діткам від 5-6 років розповідайте історії зі свого життя про те, як ви програвали і чому вчилися в поразках. Розкажіть, що, можливо, прозвучить дивно, але саме поразки роблять нас сильнішими. Якщо б ми тільки вигравали , то ніхто б більше не тренувався і не йшов вперед.

Дітям від 8 років показуйте фільми, де герої програвали і як переносили поразки. Розповідайте історії відомих особистостей і спортсменів.

© Depositphotos

Читайте також:Порада дня: як виховати дитину-лідера

Психолог переконана в тому, що дорослим потрібно відверте і дуже довірливо розмовляти з дітьми про тему поразок і перемог:

Розкажіть, що засмучуватися і навіть злитися при ураженні нормально, і ви розумієте почуття дитини. І при цьому покажіть, як можна виразити свої емоції, щоб нікого не образити. Наприклад, можна описати або намалювати свій настрій на папері – це допоможе знизити внутрішню напругу.

© Depositphotos

А як ви допомагаєте дитині справлятися з прикрістю?

Фото на анонс: Depositphotos